Top 10 pomysłów na majówkowy, weekendowy spacer

30 kwiecień 2022
book-g2dac6016a_640

Majówkowy weekend się już zaczął, a Ty nadal nie masz na niego planów? Myślałeś o grillu na ROD-os (Rodzinne Ogródki Działkowe)? Pomysł całkiem niezły, ale może jednak warto wybrać się gdzieś dalej na majówkowy weekendowy spacer i spędzić go bardziej spektakularnie? O to nasze top 10 pomysłów na zagospodarowanie tego czasu ciekawie, a jednocześnie wniezbyt dalekiej odległości od domu każdego Travellersa.

Spacer po górskich szlakach

W prywatnych pensjonatach górskich są jeszcze miejsca dla spóźnionych wędrowców. Jako, że rezerwujesz last minute z pewnością, jak dobrze poszukasz, trafi Ci się gratka cenowa. Przecen noclegów jest bowiem sporo na najbliższe dni. I choć TOPR zamknęło kilka szlaków, ze względu na zagrożenie lawinowe w ostatnim czasie, to nadal jest mnóstwo górskich dróg, którymi możesz podążać. Co najważniejsze, są one bezpieczne. Udaj się zatem na jedną z nich i zobacz, jak wyglądają dziś wygasłe, polskie wulkany, Błędne Skały, poznaj szlak zakochanych, starożytne piece hutnicze, legendy zaklęte w zamkowych ruinach.Spacer w górach daje wyciszenie, pozwala ukoić umysł, pozbyć się stresu i nabrać energii na kolejne miesiące pracy w korpo.

Uział w maratonach MTB i cross country

Wprawdzie zapisy na majówkowe maratony się skończyły, ale zawsze możesz wziąć w nich udział jako widz. Emocje z pewnością Ci się udzielą. MTB to rowery górskie. Jazda na nich jest znacznie trudniejsza niż na zwykłych szosówkach, czy rowerach miejskich. Również teren, który zawodnicy pokonują nie należy do łatwych. Dlatego też rowery MTB mają inną budowę niż te, którymi poruszasz się po asfalcie. Tworzą je między innymi mniejsza i lżejsza rama, lekkie koła i zainstalowane przerzutki do zmiany biegów. W pierwszy, majowy weekend maratony MTB i cross country odbywają się w Żabiej Woli, Stalowej Woli, Tykocinie, Wodzisławiu Śląskim i Gorzowie Wielkopolskim.

Wycieczka do gdańskiego Muzeum Bursztynu

Gdańskie Muzeum Burszynu możesz zwiedzić osobiście, wybierając się na wycieczkę do Trójmiasta lub wirtualnie, pozostając we własnym łóżku. Wybór należy do Ciebie. My oczywiście wybieramy pierwszą opcję, gdyż daje ona więcej możliwości. Ponadto pozwala zapoznać się z nową wystawą zlokalizowaną w Wielkim Młynie. Dawniej było to miejsce handlowe, dziś największy młyn w mieście, stał się nową siedzibą Muzeum Bursztynu. Dzięki temu, władze tego miejsca mają trzy razy więcej miejsca niż dotychczas na wyeksponowanie swoich kolekcji. Możesz je obejrzeć na dwóch kondygnacjach. Na pierwszej dowiesz się, w jaki sposób powstaje bursztyn, na drugiej zobaczysz wyjątkowe wyrobu z bursztynu.

Kawa nad polskim morzem

Nie ma chyba nic przyjmniejszego niż poranna kawa nad polskim morzem. Szum morza, krzyk mew, słońce na horyzoncie i lekki wiatr smagający twarz i rozwiewający włosy. Uczucie błogości i lenistwa w jednym wraz z dużą dawką smacznej kofeiny. Możesz wybrać jedną z plaż w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni. Te mniej uczęszczane znajdują się w Sobieszewie i na Westerplatte. Dodatkowymi atrakcjami jmogą być spacer po brzezińskim lub sopockim molo lub plażą przy orłowskich klifach. Możesz też udać się na Babie Doły i z plaży podziwiać ruiny dawnej Torpedowni.

Weekend w SPA

spa-gc02862c3b_640Majowy weekend to również idealny czas na zadbanie nie tylko o ducha Travellersa, ale też o jego ciało. Warto je bowiem przygotować na promienie słoneczne, jak również do letnich aktywności sportowych, m.in. jazdy na rolkach i rowerze, wędrówek górskich, kajakarstwa, żeglugi. Koniecznie zacznij od oczyszczenia skóry z nadmiernej ilości martwego naskórka oraz sebum, a następnie dobrze ją nawilż, pobudź krążenie krwi i się zrelaksuj. Pomogą ci w tym wszelkiego rodzaju oferowane w SPA masaże, kąpiele w borowinie, gorących źródłach, wizyta w saunie i jacuzzi, peelingi i maseczki np. błotne. Więcej o zabiegach Spa poczytasz tutaj i tutaj. Rodzaje masaży oraz ich działanie poznasz zaś tutaj.

Wędrówka szlakami zamków Krzyżackich

Jak już wypijesz kawę nad polskim morzem to koniecznie udaj się wgłąb Kaszub, Warmii i Mazur, i poznaj szlak zamków Krzyżackich. Największy i najpiękniejszy średniowieczny zamek należący do Zakonu, znajduje się w Malborku. To must have każdego Travellersa. Wybudowany został ponad 700 lat temu. Posiada długą i ciekawą historię. Oprócz tego, że był siedzibą Zakonu Krzyżackiego, to także polskich władców, a także pełnił rolę polskiej mennicy. Obecnie jest to muzeum, które trzeba zwiedzić choć raz w życiu. Może właśnie w ten weekend majowy? Inne warownie godne uwagi znajdziesz w Bytowie, Kwidzynie, Sztumie, Nidzicy, Rynie i Gniewie. Więcej o szlaku Zamków Krzyżackich dowiesz się tutaj.

Eksploracja miejsc opuszczonych

Urbex Exploration to jedna z najciekawszych form podróżowania. To odkrywanie miejsc opuszczonych, takich, które posiadają nie tylko legendy o straszących duchach, ale przede wszystkim, które kryją w sobie tajemnice, historie, które może niekoniecznie mrożą krew w żyłach (choć są i takie), ale mówią wiele o mieszkańcach danych miejsc. Turbex Exploration to odkrywanie historii sprzed kilkudziesięciu, a czasem i kilkuset lat, za pomocą starych, znalezionych zapisków, listów, zabawek, sprzętów gospodarstwa domowego itp. Na Ukrainie takim miejscem jest Czarnobyl, który dziś z powodu wojny, jest niedostępny dla turystów. W Polsce to między innymi dawne sanatoria, szpitale, cmentarze, domy, hotele, pałace, kościoły, fabryki, pociągi. Na majowy Urbex Exploration możesz udać się m.in. do Torpedowni w Babich Dołach, więzenia w Łęczycy czy opuszczonych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. Pamiętaj jednak, żeby nie wchodzić tam gdzie są wywieszone tabliczki „wstęp wzbroniony”, we wszytkich obiektach zachować szczególną ostrożność i przede wszystkim niczego nie niszczyć, nie zaśmiecać. Pozostaw to miejsce w takim stanie, w jakim je zastałeś.

Warsztaty jogi

Joga pozwala zachować równowagę pomiędzy ciałem a duszą. Długi, majowy weekend to idealny czas, aby o to zadbać. Te kilka dni spędzone na warsztatach pozwolą Ci się wyciszyć, nabrać dystansu do otaczającego Cię świata wraz z jego problemami oraz „naładować się” pozytywną energią. Majowy weekend sprzyja wykonywaniu ćwiczeń na świeżym powietrzu, wprawdzie na to, aby być w tym czasie boso, jest jeszcze za zimno, ale w ciepłych skarpetkach z pewnością też będzie wygodnie ćwiczyć. Podczas wekendowych warsztatów jogi nauczysz się wykonywać wiele pozycji sprzyjających redukcji stresu i napięcia mięśniowego, zredukujesz bóle kręgosłupa, osiągniesz równowagę emocjonalną. O zaletach jogi pisaliśmy tutaj.

Wizyta w Parku Rozrywki

Wizyta w Parku Rozrywki to idealny pomysł na spędzenie długiego, majowego weekendu na zacieśnianiu więzi z dziećmi, pokazaniu im, że są dla Ciebie ważne. Jazda na rollercoastr podniesie Wam poziom adrenaliny we krwi i naładuje pozytywną energią, przejażdżka na Diabelskim Młynie pozwoli podziwiać panoramę lunaparku, wizyta w ogrodzie zoologicznym lub botanicznym połączy przyjemne z pożytecznym, czyli weekendowy spacer z ciekawą lekcją przyrody, spotkanie ze średniowiecznymi postaciami pozwoli na poznanie historii, a postaciami z bajek na przeniesienie się w świat magii i baśni. W Polsce parków rozrywki nie brakuje, są zarówno tematyczne, jak i ogólne, wzorowane na dawnych wesołych miasteczkach. Ich atrakcje kierowane są zarówno do dużych, jak i małych dzieci. Tym bardziej, że na mapie polskich parków rozrywki pojawiają się regularnie nowe obiekty, np. Majaland w Warszawie czy Orientarium w Łodzi.

Rowerem po Parkach Krajobrazowych

dutch-gc59925db4_640Polska posiada 23 Parki Narodowe i 125 Parków Krajobrazowych. Jest więc w czym wybierać. Wycieczka rowerowa po jednym z nich z pewnością dostarczy Tobie i Twojej rodzinie wielu wrażeń, a także odpoczynku i dużej dawki witaminy D3. Rowerem możecie się na przykład udać do Puszczy Dulowskiej w Wiśnicko – Lipnickim Parku Krajobrazowym, Jurajskich „Orlich Gniazd” w Parku Krajobrazowym Orlich Gniazd, czy na najwyższy szczyt Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Jeśli marzysz o wycieczce długodystansowej, z pewnością docenisz też rowerowe szlaki, takie jak: Green Velo, który jest najdłuższym w Polsce, czy choćby Velo Dunajec, który pozwala na wycieczkę po górskich szlakach.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję