SOS dla ciała jesienią

6 października 2018
spa3

Przesuszona skóra, przebarwienia na niej, matowe włosy, przekrwione oczy… to najczęstsze dolegliwości jakie możemy dostrzeć  „gołym okiem” po letnich wakacjach.  Pomimo lepszego samopoczucia nasze ciało woła o ratunek. Nadmierne słońce może bowiem spowodować wiele szkód. O to SOS dla ciała jesienią.

Skóra

sunblock-1461397_960_720Pierwsza i najczęstsza wada nadmiernego działania  słońca, pomimo, iż opalona, to przesuszona skóra. Chcąc uzyskać piękną, brązową opaleniznę często leżymy na plaży całymi dniami nie bacząc na szkodliwość promieni UV. Liczy się bowiem efekt. Biała skóra w środku lata uznawana jest bowiem, wśród urlopowiczów, za dyshonor. Niestety, jesienią odczuwamy uboczne skutki naszego postępowania. Dermatolodzy już od kilku lat alarmują, że jeśli opalanie- to tylko rozsądne, stosując odpowiednie filtry, o których często zapominamy. Co zatem zrobić, aby zadbać o naszą skórę jesienią? Przede wszystkim musimy dobrze obejrzeć każdy jej skrawek. Sprawdzić czy nie pojawiły się na niej nowe „pieprzyki” i przebarwienia. Z każdą niepokojącą zmianą warto zwrócić się do lekarza. Dość uprzykrzająca jest tak zwana ostuda, czyli brzydkie, brązowe przebarwienia na twarzy, w okolicach czoła, nosa, brody  i na policzkach. Na wystąpienie tego schorzenia są narażone przede wszystkim młode kobiety, które przechodzą zmiany hormonalne, a także kobiety w ciąży i podczas menopauzy. Chcąc pozbyć się nieeleganckich plam zaleca się stosowanie krioterapii , laseroterapii oraz peelingów chemicznych, do których używa się kwasów złuszczających.  Suchą skórę łatwiej odratować. Tu z pewnością pomoże nam odpowiednie nawadnianie naszego organizmu, czyli wypijanie 2 litrów niegazowej wody dziennie, a także regularne złuszczanie martwego naskórka i jego nawilżanie odpowiednimi balsamami. Zachęcamy także do skorzystania z masażu czekoladą. Nie dość, że nas on zrelaksuje, to także odżywi zmęczoną i przesuszoną skórę, jak również pomoże w zatrzymaniu na dłużej jej pięknego koloru.

Włosy

woman-586185_960_720Aby uratować zniszczone po lecie włosy, warto udać się do fryzjera na zabieg ich laminowania. Pomimo, iż nie jest on tani, bowiem kosztuje kilkaset złotych a efekt utrzymuje się około 3 miesięcy, to jednak wart wykonania. Nie dość , że odżywia całe włosy i cebulki włosowe, to także zamyka łuski włosa oraz sprawia, że robi się on błyszczący i miękki. Osobom, które wolą stosowanie naturalnych, domowych metod pielęgnacji polecamy maski z nafty i jajka oraz miodu i oliwy z oliwek lub olejku kokosowego.

Oczy

Zmęczone, przekrwione oczy to kolejny efekt uboczny nadmiernego działania promieni słonecznych. Występuje dość często, pomimo stosowania przez nas okularów przeciwsłonecznych. Te bowiem często kupujemy nierozsądnie, sugerując się przede wszystkim ceną i najnowszymi trendami mody. Zapominamy natomiast o sprawdzeniu poziomu filtra UV jaki posiadają. W jaki sposób uratować oczy? Natychmiastową ulgę przyniosą tak zwane „sztuczne łzy”, choć ich stosowanie przez dłuższy okres czasu warto uzgodnić z okulistą. Możemy też zastosować chłodne okłady za pomocą żelowych maseczek lub wacików nasączonych herbatą z kopru oraz okłady ze świeżego ogórka.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję