Top 17- Europejskie Stolice Miłości

15 luty 2020
sunset-3979789_640

Organizacja European Best Destinations zakończyła już swój konkurs na najlepsze miejsca docelowe podróży. Określiła też najromantyczniejsze miasta Starego Kontynentu, idealne na miłosne podróże i schadzki. O to TOP 17 wybranych Europejskich Stolic Miłości.

Według tej prestiżowej organizacji turystycznej to Włochy mają najwięcej ( cztery z siedemnastu) miejscowości, które sprzyjają zakochanym, drugie miejsce w kategorii Państw zajęły Francja i Portugalia (po trzy miasta z siedemnastu). Sprawdziliśmy jakie atrakcje dla Zakochanych oferują, wybrane przez European Best Destinatons, te romantyczne miejsca.

Wenecja, Włochy

channel-3547224_640Jedną z najbardziej romantycznych atrakcji miasta jest rejs gondolą po tutejszych kanałach. Aby go urozmaicić możecie napić się w tym czasie szampana i posłuchać miłosnych arii śpiewanych przez Gondoliera. Miłośnicy muzyki swoją randkę mogą zaplanować też w Teatro La Fenice,  jednym z szesnastu teatrów operowych lub podczas koncertu w wybranym weneckim kościele.

Paryż, Francja

Aktywna randka w Paryżu powinna odbyć się w Ogrodzie Luksemburskim. Znajduje się w nim bowiem wiele sportowych atrakcji, przeznaczonych zarówno dla dwojga, jak i dla singli. Spokojny spacer za rękę warto natomiast zaplanować w Ogrodach Tuileries lub Lasku Vincennes. Inne romanatyczne atrakcje Paryża to między innymi podziwianie panoramy z ostatniego piętra Wieży Eiffla, zwiedzanie Pałacu Wersalskiego lub Katedry Notre-Dame oraz słodki poczęstunek w jednej z paryskich kawiarni.

The Cinque Terre, Włochy

The Cinque Terre wraz z pobliskimi wyspami wpisane zostało na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, kulturalnego i przyrodniczego. W tutejszym Parku Narodowym na zakochane pary czeka Droga Miłości, a w miejscowych restauracjach- pyszne, lokalne potrawy.

Sintra, Portugalia

foam-3892229_640Sintra to stolica romantyzmu. Nie zabraknie tu miejsc na romantyczną kolację przy świecach i lokalnych potrawach, spacery i zwiedzanie tutejszych pałacy oraz odpoczynek w ogrodach najpiękniejszego z nich- Palacio Nacional da Pena.

Aix Les Bains Riviera des Alpes, Francja

Piknik nad Jeziorem Bournet podziwiając widok na strome klify, spacer po Opactwie Hautecombe oraz w Parku Floral des Hermes, wycieczka do Castle of King’Rock, a także wieczór w kasynie, to nasze propozycje na Walentynki (i nie tylko) w Aix Les Bains Riviera des Alpes, we Francji.

Biarritz, Francja

Jeśli planujecie luksusowy weekend wśród pięknych widoków nadmorskiego krajobrazu, to tylko w Biarritz. Dodatkowo miejscowość ta jest nazywana mekką surferów, więc z pewnością będzie to nie tylko romantyczna podróż, ale także bardzo aktywna.

Florencja, Włochy

ponte-vecchio-691789_640Stolica Toskanii to kolejna najbardziej romantyczna miejscowość w Europie. Charakteryzuje się licznymi zabytkami i atrakcjami kulturalnymi. Co zachwyci w tym mieście każdą partnerkę? Z pewnością pyszna kawa w jednej z kawiarni na placu Piazza della Signoria, maraton po galeriach sztuki oraz podziwianie panoramy miasta z 85-metrowej dzwonnicy, znajdującej się przy Santa Maria del Fiore.

Santorini, Grecja

Już sam widok na panoramę wyspy jest niesamowicie romantyczny, a jeszcze jeśli można go podziwiać przy wschodzie lub zachodzie słońca… . Białe domy, z niebieskimi kopułami dachów świątyń i muzeów, robią ogromne wrażenie nawet na największych sceptykach romantycznych schadzek. Taka jest właśnie Santorini, grecka wyspa miłości. Wulkaniczny krajobraz również zachwyca. Do tego aromatyczna kuchnia i spacer po tutejszym jarmarku powodują, że można się zakochać w tym miejscu.

Brugia, Belgia

Brugia widnieje na liście kulturowego Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zarówno zakochane pary jak i singli zachwyca swoimi zabytkami, galeriami sztuki, w których przeważają prace malarstwa flamandzkiego, możliwością spacerów wzdłuż kanałów tak zwanej Wenecji Północy oraz słodkimi łakociami na bazie belgijskiej czekolady.

Budapeszt, Węgry

szechenyi-chain-bridge-1758196_640Romantyczny weekend w Budapeszcie powinien być obfity w wydarzenia kulturalne, takie jak wizyty w tutejszych muzeach (np. Sztuk Pięknych, jak również Sztuki Stosowanej), Pałacach Sztuki, w jednym z czterdziestu teatrów i w Węgierskiej Operze Państwowej. W zależności od pory roku warto także wziąć udział w organizowanych tu festiwalach. Spacer po miejskich zabytkach dobrze zakończyć wieczorną kąpielą w jednej z leczniczych Łaźni.

Madera, Portugalia

Madera to jeden z najpiękniejszych archipelagów naszego świata. Nazywany jest Wyspą Wiecznej Wiosny, bowiem najniższe temperatury powietrza oscylują tu w granicach 15 stopni Celsjusza. Można tu wypocząć wśród wulkanicznych krajobrazów, spacerując po kwiatowo-owocowym rynku w Funchal czy na szlakach przy lewadach.

Rzym, Włochy

Usta Prawdy w Rzymie z pewnością powiedzą czy Wasz związek ma szansę na przetrwanie, a będzie tak, jeśli wypowiecie takowe życzenie przy Fontannie di Trevi. Po spacerze w Koloseum i Termach Karrakali, warto wypić kawę i zjeść lody na Placu Hiszpańskim.

Bergen, Norwegia

norway-4766392_640Bergen oferuje swoim gościom romantyczne spacery po historycznych, brukowanych uliczkach miasta, wizytę w tutejszym Muzeum Morskim, liczne festiwale muzyczne i folkloru, a także przejażdżkę kolejką linowo-terenową. Dodatkowe wrażenie zrobi na Was krajobraz tutuejszych fiordów.

Porto, Portugalia

Porto to miasto najstarszych miejsc turystycznych w Europie, licznych zabytków, wybornego wina oraz niewyszukanej, ale bardzo aromatycznej kuchni. Po spacerze ulicami miasta oraz alejkami największego jego parku- Parque da Cidade, sprawdzi się zasada przez żołądek do serca. Koniecznie należy zatem spróbowac tutejszych potraw z dorsza i baraniny, a także oferowanych na deser ciast.

Praga, Czechy

Nie ma piękniejszego miejsca w Europie na oświadczyny jak Most Karola, szczególnie zimową porą. Ten widok robi wrażenie nie tylko na kobietach. W ciągu dnia warto przejść się Złotą Uliczką, zrobić sobie wspólne zdjęcie przy Tańczącym Domu, zwiedzić tutejsze Galerie oraz obejrzeć jeden z wystawianych w Teatrze Narodowym spektakli.

Bruksela, Belgia

brussels-1546290_640Bruksela, na tak zwany przysłowiowy pierwszy rzut oka, może nie wydawać się zbyt romantyczna, ale i tutaj zakochani znajdą ciekawe dla siebie atrakcje. Zachęcamy do spróbowania gorącej czekolady w jednej z kawiarni na Wielkim Placu, spaceru po XIX wiecznym Pałacu Królewskim, zwiedzenia Muzeum Instrumentów Muzycznych, Królewskiego Muzeum Sztuk Pięknych oraz Domu Króla. Miłośnikom bardziej współczesnych form sztuki polecamy wizytę w Muzeum Filmu oraz Muzeum Komiksu, a amatorom pysznych kulinarnych specjałów- w Muzeum Browarnictwa oraz Muzeum Kakao i Czekolady.

Amsterdam, Holandia

Na Zakochanych w Amsterdamie czekają niebywałe atrakcje. Jedną z nich jest wycieczka łodzią po tutejszych kanałach wodnych, kolejną- wizyta w Dzielnicy Czerwonych Latarni oraz na kwiatowym targu. Obowiązkowo trzeba też zwiedzić Muzeum Van Gogha oraz Muzeum Prostytucji

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję