Top 10 pomysłów na Walentynki w Polsce

31 styczeń 2022
heart-gfb65e2a3c_640

Polska jest niezwykle piękna. Można tu spędzić wyjątkowe Walentynki, i to nie tylko zapinając kłódki na jednym z mostów dla zakochanych. Poznaj historię Walentynek, sprawdź jak obchodzi się je w innych krajach na świecie i udaj się ze swoją drugą połówką w jeden z top 10, proponowanych przez nas, regionów na Walentynki w Polsce.

Tradycja świętego Walentego

Walentynki to jedno z najbardziej znanych świąt na świecie. Obchodzone jest zarówno przez najmłodszych, jak i najstarszych mieszkańców tego globu. Już w szkołach podstawowych, a nawet przedszkolach, wśród dzieci, można zaobserwować trend podrzucania malutkich liścików w kształcie serduszek, swoim sympatiom. Starsi uczniowie mniej się kryją ze swoimi uczuciami, osobiście obdarowując Walentynkami, a dorośli prześcigają się w wymyślaniu miłosnych i nie tylko, atrakcji, w zależności na jakim etapie jest związek. Jednym z najbardziej lubianych podarunków walentynkowych są podróże, zarówno te małe, jak i duże. Dzień 14 lutego na całym świecie kojarzony jest z miłością, ale jego historia wiąże się z przykrym wydarzeniem, mianowicie śmiercią duchownego Świętego Walentego, w 496 roku. Dlaczego więc Walenty stał się patronem zakochanych? Otóż był on wiernym ich propagatorem, udzielał nie tylko potajemnych ślubów, ale sam przeżył krotki, ale pełen miłości związek, który zakończył się tragedią, czyli jego śmiercią.

Walentynki na świecie

Co kraj to obyczaj i inaczej się w nim obchodzi Dzień Zakochanych. Najczęściej jest to obdarowywanie partnera i partnerki drobnymi upominkami, kwiatami, bielizną, zegarkami, biżuterią, pralinami. Niektórzy organizują wspólne, romantyczne kolacje przy świecach, jeszcze inni krótkie wypady do SPA lub w nieznane. Francuską tradycją w tym dniu stały się wizyty w teatrze, w Japonii lubemu wręcza się czekoladę hand-made, w Niemczech powszechnym, walentynkowym podarunkiem są czerwone róże. Holendrzy, choć za Walentynkami nie przepadają, to w tym dniu mimo wszystko obdarowują swe kobiety kwiatami. Rosjanie również nie należą do fanów tego święta, ale obchodzą je bardziej hucznie. Wręczają sobie prezenty, chodzą do kina i na koncerty. Hiszpanie są bardziej praktyczni wybierając walentynkowy prezent, bowiem ich wybranki tego dnia zazwyczaj otrzymują ekspresy do kawy, miksery lub inne sprzęty agd czy rtv. W Meksyku zaś, 14 luty to dzień radości, śpiewu i tańca.

Top 10 pomysłów na udane Walentynki w Polsce

  1. krakow-g95622d141_640Kraków– spacer po Sukiennicach, Wawelu i Podziemnym Rynku, zakończony smaczną kolacją i przejazdem bryczką po Rynku Głównym, to tylko jeden z wielu pomysłów na Walentynki w Krakowie. Ci z Was, którzy planują wspólny dzień, pełen dobrej zabawy i salw śmiechu, z pewnością powinni udać się do Muzeum Iluzji, Ogrodu Zoologicznego, Parku Wodnego, Krakowskiego Pinball Muzeum oraz Muzeum Figur Woskowych. Miejsca te gwarantują kreatywną rozrywkę. Milusińscy mogą się poprzytulać podczas pełnej grozy wizyty w Domu Strachów, podziwiając panoramę miasta z Kopca Kościuszki lub podczas spaceru Bulwarami Wiślanymi. Walentynkowa kolacja po takich atrakcjach nie może być przeciętna, zatem w tej kwestii proponujemy zarezerwować stolik w restauracji Bottiglieria 1881, która otrzymała zaszczytne, światowe wyrożnienie- gwiazdkę Michelin 2020.
  2. Termy Bukowina– jedną z propozycji na udane Walentynki we dwoje jest kilkugodzinna kąpiel w gorących wodach termalnych. Pozwoli ona odetchnąć ciału, umysłowi i duszy, oraz nabrać nowych sił witalnych. Nie od dziś bowiem wiadomo, że wody termalne mają zbawienny wpływ na organizm, poprawiają sprawność układu krążenia, oddechowego, hormonalnego, ruchu, nerwowego. Obniżają skutecznie poziom stresu i zapobiegają bezsenności. Po relaksującej kąpieli w Termach Bukovina, można udać się do centrum Spa&Wellness na zmysłowy i uwodzicielski masaż dla dwojga, a następnie na romantyczną kolację, pełną afrodzjaków, takich jak owoce morza czy tort czekoladowy z truskawkami.
  3. Sopot– to miasto, które oferuje wiele romantycznych miejsc dla zakochanych. Najbardziej popularnymi są Molo, które ma ponad pół kilometra długości oraz Deptak Monte Casino, przy którym znajduje się słynny Krzywy Domek oraz liczne kawiarnie oferujące degustacje nie tylko kawy, ale także słodkich wypieków. Jeśli planujecie kulturalne Walentynki to z pewnością wpiszą się w nie repertuar Opery Leśnej, wizyta w Muzeum Figur Woskowych oraz spacer po Skansenie Archeologicznym.
  4. Jastrzębia Góra i okolice– to tu znajduje się najbardziej wysunięty punkt Polski, idealne wręcz miejsce do romantycznych oświadczyn. Kolejne to szczyt Latarni Morskiej w Rozewiu, wraz z widokiem na pełne morze oraz Jastrzębskie Klify. Spacer po rezerwacie przyrody, wizyta w Muzeum Motyli w pobliskiej Karwi lub w Motylarni we Władysławowie to propozycje na miłe popołudnie z partnerką. Panom zaś z pewnością sprawi przyjemność przechadzka po aleji Gwiazd Sportu we Władysławowie, gdzie swoje gwiazdy mają między innymi Kazimierz Deyna, Robert Korzeniowski, Dariusz Michalczewski, Mateusz Kusznierewicz, Otylia Jędrzejczak, Adam Korol i wielu innych. Szalony, walentynkowy wieczór spędzicie zapewne w Domu Whiskey w Jastrzębiej Górze, gdzie będziecie mogli spróbować nie tylko tego złocistego trunku, ale też ponoć najlepszą Irish Coffe w regionie.
  5. Łódź– co większość kobiet lubi najbardziej? Zakupy. A gdzie najlepiej się na nie wybrać, jak nie do Łodzi? Sławna Manufaktura, małe butiki z rękodziełami, Galerie Mody… to miejsca, które każda kobieta z pewnością doceni, tym bardziej, jeśli będzie mogła spędzić w nich nieograniczoną ilość czasu i wydać pewną kwotę pieniędzy, nie patrząc na pomniejszające się saldo własnego rachunku. Łódź ze swoją ciekawą i bogatą historią kojarzona jest głównie z produkcjami filmowymi oraz przemysłem włókienniczym. Stąd pochodzą takie marki jak „Wólczanka”, „Vera”, „Feniks” czy „Próchnik”. Po wspólnych zakupach warto udać się na seans filmowy do kina oraz do Muzeum Kinematografii. Romantyczne spacery można odbyć w Ogrodzie Botanicznym lub w jednym z licznych tutejszych parków, a dobrej kawy napić w jednej z kawiarni usytuowanych na słynnej Piotrkowskiej.
  6. Jura Krakowsko-Częstochowska– to jeden z najpiękniejszych rgionów w Polsce. Śmiało można stwierdzić, że zajmuje pozycję w pierwszej trójce, w tym zakresie. Nie ma chyba drugiego takiego romantycznego miejsca w naszym kraju. Zaślubieni mogą odnowić swoją przysięgę małżeńską na terenie Zamku Ogodzieniec. Ponoć w nocy można tu spotkać ducha pięknej Olimpii, która z powodu ojca, który stanął na drodze jej miłości, wyskoczyla z jednej z tutejszych wież. Ojcowski Park Narodowy to miejsce na romantyczny spacer we dwoje. Tajemnicze Jaskinie Łokietka, Nietoperzowa, Mamutowa i Wierzchowska wabią do swych grot zakochanych. Wodospad Szum zachęca do oświadczyn i miłosnych wyznań, a woda ze Żródełka Miłości zapewni Wam niegasnące uczucie na wieki.
  7. street-gdcc5f5927_640Wrocław– często nazywany jest Miastem Zakochanych, dlatego nie mogło go zabraknąć na naszej liście top 10 pomysłów na Walentynki w Polsce. Miejsc na romantyczne spotkania i spacery jest tu bez liku. Pierwsza randka musi być niezapomniana, zatem zalecamy wspólną, wieczorną wędrówkę po Ostrowie Tumskim, w ślad za latarnikiem, który nadal ręcznie zapala miejskie latarnie. Wyjątkową atmosferę Zakochanym zapewni również Park Południowy wraz ze swoim mostkiem i alejkami. Warto zaznaczyć, że wieczorami jest on bardzo nastrojowo oświetlony. W dzień warto pokusić się o walentynkową wizytę w Muzeum Sztuki Współczesnej usytuowanym w Pawilonie Czterech Kopuł. Jeśli planujecie oświadczyny we Wrocławiu to z pewnością ich nie zapomnicie, jeśli odbędą się one podczas lotu paralotnią nad miastem lub na Mostku Pokutnic, na który, aby dotrzeć trzeba pokonać aż 247 schodów.
  8. Mazury– zastanawiacie się co robić na Mazurach w Walentynki? Ten region w Polsce sprzyja zakochanym, choć jego atrakcje są kojarzone głównie z miesiącami letnimi. Mimo to również zimą znajdzie się tu wiele mozliwości spędzenia romantycznego weekendu. Miłość można wyznać na dziedzińcu jednego z tutejszych Zamków (np. Biskupów Warmińskich lub Kapituły Warmińskiej), wyjątkowe popołudnie, pełne aktywności fizycznej, spędzić w kowbojskim miasteczku Mrongoville, w Parku Rozrywki Bartbo lub na stoku narciarskim. Niezpomnianą pierwszą randkę zapewni również spacer po Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej, w którym warto zobaczyć wiadukty kolejowe, które swą architekturą przypominają rzymskie akwedukty oraz stare dwory.
  9. Pałac Moszna– w województwie opolskim,to jeden z najpiękniejszych kompleksów zamkowych w Polsce. O walentynkach w tak bajkowym miejscu marzy niejedna, zakochana para. Kolacja przy świecach w pałacowej jadalni, a potem wspólna noc w jednej z 99 słynnych wież to nasza propozycja dla Was. Wprawdzie nie mieszkały tu księżniczki, ale właścicielami tego miejsca były też kobiety, najpierw w XVII wieku Maria Aresin, na przełomie XVII i XVIII wieku- Ursula Maria von Skali, a w XIX wieku Valeska Tiele-Winckler (współwłaścicielka z mężem). Z Marią Aresin związany jest znany, zamkowy skandal, o którym mówi się do dziś, bowiem wdowa po właścicielu tego miejsca miała romans, a następnie wzięła ślub z zarządcą, popełniła więc w tamtych czasach niedopuszczalny mezalians. Kobiety na stałe przypisane są temu miejscu, bowiem tylko one tu straszą. Świętowanie Walentynek w Pałacu w Mosznej choć oficjalnie zaczyna się 11 lutego, to można przedłużyć, i rozpocząć Balem Weneckim organizowanym 5 lutego.
  10. Zalipie– to jedna z najbardziej znanych i pożądanych wsi, na mapie wszelkich miłośników podróży. Nie jest łatwo się tu dostać, jesli nie ma się własnego środka transportu. Komunikacja miejska tu bowiem nie dojeżdża. Nie ma PKS-ów, pociągów, nawet postoju taksówek. Z dala od zgiełku i nowoczesnych, szklanych domów, o których pisał Żeromski, ludzie żyją tu w kolorowych, drewnianych chatach i zajmują się kultywowaniem dawnych tradycji. Drewniane domy pokryte są strzechą, a okna udekorowane kwiatami, zarówno tymi świeżymi, wiosną i latem rosnącymi w przydomowych ogórdkach, jak i doniczkowymi, oraz tymi namalowanymi na fasadach domów, ich drzwiach i okiennicach. W tutejszym Muzeum można zobaczyć jak wyglądają domostwa wewnątrz, wraz z pradawnymi piecami kaflowymi, kamiennymi kuchniami, dewnianymi, bujanymi fotelami… Wycieczka do Zalipia, własnym samochodem, będzie z pewnością jedną z najbardziej romantycznych niespodzianek na Walentynki.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję