Top 10. Zabawki do podróży dla przedszkolaka

17 listopad 2021
bucket-gfbe2f4b46_640

Zastanawiasz się jakie zabrać zabawki do podróży dla przedszkolaka? Nie Ty jeden. To najczęstsze pytanie jakie zadają rodzice na forach dla podróżników. Przedstawiamy Top 10 sprawdzonych przez nas dziecięcych gadżetów.

soft-toys-g51e502d6e_640Najłatwiej dać dziecku tablet, telefon, włączyć bajki, piosenki, gry. I już malucha nie ma przez wiele godzin. Nie każdemu rodzicowi jednak takie rozwiązanie odpowiada. Dlatego przedstawiamy Wam top 10 zabawek, którymi nasze „redakcyjne” dzieci, w wieku przedszkolnym, najchętniej bawiły się podczas długich podróży. Informujemy, że nie jest to artykuł sponsorowany.

  1. Tablet graficzny lub znikopis- zajmie zarówno młodszego, jak i starszego przedszkolaka. Na jednym i drugim mogą bowiem rysować do woli, wszystko to co widzą przez okno, w czasie podróży. Wystarczy nacisnąć lub przesunąć guziczek i już można tworzyć nowe dzieła, gdyż stare znikają. Do niektórych znikopisów dodawane są pieczątki, które są dodatkową atrakcją dla malucha. Tablety graficzne mają opcję standardową, jak i tworzenia kolorowych rysunków.
  2. Gierka elektroniczna lub wodna- kto z Was rodziców pamięta grę tetris? Można było siedzieć godzinami i układać puzzle tak, aby zapełnić cały rząd, który znikał. Skoro Was w dzieciństwie „wciągnęła” ta gra, dlaczego miałaby nie zająć Waszej pociechy? Dodatkowo elektroniczna wersja zabawki posiada jeszcze kilka innych gier, na przykład węża czy wyścigi samochodowe. Jedyny jej minus jest taki, że gierka nie posiada zabezpieczenia klapki od baterii, więc dając tego typu zabawkę dziecku trzeba pilnować, aby nie wyjęło baterii i nie włożyło ich do buzi. Inna wersja tego gadżetu to gierka wodna, przeznaczona raczej dla młodszej części przedszkolaków. Poprzez naciskanie dwóch guzików, za sprawą powietrza, powodującego ruch wody, należy umieścić kółeczka w miejscach do tego przeznaczonych.
  3. Panel z kierownicą- Dzięki niemu przedszkolak będzie mógł się poczuć jak prawdziwy kierowca, taki jak mama czy tata. Naśladowanie rodzica w tym wieku pozwala poczuć się maluchowi osobą ważną i dużą. Kierownice interaktywne, ze światełkami, dźwiękami a nawet małym ekranem, na którym wyświetla się droga i mijane domy, drzewka, samochody, jeszcze bardziej urozmaici dziecku podróż i zapewni zabawę nawet na kilkadziesiąt minut.
  4. Szczeniaczek Uczniaczek lub Miś Bajeczka- najlepszy przyjaciel przedszkolaka to taki, z którym może sobie porozmawiać i który da mu „odpowiedź zwrotną”, czyli zaśpiewa piosenkę, opowie bajeczkę. Szczeniaczek Uczniaczek śpiewa popularne piosenki, uczy kolorów, mówi jak bardzo kocha dziecko, uczy części ciała. Miś Bajeczka opowiada zaś kilka popularnych bajek, jak na przykład Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia i inne. Obie zabawki są bezpiecznymi, przyjemnymi w dotyku maskotkami, które nie tylko służą do zabawy i nauki, ale umożliwiają przedszkolakowi przytulenie się do nich podczas drzemki.
  5. Książeczki przestrzenne- czytanie bajek z książeczek 3D jest ciekawsze niż tych ze zwykłymi, płaskimi obrazkami. Pobudza wyobraźnię, pozwala ustawić bohaterów w innych miejscach, przesuwać paluszkami, chować i wyjmować elementy. Dzięki temu w głowie dziecka tworzy się magiczny świat baśni, którego nie chce zbyt szybko opuszczać, przez co często cofa się z kartkami i wraca do wcześniejszych stron bajki, a to jak wiadomo zajmuje sporo czasu.
  6. Wielorazowa kolorowanka wodna- oprócz tego, że jest wielorazowa, ma jeszcze tą zaletę, że jest czysta. Co to oznacza? To, że w żaden sposób nie zostanie zniszczona i pomazana na kolorowo tapicerka w samochodzie. To istotne, szczególnie podczas podróży wynajętym samochodem, gdyż za każde zniszczenie wypożyczalnie aut obciążają kierowców dodatkowymi kosztami. Ponadto, która kobieta chce potem słuchać przez pół urlopu narzekania męża? Mazak wielorazowej kolorowanki ma zbiorniczek na czystą wodę. Woda zwilża końcówkę mazaka, a po dotknięciu kolorowanki pokazują się na niej piękne kolory. Kiedy obrazek wysycha, barwy znikają, przez co jedną książeczką można bawić się wielokrotnie.
  7. Klocki magnetyczne- klocki to jedna z ulubionych zabawek przedszkolaków. Aczkolwiek dość problematyczna w samochodzie, kiedy dziecko nimi rzuca. Klocki magnetyczne przyciągają się i mocno trzymają ze sobą. Dodatkową atrakcją jest również ich dwubiegunowość. Najważniejsze, że maluch będzie zadowolony z zabawy, a rodzic z braku bałaganu. Klocki dostępne są w różnych rozmiarach, które dopasowuje się do wieku dziecka.
  8. Magnetyczny labirynt- labirynty od zawsze fascynowały małe dzieci. Pokonywanie krętych ścieżek i szukanie drogi do celu to wspaniała okazja, aby nauczyć przedszkolaka skupienia się na danej czynności. A jeśli maluch ma okazję w labiryncie przesuwać magnetycznym patyczkiem metalowe kuleczki- zabawa staje się jeszcze ciekawsza. Nie jest bowiem łatwe przesunięcie wszystkich kulek do jednego miejsca, szczególnie podczas jazdy autem, które w tym czasie kołysze.
  9. Laptop edukacyjny- jedna zabawka może posłużyć i młodszemu i starszemu przedszkolakowi. Odpowiednio dobrany laptop edukacyjny może mieć nawet kilkadziesiąt opcji, zarówno edukacyjnych, jak i gier, a nawet pianinka. Taka zabawka, jeśli jest odpowiednio ciekawa i kolorowa może spowodować, że dziecko będzie spokojne nawet przez ponad godzinę.
  10. Gawędziarz Clementoni- choć wymieniony przez nas jako ostatni, to powinien zająć pierwsze miejsce w rankingu. Zabawka jest prawdziwym hitem wśród przedszkolaków. Niewielkich rozmiarów, przypominająca radyjko, z trzema pokrętłami do samodzielnego tworzenia bajek. A tych można ułożyć aż kilkadziesiąt! Każda historia jest inna, każda ciekawa, każda z morałem. Zróżnicowani bohaterowie, przeniosą zarówno malucha, jak i siedzącego obok rodzica w różne miejsca, w różnym czasie. Z Gawędziarzem można pokonywać nawet najdłuższe trasy.

bs

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję