Sprawdź samochód przed wakacjami

14 maja 2018
podróż

Wakacje to czas podróży, odkrywania nieznanych lądów, poznawania odmiennych kultur. Jednym z najczęściej wybieranych środków transportu stał się samochód, dlatego pamiętaj, aby sprawdzić go zanim wyruszysz wraz z rodziną na kolejne voyage. Po zimie może się bowiem okazać, że Twoje auto wymaga kilku niezbędnych napraw. Poniżej podpowiadamy na co w szczególności powinieneś zwrócić uwagę.

Podróż własnym samochodem

  • Koła

wynajem autJeśli nadal jeździsz na zimowych oponach, dla własnego bezpieczeństwa powinieneś zmienić je jak najszybciej. Pamiętaj, że zimowe opony, latem szybciej się z używają, ponadto są dość niebezpieczne podczas deszczu. Dlaczego? Ze względu na rodzaj zastosowanej do ich produkcji mieszanki gumy. Opony zimowe są wykonane z mieszanki miękkiej, ponadto mają inny rodzaj rzeźbienia bieżnika oraz większą głębokość rowków. Po zmianie opon na letnie koniecznie sprawdź także ich ciśnienie powietrza, jak również zadbaj o prawidłowe ustawienie zbieżności i geometrii kół.

  • Płyny

Przed wyjazdem warto skontrolować również poziom płynów, czyli oleju silnikowego, płynu hamulcowego, płynu chłodzącego i do spryskiwaczy. Jeśli któregoś brakuje, uzupełnij go. Warto, abyś wiedział, że za brak płynu do spryskiwaczy policja ma prawo wystawić mandat. Unikaj wlewania wody zamiast płynu przeznaczonego do chłodnicy. Zmniejsza bowiem ona żywotność silnika. Podczas kontroli płynów w aucie sprawdź także czy nigdzie nie widać ich żadnego wycieku.

  • Bezpieczeństwo jazdy

https://pixabay.com/pl/park-jesie%C5%84-dziecko-z-mam%C4%85-mama-2967712/Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort jazdy sobie i swojej rodzinie, przed podróżą koniecznie sprawdź stan hamulców, sprzęgła i skrzyni biegów. Wsłuchaj się także w obroty silnika, powinny być równe, miarowe i w miarę ciche. Jeśli słyszysz stukanie, chrobotanie czy rzężenie udaj się na profesjonalny przegląd do swojego mechanika. Pamiętaj, że od jakości działania tych elementów zależy nie tylko udana wyprawa, ale także bezpieczeństwo Twoje jako kierowcy oraz Twoich pasażerów.

  • Wilgoć w aucie

Żadna to przyjemność podróżować samochodem, w którym czuć wilgoć. Co więcej, często prowadzi ona do korozji podłogi oraz osadzania się grzyba i pleśni w tapicerce. Niestety, po zimie wilgoć jest częstym problemem z jakim muszą poradzić sobie kierowcy. Łatwo się jednak jej pozbyć. Zacznij zatem od wietrzenia i suszenia samochodu. Warto, abyś przez jakiś czas jeszcze woził wewnątrz auta pochłaniacz wilgoci, a także udał się na profesjonalne czyszczenie nawiewu oraz klimatyzacji.

Tani wynajem aut

ReusZanim podpiszesz umowę o wynajem auta, z wypożyczalnią samochodów, dokładnie sprawdź stan pojazdu jaki jest Ci proponowany. W szczególności zwróć uwagę na stan zawieszenia, amortyzatorów, hamulców, sprzęgła, skrzyni biegów i poduszek powietrznych. Wsłuchaj się w obroty silnika i sprawdź czy auto odpala „od ręki”. Poszukaj też na karoserii wszelkich wgnieceń, zadrapań, rys i otarć. Zwróć uwagę czy działają wszystkie lampy, kontrolki, szyby i elektryczne lusterka. Zrób zdjęcie stanu licznika. Nie zapomnij także skontrolować czy obowiązkowe wyposażenie samochodu zawiera wszystkie wymagane w danym kraju elementy.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję