Tlenoterapia i jej wpływ na nasze zdrowie i urodę

22 marzec 2020
peaceful-442070_640

 Tlenoterapia, czyli leczenie tlenem ma zbawienny wpływ nie tylko na zdrowie, ale także na urodę. Leczy rany, pomaga podczas rzucania palenia w oczyszczeniu płuc, a także przeciwdziała starzeniu się i powstawaniu zmarszczek. Zastanawiasz się  na czym polega taki zabieg? Wyjaśniamy.

Hiperbaria i jej wpływ na zdrowie

diving-712632_640Zapewne nie raz słyszałeś, że alpiniści przy chorobie wysokościowej, lub nurkowie po szybkim wynurzeniu się z dużej głębokości musieli przejść leczenie w komorze hiperbarycznej.  Było to leczenie 100% tlenem przy zastosowaniu ciśnienia trzy razy wyższego aniżeli ma ciśnienie atmosferyczne. Taki zabieg nazywa się hiperbarią i jest prowadzony pod kontrolą wykwalifikowanego medycznego zespołu terapeutycznego.

Wskazaniem do pobytu w komorze hiperbarycznej nie są jednak tylko i wyłącznie sytuacje, gdy zostajesz poddany nagłej zmianie ciśnienia. Stosuje się ją również do leczenia głębokich, trudno gojących się ran, gdy żadne opatrunki i maści już nie pomagają, w leczeniu poważnych i rozległych kontuzji stawów- na przykład u sportowców, gdy u pacjenta rozpozna się zatrucie czadem, a takż, gdy uległ on silnym i obszernym powierzchniowo oparzeniom.

Warto zaznaczyć, że zabieg ten na podstawie skierowania od lekarza jest w pełni refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Musisz też wiedzieć, że nie zostaniesz do niego zakwaliikowany jeśli chorujesz na serce i posiadasz wszczepiony rozrusznik, masz rozedmę płuc, zdiagnozowano u Ciebie chorobę nowotworową lub jesteś w ciąży.

Najstarsza Klinika oferująca zabiegi w komorze hiperbarycznej, pod okiem doświadczonego personelu, znajduje się w Gdyni.

Normobaria i jej wpływ na urodę

Osoby, które chcą zadbać nie tylko o zdrowie, ale także o urodę również mogą poddać się zabiegowi tlenoterapii, które oferowane są przez renomowane, duże ośrodki SPA & WELLNESS. Nazywa się on normobarią. Jej wielkim zwolennikiem jest współczesny lekarz, Jan Pokrywka. Jako, że sam mieszka w domu normobarycznym, jest idealnym dowodem na to, że ten sposób dbania o zdrowie i urodę jest w pełni bezpieczny.

hand-351277_640Na czym polega terapia? Wchodzisz i przebywasz przez około 90 minut w pokoju, który wypełniony jest powietrzem o składzie 40% tlenu i 1% do 3% dwutlenku węgla, a ciśnienie w nim wynosi 1500 hPa. Nie ma też przeciwskazań, abyś poddawał się takiej tlenoterapii nawet co kilka dni.

Jaki wpływ ma normobaria na zdrowie, a jaki na urodę? Przede wszystkim dotlenia cały organizm, dzięki czemu nie tylko oczyszcza go ze zbędnych produktów przemiany materii, ale także ujędrnia skórę, wygładza zmarszczki i hamuje proces starzenia się. Ponadto pomaga przy bólach głowy i napięciach mięśniowych, gdyż pozwala sie rozluźnić i zrelaksować. Wspomaga też walkę z bezsennościa oraz osteoporozą, jako, że wpływa na zwiększanie sie gęstości kości, jak również poprawia pamięć i kondycję fizyczną.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję