Tanie bilety lotnicze- kiedy i jak kupować kupować

24 sierpnia 2019
airport-354545_960_720

3…2…1…Start. Rozpoczynamy wyścig o tanie bilety lotnicze. Wrzesień to początek obniżek cen. Dzięki temu już niedługo będziesz mógł cieszyć się wakacjami w ciepłym i słonecznym zakątku naszego globu. Podpowiemy Ci bowiem kiedy kupować tanie bilety lotnicze, aby zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy na inne urlopowe atrakcje.

Zasada nr 1.

Kupuj bilety z dużym wyprzedzeniem lub te „na ostatnią chwilę”.

airport-1105980_960_720Na różnych portalach możesz znaleźć odmienne informacje odnośnie zakupu biletów lotniczych. Jedni uważają, że tego typu transakcje powinno się wykonywać na około 8-10 miesięcy wstecz, inni, że na ostatnią chwilę. Jedni i drudzy mają rację. Często jest tak, że pierwsze bilety na dany rejs powietrzny, szczególnie u tanich przewoźników, są nawet o kilkadziesiąt procent tańsze, tak samo z biletami na ostatnie miejsca w samolocie. Jeśli jednak podchodzisz do tematu rozsądnie, wystarczy, że dokonasz transakcji na 6 do 8 tygodni przed planowaną podróżą. Dogodną alternatywą, o ile oczywiście możesz sobie na to pozwolić, jest kupowanie lotów na ostatnia chwilę. Przewoźnicy bowiem jeśli nie mają kompletu pasażerów w samolocie, często kilka godzin przed wylotem znacznie obniżają stawki za podróż.

Zasada nr 2

Najtańsze bilety są na loty poza sezonem.

Nigdy nie kupuj biletów  na loty w sezonie wakacyjnym ani w czasie świąt. Wtedy ceny znacznie rosną. Przewoźnicy bowiem właśnie w tych okresach mogą najwięcej zarobić. Poza tym, czy o to właśnie Ci chodzi podczas urlopu? Aby z jednego zatłoczonego miasta polecieć do drugiego, równie mocno osaczonego turystami? Jeśli planujesz podróż do jednego z państw Europejskich, to atrakcyjne cenowo bilety kupisz na październik lub listopad, jeśli jednak wolisz na przykład Tajlandię, to swój wylot zaplanuj na przełomie kwietnia i maja.

Zasada nr 3.

Staraj się kupować bilety w weekendy.

float-planes-3723092_960_720Jak podają osoby, analizujące na co dzień wzrost cen biletów lotniczych, okazuje się, że najlepiej kupować bilety podczas weekendów, tj. w soboty i niedziele przed południem, jak również w środku tygodnia, tj. środy. Wtedy można ponoć zaobserwować obniżkę cen o około 1/5 ich początkowej wartości.  Wzrost  stawki daje się zauważać głównie w piątki i niedzielne wieczory.

Zasada nr 4.

Zapisz się na alerty.

Zachęcamy Cię do korzystania z wyszukiwarek lotów. Wiele z nich oferuje opcję alertów cenowych. Dzięki nim na maila, nr telefonu bądź na Twój profil w mediach społecznościowych ( w zależności od ustawień) wyszukiwarka wysyła Ci informacje o obniżce cen na lot do miejsca, które Cię interesuje. Warto również, abyś zainstalował sobie aplikację, która wyszukuje błędy cenowe. Pozwalają one. Na przykład za lot do Dubaju, zapłacić nawet tylko kilkadziesiąt złotych. Fakt, takie błędy nie zdarzają się codziennie, ale warto „trzymać rękę na pulsie”,

Zasada nr 5.

Korzystaj z lotów tanich przewoźników i czarterowych.

airport-1822133_960_720Jeśli zdecydujesz się na „lot na ostatnią chwilę”, tj. za kilka godzin, poszukaj oferty przewoźników czarterowych. Możesz zaoszczędzić wtedy nawet do 70%.  Zachęcamy także do rejsów tanimi liniami lotniczymi. Wbrew pozorom wcale nie jest nimi tak niewygodnie podróżować, a na pewno znacznie taniej. Bilety do miasta europejskiego mogą być nawet o połowę tańsze niż u znanego, dużego przewoźnika.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję