Top 5 Europejskich Bożonarodzeniowych Jarmarków

5 grudnia 2019
christmas-market-3890834_640

Nawet jesli w trakcie tegorocznych Świąt będziesz w samotnej podróży po Europie, możesz poczuć ich magię i ducha na Bożonarodzeniowych Jarmarkach. Nie musisz nic kupować, wystarczy, że przejdziesz się wśród tłumu ludzi, między straganami, skosztujesz lokalnych, świątecznych specjałów i wypijesz prawdziwego grzańca. Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym Top 5 Europejskich Bożonarodzeniowych Jarmarków.

clown-4323312_960_720Top 5 Europejskich Bożonarodzeniowych Jarmarków to kolejny subiektywny ranking oparty na naszych podróżniczych doświadczeniach. Tym razem w redakcji Travel-Experts ocenialiśmy świąteczną atmosferę w poszczególnych, dużych miastach Starego Kontynentu. Było trudno, dyskusja była długa i zacięta, bo jak tu wybrać te najpiękniejsze, skoro każdy ma w sobie tą niezwykłą magię Świąt? Na każdym można spotkać św. Mikołaja, poznać dobroć drugiego człowieka, wypić gorącego grzańca i spróbować wyjątkowych, lokalnych potraw, nie wspominając już o korzennych pierniczkach, cudownie rozświetlonych choinkach i płynącym w tle dźwięku kolęd. Pomineliśmy w tym rankingu polskie Jarmarki, te ocenimy w kolejnym artykule.

Norymberga- to właśnie w Norymberdze wszystko się zaczęło… Ponoć to w tym mieście, w Bawarii, po raz pierwszy powstał Bożonarodzeniowy Jarmark. Obecnie jest on już tak słynny, że każdego sezonu, przed świętami pojawia się tu prawie 2 miliony ludzi, i nie są to tylko mieszkańcy regionu, ale w większości turyści z całego świata. Dlaczego to miejsce jest tak wyjątkowe? Przede wszystkim dlatego, że można się tu przenieść w czasie aż do średniowiecza, bowiem właśnie w tym klimacie jest organizowany Jarmark. Ponadto spróbujecie tu tradycyjnych bawarskich, świątecznych potraw, w tym lokalnych kiełbasek, przejedziecie się pocztowym dyliżansem, weźmiecie udział w Jasełkach, ale także zrobicie sobie wycieczkę po 180 straganach.

crib-564424_640Berlin- Jak już jesteśmy w Niemczech, to warto też zwiedzić Jarmarki w Berlinie. Tak, tak, jest ich więcej niż jeden, dlatego warto spędzić kilka grudniowych wieczorów. W pierwszej kolejności musicie udać się na Jarmark na Gendarmenmarkt. Zwróćcie uwagę na stragany z rękodziełami tutejszych artystów, jak również skorzystajncie z możliwości spróbowania tutejszych smakołyków. Następnie polecamy Jarmark pod Czerwonym Ratuszem, gdzie możecie spotkać Świętego Mikołaja i jego pomocników, jak również poddać się niesamowitym zimowym zabawom. Jeśli starczy Wam jeszcze sił to koniecznie odwiedźcie także Jarmarki:  przy ruinach Kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma, na Placu Poczdamskim i przy Katedrze Królowej Jadwigi.

Wiedeń- Podobnie jak w Berlinie, również w Wiedniu jest kilka świątecznych Jarmarków. Każdy z nich oferuje inne magiczne atracje, między innymi kolorowe karuzele, lodowiska, sanie świętego Mikołaja ciągnięte przez renifery, zimowe zjeżdżalnie, występy lokalnych artystów, bożonarodzeniowe szopki,  stoiska z rękodziełami, a także stragany, na których dostaniecie austriackie delikatesy oraz gorącego grzańca. Wszystkie wiedeńskie Jarmarki przystrojone są kolorowymi choinkami, migoczącymi światełkami, a w tle słychać tradycyjne kolędy.

christmas-tree-3881255_640Praga- Zimą do Pragi warto pojechać choćby tylko po to, aby choć na chwilę znaleźć się wieczorem na moście Karola. Śnieżny widok tego miejsca jest niesamowity. Jeśli wybierzecie się tam w grudniu, to będziecie mogli wziąć udział także w Bożonarodzeniowym Jarmarku. Rozciąga się on na kilka miejsc. Ale Wasza obecność na Staromiejskim Rynku jest obowiązkowa. Stoi na nim ogromna, kolorowo udekorowana i mocno rozświetlona lampkami choinka, stragany z rękodziełami, czeskimi przysmakami, grzanym winem i piwem, jest żywa szopka, słychać kolędy i gwar zwiedzających. Jest wesoło i bardzo świątecznie.

Rzym- ostatni punkt podróży to Jarmark Bożonarodzeniowy w Rzymie. To jeden z najstarszych tego typu jarmarków w Europie. Stragany i świąteczne atrakcje znajdują sie na każdym dużym placu tego miasta. Atrakcjami są kolorowe choinki, stoiska z włoskim jedzeniem, pyszną kawą i grzanym winem, rękodziełami, pchli targ, targ staroci, świąteczne koncerty, jasełka, szopki, lodowiska, wioska elfów.

I jak tu się nie poddać magii Świąt?

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję