Top 15. Wybraliście najlepsze miejsce docelowe podróży 2020

14 luty 2020
globe-trotter-1828079_640 (1)

Zakończyło się już coroczne głosowanie w prestiżowym konkursie European Best Destination 2020. Wybraliście najlepsze miejsce docelowe podróży tego roku. Został nim Colmar we Francji. Polska zajęła w Top 15, zaszczytne 10 miejsce.

European Best Destination  to popularna organizacja, której celem jest promocja europejskiej turystyki oraz różnorodności kulturalnej Starego KontynentuOprócz współpracy z największymi i najważniejszymi biurami turystycznymi oraz promowania najciekawszych miejsc w Europie, organizuje także co roku prestiżowy konkurs na najlepsze kierunki podróży. O to jego tegoroczni zwycięzcy:

 1. Colmar, Francja

colmar-2854606_640Colmar jest uznawane za najbardziej słoneczną metropolię Francji.  Oprócz Małej Wenecji oraz licznych zabytków, barwnych, pruskich domów z drewnianymi okiennicami, miasto oferuje wiele wydarzeń kulturalnych, a przede wszystkim wyjątkowe w smaku wina, które się tu produkuje oraz oryginalną kuchnię alzacką. Colmar położone jest w północno-wschodniej Francji, a kilkadziesiąt minut od niego znajdują się dwa lotniska (Bazylea, Strasburg).

 1. Ateny, Grecja

acropolis-12044_640Drugie miejsce w konkursie zajęła stolica Grecji, Ateny. Zapewne dlatego, że miasto to nie tylko oferuje malownicze krajobrazy, ale przede wszystkim łączy Starożytność ze Współczesnością. Kultura antyczna łączy się tu z tą nowoczesną, która ożywa zazwyczaj późnymi wieczorami w nocnych klubach. To tu znajdują się między innymi Świątynia Zeusa, Teatr Dionizosa, Propyleje oraz Partenon.  Ateny posiadają dobrze rozwinięta komunikację miejską: metro, linie autobusowe, kolejowe, a 20 kilometrów od miasta znajduje się międzynarodowe lotnisko.

 1. Tbilisi, Gruzja

tbilisi-4575709_640W Tbilisi turystów urzeka śrdeniowieczna architektura, możliwość podziwiania panoramy miasta z jego największego szczytu, ciekawa historia oraz liczne zabytki. Stolica Gruzji jest również jej wiodącym miastem w dziedzinach kultury i nauki.

 1. Wiedeń, Austria

Wiedeń uznawany jest za najbezpieczniejsze miasto w Europie oraz Europejską Stolicę Miłości. Stolica Austrii kojarzy się przede wszystkim z elegancją, licznymi muzeami, teatrami, wystawami, galeriami oraz zabytkami z różnych epok.

 1. Cascais, Portugalia

Cascais jest rybackim miasteczkiem, często nazywanym Portugalską Rivierą. Piękne i złociste plaże, łączą się tu z XIX wieczną zabudową, smacznym jedzeniem i bujnym życiem nocnym w tutejszych klubach.

 1. Sybin, Rumunia

sibiu-935849_640Miasto posiada ciekawą historię, liczne muzea i zabytki oraz wyjątkową w smaku kuchnię. Tutejsza gastronomia zdobyła 3 gwiazdki Michelin. Sybin to także metropolia poezji.

 1. Namur, Belgia

Namur kojarzy się przede wszystkim z wyjątkową w smaku kuchnią, piwem, ciekawą historią oraz legendami.

 1. Rijeka, Chorwacja

Rijeka to Europejska Stolica Kultury 2020, a także ważny ośrodek turystyczny, naukowy, handlowy i przemysłowy Chorwacji. Urodzili się tu m.in. włoski poeta Valentino Zeichen, chorwacki kompozytor Ivan Zajc, srebrny medalista w koszykówce podczas Olimpiady w Barcelonie Aramis Naglić, czy choćby srebrny medalista Olimpiady w Atlancie, w piłce wodnej, Damir Glavan. Rijeka to także jeden z najpiękniejszych, w tym kraju, nadmorskich kurortów.

 1. Paryż, Francja

paris-1852928_640O atrakcjach stolicy Francji, zarówno dla dorosłych jak i małych podróżników, pisaliśmy tutaj.  To miasto wolności, które stoi ponad wszystkimi podziałami. Posiada liczne ośrodki kulturalne, serwuje wyborne sery oraz wina, bawi w dzielnicy nocnej. Jednym słowem intryguje i zaskakuje na każdym kroku.

 1. Bydgoszcz, Polska

dluga-street-903730_640Pierwszą dziesiątkę zamyka nasze rodzime miasto, Bydgoszcz. Koniecznie zapoznajcie się z naszymi propozycjami tutejszych Top 10 atrakcji, które opisaliśmy tutaj.  Na szczególną uwagę zasługują romantyczna, Bydgoska Wenecja, miejsce wypoczynku i relaksu dla całej rodziny- Myślęcinek, wyjątkowe muzea- Mydła i Historii Brudu oraz Wojsk Lądowych, a także Bydgoski Festiwal Piwa, który organizowany jest co roku w tutejszej jego Warzelni.

 1. Rzym, Włochy

Stolica Włoch nazywana jest również Stolicą Świata, a to dlatego, że jest to ponoć jeden z najczęściej wybieranych kierunków podróży, wśród turystów. To również kulinarna  i kulturalna stolica tego kraju. Przede wszystkim należy się tu delektować wszelkiego rodzaju pizzą, pastami, spaghetti, oraz… lodami. Jeśli chodzi o kulturę, obowiązkowymi punktami programu wycieczek są Fontanna di Trevi, Koloseum, Bazylika św. Piotra oraz Usta Prawdy. Więcej informacji na temat tego miasta znajdziecie tutaj.

 1. Heviz, Węgry

Heviz nazywane jest Europejską Stolicą Dobrobytu. Słynie z tego, że jedną z największych jego atrakcji  jest największe na świecie, naturalne jezioro termalne. Kapiel w tym miejscu ma nie tylko właściwości zdrowotne, ale także relasujące, tym bardziej, że pływa się tu wśród lilii wodnych. Władze miasta oferują także atrakcje turystyki aktywnej, w której skład wchodzą golf, spływy kajakiem, wycieczki rowerowe oraz turystyka piesza.

 1. Cork, Irlandia

shield-1495698_640beaches-1377376_640Cork to miasto jazzu, sportu i miłośników dobrego jedzenia. Nowoczesne budynki łączą się tu z zabytkową architekturą, na przykład Katedry św. Findbara czy wieży Red Abbey. Na szczególną uwagę w mieście zasługuje także Angielski Market z XVIII wieku oraz Patric’s Bridge. Warto również wziąć udział w jednym z organizowanych tu muzycznych festiwali.

 1. Rochefort Ocean, Francja

Czternaste miejsce należy po raz kolejny do Francji. Przede wszystkim Rochefort Ocean zostało docenione za zaangażowanie w ochronę środowiska. Co to miejsce oferuje turystom? Spacery na łonie natury podziwiając różne gatunki tutejszego ptactwa, kąpiele termalne, świeże powietrze, liczne zabiegi SPA oraz Festiwal Rochefort Pacyfique, celebrujący kino i literaturę z Południowego Pacyfiku.

 1. Minorka, Hiszpania

Ostatnie miejsce w konkursie zajęła Minorka, jedna najpiękniejszych Wysp Balearów, oferująca wypoczynek na złocistych plażach. Zachwyca swoją historią sięgająca do prehistorii, a także zabytkami takimi jak navety, taule oraz tajaloty. Odbywają się tu liczne festiwale muzyczne i koncerty, a największą i najważniejszą uroczystością jest czerwcowa Fiesta de Sant Joan, trwająca aż trzy dni.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję