Świąteczne podarki dla podróżnika- TOP 10

17 grudnia 2018
gifts-3835455_960_720

Wybór prezentów to nie lada wyzwanie. Wszystko zależy od możliwości finansowych obdarowującego i zainteresowań obdarowywanego. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy obdarowywanym jest podróżnik. To wbrew pozorom bardzo wymagająca osoba, pomimo, iż zadowoli się nawet drobiazgiem. Ważne jednak, aby był on praktyczny i przydał się podczas kolejnej wyprawy.

O to świąteczne podarki dla podróżnika, w różnych przedziałach cenowych, czyli na każdą kieszeń.

Do 50zł:

thermos-1358481_960_720Kubek termiczny- z pewnością przyda się zarówno podczas zimowych jak i letnich podróży. Ten gadżet powinien bowiem dobrze utrzymywać temperaturę napojów, zarówno tych gorących jak i zimnych.  Kupując kubek termiczny warto zwrócić na jego zamknięcie, tak, aby było szczelne. W tym celu warto nalać do kubka wody, zamknąć i przewrócić do góry nogami. Również wsad izolacyjny kubka powinien nas zainteresować. Najlepszą opcją będzie aluminiowy. Utrzyma dobrze ciepło, będzie trwały i dzięki temu posłuży podróżnikowi przez długie lata.

Ręcznik szybkoschnący- to obowiązkowa pozycja w bagażu każdego wędrowca. Ten bowiem nie ma czasu na to, aby czekać na wyschnięcie ręcznika. Przecież tyle jest jeszcze na tym świecie do zobaczenia. Dlatego  szybkoschnących ręczników podróżnikom nigdy dość. Są lekkie, zabierają mało miejsca, dobrze wchłaniają wodę i posiadają system antybakteryjny.  Wykonane są z poliestru z domieszką nylonu lub poliamidu.

socks-1906060_960_720Wełniane skarpety, ciepłe rękawiczki, szal lub czapka- z pewnością przydadzą się zimą w górach, fiordach, na Alasce czy choćby Biegunie Północnym, gdy nasz podróżnik postanowi odwiedzić Świętego Mikołaja. Warto zwrócić uwagę na to, aby były one z naturalnej wełny, ale też by „nie gryzły”. Nie ma bowiem nic gorszego podczas wyprawy, niż drapiące i uwierające ubranie.

50-100zł

Wieczne pióro-pozwoli podróżnikowi opisywać swoje przygody, spostrzeżenia. Zajmuje mało miejsca i można pisać nim na każdym kawałku papieru. To elegancki prezent na długie lata. Dodatkowo można wygrawerować na nim dane podróżnika lub jego ulubioną maksymę.

brand-tasamrong-1089986_960_720Power bank- zwykłe power banki dostępne są już od kilkunastu złotych. Warto jednak pamiętać, że podróżnicy potrzebują takich, którzy dostawę prądu zapewnią im przez długie godziny i dla kilku urządzeń na raz. Dlatego wybierając power bank warto zwrócić uwagę na to, aby posiadał kilka wejść USB i jak największą pojemność.

Płaszcz przeciwdeszczowy- powinien być lekki i po złożeniu zajmować mało miejsca w plecaku, ponadto dobrze chronić przed deszczem, a także i wiatrem. Dobrej jakości płaszczów przeciwdeszczowych najlepiej szukać w sklepach sportowych.

Kosz łakoci z różnych stron świata– pierwsza myśl to słodycze, ale prawda jest taka, że podróżnicy rzadko podczas wyprawy pozwalają sobie na takie rarytasy. Wolą smakować lokalnych kuchennych smakołyków, takich jak wina, sery, szynki, owoce. W Polsce można już znaleźć sklepy, w których można kupić tego typu produkty z różnych stron świata i samemu skomponować świąteczny koszyk. Elegancko opakowany w celofan i wstążkę, będzie pięknie prezentował się pod choinką.

Powyżej 100zł

Urządzenie do uzdatniania wody- Oczywiście wystarczy butelka do wody z dobrym filtrem zatrzymującym kamień, ołów i inne metale, które mogą nam zaszkodzić. Jednak przy dalekich wyprawach w nieznane, gdzie woda pitna jest na wagę złota, warto zabrać profesjonalny uzdatniacz wody. Ochroni on naszego obdarowywanego przed różnymi chorobami wywołanymi przez m.in. ameby czy bakterie. Taki uzdatniacz wody musi być przede wszystkim łatwy w obsłudze, dość lekki, wielokrotnego użytku, a także posiadać odpowiedni filtr: ceramiczny, z włókna szklanego czy węgla drzewnego.  Dobrej jakości (ale też i dość drogie, gdyż ich ceny zaczynają się od kilkuset złotych) uzdatniacze wody posiadają trzystopniowe filtry.

safari-1845202_960_720Off-Road- Jazda Monster Truckiem, z napędem na cztery koła, po nieutwardzonych drogach, pełnych błota, pagórków, kamieni czy rzek, to nie lada wyzwanie, ale też przygoda, którą nie jeden amator wypraw w nieznane z pewnością doceni. Niezależnie od tego czy jest mężczyzną czy kobietą oraz ile ma lat. Taki prezent wykorzystuje się pod okiem doświadczonego instruktora- kierowcy i trwa od jednej do kilku godzin. Warto zwrócić uwagę obdarowywanemu, aby ubrał się na tą wyprawę w wygodną, sportową odzież. Jeśli nasz podróżnik będzie chciał poprowadzić terenówkę musi wziąć ze sobą prawo jazdy kat.B. Ten prezent można zakupić w formie voucheru.

Zabezpieczenie bagażu– wybierając się w nieznane np. słynnym indyjskim pociągiem, warto odpowiednio zabezpieczyć bagaż. Podróżnicy wiedzą, że zwykłe zamknięcie plecaka lub walizki nie wystarczy. Warto zatem obdarować naszego wędrowca dobrej jakości kłódką z szyfrem, a także specjalną linką zabezpieczającą, którą będzie mógł przypiąć bagaż, np. do oparcia kolejowego  lub barierki.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję