Tak właśnie niszczymy świat

26 listopada 2019
hands-600497_640

Dziś temat trudny, przykry, ale godny uwagi i rozpowszechniania. Jeśli bowiem nie zmienimy swego postępowania i nastawienia do otaczającego nas świata, zniszczymy go doszczętnie w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. I choć bycie eko staje się coraz bardziej modne i promowane, to trzeba bardziej radykalnych naszych działań, aby ocalić Glob oraz jego naturalne zasoby. Przeczytaj koniecznie, jak my- ludzie, niszczymy świat.

Plastik w ciałach wielorybów, dziury w morskich rybach, śmierć morświnów przez detonację ładunków, masowe polowania na nosorożce w Zimbabwe i Indiach, odstrzał zwierząt w lasach, wielkie pożary lasów i pól w Australii oraz amazońskiej dżungli- to wszystko jest efektem bezpośredniego lub pośredniego działania człowieka.

whale-3694489_640O plastiku w oceanach mówiono juz wielokrotnie. Niestety, staje się on częstym pożywieniem waleni. Jak podaje Greenpeace Polska, na świecie jest około 80 gatunków tych morskich zwierząt. Największy to objęty, od 54 lat, ochroną Płetwal Błękitny, którego pozostało na świecie już tylko niespełna dwa tysiące sztuk, choć, jak można przeczytać na stronie organizacji, może być ich już o wiele mniej. Najrzadsze i najbardziej jednak zagrożone są obecnie wieloryby biskajskie. Szacuje się, że żyje ich obecnie tylko około pół  tysiąca sztuk. To na nie bowiem najczęściej polują morscy kłusownicy.

Ostatnio, w polskich mediach, bardzo głośno było o chorych flądrach i śledziach, których połów odbywał się w Zatoce Puckiej. Nie miały one oczu, za to miały w ciele dziury. Nie znamy jeszcze głównej przyczyny złego stanu morskich stworzeń, ale specjaliści podejrzewają, że może mieć to bezpośredni związek z bardzo zanieczyszczoną wodą w Zatoce.

Z pewnością jednak to właśnie ludzkie poczynania doprowadziły w tym roku do tego, że w wodach Bałtyku zginęło aż 18 morświnów. A to za sprawą działań marynarki wojennej z Niemiec, która zdetonowała tam ładunki wybuchowe. Wprawdzie działania operacyjne służb państwowych są bardzo ważne, ale czy muszą się one od razu wiązać z niszczeniem ziemskiej fauny lub flory? Tym bardziej, że opiekę nad tymi ssakami przejęło WWF, które alarmuje, że gatunek ten jest już na wymarciu. Przez wiele stuleci zwierzęta te były celem wodnych polowań. Dziś choć oficjalnych polowań na nie już nie ma, to według badań, prowadzonych przez Instytut Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, w zeszłym roku u polskich wybrzeży znaleziono, aż 15 martwych morświnów. Stacja po każdym zgłoszeniu znalezienia martwego ciała ssaka, bada go między innymi pod kątem przyczyny śmierci.

africa-86621_640Jednym z najbardziej pożądanych zwierząt wśród kłusowników jest nosorożec. Na tak zwanym czarnym rynku ceny za niego osiągają krocie, bo nawet do kilkuset tysięcy dolarów. Najbardziej cenne i pożądane są rogi tego zwierzęcia. Obecnie ochroną nosorożców w Zimbabwe, zajmują się strażnicy rezerwatu Imire, który wspomaga jeden z polskich podróżników, Tomek Michniewicz. Ochrona tych ssaków jest bardzo niebezpieczna, bowiem kłusownicy chcąc zdobyć cenne trofea nie wahają się strzelać także do ludzi. Również Indie, w Parku Narodowym Kaziranga, objęły ochroną nosorożce. Powstały tam Specjalne Siły Ochrony Nosorożców, w których skład wchodzą ludzie specjalnie wyszkoleni do tej misji.

koala-61189_640Rok 2019 nie był łaskawy również dla światowej flory. O wielkim ogniu gładzącym Zielone Płuca Świata, jakimi do tej pory była Dżungla Amazońska, pisaliśmy tutaj. Tego lata tereny te opanowało ponad 40 tysięcy pożarów, które zostały ponoć wywołane właśnie przez człowieka. Dziś rano świat obiegła kolejna smutna wiadomość, koala, który ocalał z pożaru w Australii, został uśpiony. Ogień doprowadził bowień do takich obrażeń, których nie dało się wyleczyć, a powodowały ogromny ból i cierpienie dla tego zwierzęcia. To nie jedyny osobnik tego gatunku torbacza, który stracił swe życie z powodu ostatniego, trwającego od kilku tygodni, wielkiego pożaru w Australii. Niszczycielski żywioł pochłania wszystko co zastanie na swej drodze (w tym ludzkie domy). Jeszcze kilka dni temu australijskie media podawały, że prawdopodobnie w pożarze zginęło już 350 osobników koala. Dziś szacuje się, że liczba ta wzrosła już do 1000, przez co te śliczne i przyjacielskie „misie” stały się kolejnym gatunkiem zwierząt zagrożonych wyginięciem. Za zniszczenia Australii człowiek odpowiada pośrednio, bowiem główną przyczyną pożarów jest susza. Warto jednak wziąć pod uwagę, że na zmiany klimatu mają wpływ właśnie nasze działania.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję