Top 10- Najdziwniejsze domy świata

7 luty 2020
house-is-upside-down-992601_640

Jedne przypominają toalety, inne rozpadające się lokomotywy, a jeszcze inne latające spodki UFO czy maszynę ze Star Treka. Najdziwniejsze domy świata potrafią niejednemu podróżnikowi zaprzeć dech w piersiach. A Wy, w której, z naszych Top 10 propozycji, chcielibyście zamieszkać?

Flinstone Cave House- Malibu, Kalifornia, USA

Freda i Wilmy Flinstonów nikomu nie trzeba przedstawiać. To jedna z ulubionych kreskówek zarówno małych, jak i dużych, kinomaniaków. Dlatego nocleg w ich kamiennym domu, dostarczy wiele niezapomnianych wrażeń. Flinstone Cave House można wynająć w Malibu, w Kalifornii. W całości lub tylko jeden z trzech pokoi z łazienką. Dom przyjmie aż 12 osób na raz, posiada wszelkie udogodnienia, w dodatku w odległości do 45 kilometrów od niego znajduje się aż 5 lotnisk i stacja kolejowa. budynek jest kamienny, posiada  meble z drewna lub naturalnego kamienia, z podobnych materiałów wykonane są również wszelkie jego dodatki i ozdoby. W salonie, w jednej ze ścian, wykuty jest naturalny kominek.

Bosco Verticale- Mediolan, Włochy

W jednej z dzielnic Mediolanu, Porto Nuova, znajduje się niezwykłe osiedle zalesionych wieżowców. Dokładnie są ich dwa, liczą odpowiednio 19 i 27 pięter. Spośród innych budyków znajdujących się w pobliżu, wyróżnia je to, że na balkonach wszystkich mieszkań rosną drzewa, których minimalna wysokość wynosi 3 metry, a maksymalna 9 metrów.  Kompleks powstał w 2014 roku i już zdobył wiele prestizowych nagród za pomysł, innowacyjnośc i wygląd.

Transparent House- Japonia

O szklanych domach pisał już Żeromski, w „Ludziach Bezdomnych”. Choć za jego czasów jeszcze takowe nie istniały, to w obecnym świecie „wyrastają jak grzyby po deszczu”. Zazwyczaj są to biurowce, które zajmują duże firmy i korporacje. W Japonii powstał natomiast szklany dom mieszkalny. Jest on całkowicie przezroczysty, także każda wykonywana w nim czynność, nauka, sprzątanie, gotowanie, spanie jest „wystawione na światło dzienne”. Dalibyście radę mieszkać w takim budynku? Ma on trzy piętra, a jego wnętrze przypomina domek na drzewie. Z zewnątrz można powiedziieć, iż jest prawie niewidoczny. Ma bowiem białą konstrukcję. Wyposażenie również utrzymane jest w tej tonacji, a szklane ściany są przezroczyste, więc widać co się znajduje z drugiej strony gmachu.

Neverwas Haul — Berkley, USA

To jeden z najbardziej awangardowych domów, w dodatku na kółkach. Swym wyglądem jednym przypomina lokomotywę, innym mobilny Dom Wiktoriański. Jeszcze inni mówią, że odnoszą wrażenie, jakby zaraz miał się rozpaść na części. Ale nic z tego. Posiada bardzo stabilną i mocną konstrukcję. Wszkaże musi ona podtrzymać aż trzy piętra, na których znajduje się maszynownia, punkt dowodzenia oraz salon z biblioteką, barem i werandą. Ten mobilny budynek porusza się z prędkością 5 mil na godzinę. Aczkolwiek, aby mógł wyruszyć w drogę musi go prowadzić aż 10 osób.

Nautilus House-Meksyk, Meksyk

A gdyby tak zamieszkać w muszli, której wejścia strzeże kolorowa mozaika, witraż? Ten niezwykły dom zaprojektował architekt  Javier Senosiain. Inspiracją była natura, co można zauważyć w znacznej mierze wewnątrz budynku, na przykład na parterze znajduje się mini ogród, na wyższe piętra prowadzą schody przypominające muszlę ślimaka, a ściany sa wielowymiarowe. Co ciekawe, ten piękny i nowoczesny projekt  jest ekologiczny, ekonomiczny oraz wytrzyma wszelkie katastrofy ze strony natury. Ponoć przetrwa nawet trzęsienie ziemi. Dom powstał w 2006 roku.

 Dar al Hajar- Yemen

Z daleka pałac ten przypomina polukrowany domek z piernika, choć większości podróżującym kojarzy się też z budowlą, która powstała z wielu domów, nakładanych na siebie, jeden na drugi. Przebudowany został w latach trzydziestych ubiegłego wieku, z położonej już wcześniej na  tej skale rezydencji, i miał służyć jako letnia siedziba ówczesnego władcy Jemenu. Dziś mieści się tu muzeum. Pałac posiada aż siedem kondygnacji, na których znajdują się między innymi pokoje, kuchnia, magazyny, wieża, salon, łaźnie, klatki schodowe, fontanny. Korytarze między nimi tworzą prawdziwe labirynty, w których można się zgubić, a okna zdobią witraże.

House Star Trek Voyage- Leicestershire

Ilu, wśród naszych Travellersów, mamy fanów Star Treka? Ta propozycja domu jest bowiem kierowana głównie do nich. House Star Trek Voyage w Leicestershire, stworzył jeden z wielkich fanów filmu, Tony Alleyne. Mieszkanie ma 34 metry, a jego twórcy zajęło 10 lat, aby wnętrze dokładnie przypominało serialową maszynę.

Mr. Toilet House- Suwon, Korea Południowa

Dla niektórych dom w kształcie muszli klozetowej może wydawać się lekką przesadą, tym bardziej jeśli chodnik do niego prowadzący przypomina rozwinięta rolkę papieru toaletowego. Ale nie dla Koreańczyków. Przykładem tego jest Mr. Toilet House, w Suwon, jednym z miast Korei Południowej. Kształt muszli klozetowej budynkowi, w którym mieszkał, nadał panujący tu w latach dziewięćdziesiątych burmistrz, Sim Jae-duck. W 2012 roku jego własność przejęło miasto i otworzyło tu muzeum toalet. Jego wystawy są dość kontrowersyjne, ale jednocześnie ciekawe. Zobaczycie tu sanitariaty z całego świata, powstałe na przestrzeni wieków.

Dom Eliphante- Cornville, Arizona, USA

Michael Kahn i jego żona Ledy Livant przez 28 lat zbierali różne materiały, aby wybudować ten dom. Rozpoczęli w 1979 roku. Do stworzenia swego dzieła wykorzystali między innymi beton, rury, pręty, kamienie, szkło, drewno, ceramikę. I choć z zewnątrz odnosi się wrażenie, jakby wchodziło się do groty lub lepianki, to wewnątrz budynek posiada wszelkie udogodnienia, tj. wodę czy prąd.

Sanzhi City- Tajwan

Tajwan słynie ze swego miasta Marsjan. Niestety, nigdy nie zamieszkałego, pomimo, że tutejsze budynki robią wrażenie i co więcej wyposażone były w liczne kompleksy basenowe. Kształtem, domy, przypominają statki kosmiczne, UFO. Wybudowano je w 1978 roku, ale ze względu na ich położenie na dawnym cmentarzysku holenderskich żółnierzy, nikt nie odważył się w nich zamieszkać. Ludzie bali się bowiem duchów. Niestety, legendy o tym miejscu zaczęły się rozrastać i odstraszać potencjalnych mieszkańców tych ekskluzywnych nieruchomości.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję