Te sztuki walki zapewnią Ci bezpieczeństwo w podróży

27 grudnia 2018
martial-arts-2481472_960_720

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się być w sytuacji zagrożenia. Dlatego warto odpowiednio przygotować się na te chwile. Te sztuki walki zapewnią Ci bezpieczeństwo w podróży, nawet gdy wybierasz się do najbardziej ryzykownych zakątków świata.

Jiu- jitsu – japońska sztuka walki

Jiu Jitsu to zadawanie bólu przeciwnikowi, ale w sposób kontrolowany, polega głównie na podduszaniu osoby atakującej. Ta sztuka walki należy do bezkrwawych, ponadto jej Mistrzowie twierdzą, że trenować ją może każdy, bez względu na wiek. Znajomość jej chwytów pozwala wyjść cało z wielu sytuacji zagrożenia.

Korzeni tego sportu należy szukać w innych japońskich sztukach walki, takich jak zapasy, judo i ju-jitsu. Pomimo, iż Jiu- jitsu nie polega na kopaniu ani uderzaniu,  to wykorzystuje dźwignie, chwyty, podduszanie i przede wszystkim gardę czyli chwyt nogami oraz dosiad.  Walka z przeciwnikiem odbywa się głównie w partnerze i pozwala go unieruchomić. Jest skuteczna, ale nie wyrządza krzywdy drugiej osobie.

karate-852619_960_720Karate

To sztuka walki wyróżniająca około 100 stylów. Najczęściej jednak stosowana jest do samoobrony. Podczas walki wykorzystuje się między innymi kopnięcia, uderzenia, ciosy, bloki, low-kicki i podcięcia.

Karate, podobnie jak Jiu- jitsu może trenować każdy, bez względu na płeć i wiek. Dyscyplina ta stała się bardzo powszechna na całym świecie, ale jej korzenie wywodzą się z Japonii. Uczy nie tylko technik samoobrony, ale także pewności siebie i panowania nad strachem i nerwowym, nieprzemyślanym działaniem, jak również pozwala zwalczać własne słabości.

Taekwondo

Sztuka walki, a także dyscyplina olimpijska, która wywodzi się z Korei.  Jej struktura ma 4 stopnie. Samoobrona nazywana jest hosinsul. Wykorzystuje się w niej kopnięcia, uderzenia, ciosy, gardy.

Taekwondo to nie tylko sztuka walki, ale przede wszystkim sztuka życia, według określonych zasad. I tak jak dwie federacje ( WTF i ITF) tej dyscypliny, wyznają inne zasady walki, tak filozofia życia jest taka sama. Uczy oprócz samoobrony,  także obrony innych, słabszych od nas osób, a ponad wszystko samodyscypliny, odpowiedzialności za czyny i słowa, a także wytrwałości w dążeniu do swoich celów.

kick-185384_960_720Krav Maga

To sztuka walki, w której do obrony wykorzystuje się wszystko co znajduje się wokół. Dlatego należy bardzo uważać, aby nie zrobić przeciwnikowi krzywdy, za którą można odpowiedzieć karnie. W Krav Madze można bowiem podczas walki użyć kija, noża, scyzoryka, kamienia itp. Liczy się przede wszystkim skuteczność. Ważna jest także zasada: im mniej ruchów tym lepiej, grunt to użyć naturalnego odruchu z odpowiednią siłą.

Technika Krav Magi pozwoli obronić się przed każdym, nawet najgroźniejszym napastnikiem, a także pomoże nabrać odwagi i pewności siebie. Choć wbrew pozorom, pomimo, iż jest to dość kontrowersyjny sport to nawołuje do unikania miejsc i sytuacji, które stwarzają dla nas zagrożenie.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję