Studniówka oraz jej przesądy i zwyczaje

19 styczeń 2020
accommodations-710045_640

Studniówka to jeden z najważniejszych dni w życiu nastolatka. Jak sama nazwa podaje, to impreza, która odbywa się 100 dni przed maturą. Wprawdzie czas ten jest umowny, ale istnieją pewne przesądy i zwyczaje związane z tym wydarzeniem, a nieprzestrzeganie ich, może przynieść pecha na maturze.

exclusive-banquet-1812772_640Na tą imprezę maturzyści czekają już od września ostatniej klasy liceum i technikum. Zazwyczaj odbywa się ona w styczniu lub na początku lutego, mniej więcej 100 dni przed maturą. Przygotowania do niej trwają nawet kilka miesięcy, i nie ważne czy organizowana jest ona na szkolnej auli, w restauracji czy specjalnie wynajętej z tej okazji sali. Młodzi kawalerowie szykują na ten czas idealnie skrojone garnitury, eleganckie koszule i wygodne buty, dziewczęta kupują szpilki lub czółenka już na początku roku szkolnego, tak, aby je rozchodzić, a przede wszystkim, aby nauczyć się w nich stąpać i tańczyć z gracją. Wybór sukni też jest nie lada wyzwaniem. Nie może być zanadto ekstrawagancka i wyzywająca, ale jednocześnie musi być glamour. Ponadto warto dużo wcześniej mieć również wypróbowaną fryzurę i makijaż. W końcu to pierwszy dorosły bal w życiu. Ma więc on swoje przesądy i zwyczaje.

Studniówkowe zwyczaje

argentine-tango-2079964_640Jednym ze zwyczajów studniówkowych jest to, że impreza, niezależnie gdzie się odbywa, to zawsze pod okiem dyrektora szkoły i nauczycieli. W każdej szkole, już od wielu, wielu lat, rozpoczyna się ona tradycyjnym, polskim, szlacheckim tańcem, jakim jest polonez. Jego naukę uczniowie pobierają na lekcjach wychowania fizycznego, na kilka tygodni a nawet miesięcy, przed balem maturalnym. W końcu wszystko musi wypaść idealnie. Wprawdzie to jedyny taniec klasyczny tańczony na studniówce, ale nadaje on ekskluzywności i elegancji temu wydarzeniu. Zabawa zazwyczaj rozpoczyna się między godziną 18.00 a 20.00, choć nie ma na to jednej reguły. Z pewnością jednak kończy się wcześnie rano. Na sali jest zespół muzyczny wraz z wodzirejem, na stołach wykwintne dania gorące i zimne oraz napoje, oczywiście bezalkoholowe.

Studniówkowe przesądy

hairdresser-4682912_640A co z przesądami? Ich nie przestrzeganie ponoć może przynieść ogromnego pecha, czyli zakończyć się niezdaną maturą. I wprawdzie nigdy naukowo nie zostało udowodnione, że brak np. czerwonych majtek na studniówce u dziewczyny, spowodował oblany egzamin dojrzałości, to jakoś żadna do dnia dzisiejszego nie chce sie wyłamywać i zakładać innego koloru bielizny na bal. Co więcej te same czerwone majtki powinna mieć ona też na maturze. Podobnie mają Panowie, tyle, że u nich obowiązuje zasada tego samego garnituru na balu i egzaminie dojrzałości.  Kolejny przesąd związany jest z włosami. Między studniówką a maturą nie wolno ich bowiem skracać. Zabobon mówi, że może to zmniejszyć poziom posiadanej wiedzy. Pecha przynoszą również, na balu: zdjęcie obuwia, brak podwiązki na udzie dziewczyny lub krawata na szyji chłopaka, oczko w rajstopach, brak przy sobie czegoś pożyczonego, czy zapastowanie obuwia wbrew zasadzie „pastowanie tylko w jedną stronę”.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję