Smart Travel- Wietnam

29 lipca 2017
Smart Travel

Wietnam to bardzo przyjazny kraj. Ludzie tu są zawsze uśmiechnięci i bardzo uczynni, a tutejsza kuchnia jest najzdrowszą na świecie, choć czasem zaskakuje swoimi potrawami. Dlatego dziś, w Smart Travel, dajemy Wam mądre rozwiązania dotyczące podróży po tym kraju.

Informacje ogólne

Smart TravelChcąc wjechać do Wietnamu należy mieć ważny paszport i przynajmniej 14-to dniową wizę turystyczną. Można ją otrzymać w Ambasadzie Wietnamu w Polsce, która znajduje się w Warszawie, na ulicy Resorowej 36. Wiza jednokrotna, 14- to dniowa kosztuje 230 złotych, a 30-to dniowa 300 złotych. Najlepiej wyjeżdżać do Wietnamu w porze suchej, czyli jeśli wybieramy się na północ to od kwietnia do końca września, a jak na południe to od października do końca marca.

Należy pamiętać, że w Wietnamie istnieje przesunięcie czasowe, czyli do godziny, którą mamy na zegarkach dodajemy 5 godzin. Język urzędowy to wietnamski, ale po angielsku też można się porozumieć. Walutą jest Dong. 100VND to polskie 2 grosze.

Transport

Smart TravelZ Polski nie ma bezpośrednich lotów do Wietnamu. Możemy tam polecieć z minimum jedną przesiadką z lotnisk w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu. Bilety lotnicze do Hanoi, można już nabyć w cenie od około 2 tysięcy złotych w dwie strony, trzeba tylko czyhać na promocje. Ceny standardowe to około dwóch do nawet trzech razy więcej. Po Wietnamie można podróżować na różne sposoby, zarówno samolotami linii krajowych czyli Vietnam Airlines oraz Pacific Airlines, jak również lokalnymi autobusami, wynajętym samochodem, rowerem, motocyklem lub skuterem i taksówkami. Jedną z największych atrakcji transportowych jest przejazd rikszą, choć wycieczka autem czy taksówką też może dostarczyć wiele wrażeń. Po pierwsze w taksówkach zawsze należy sprawdzić czy kierowca włączył taksometr, po drugie jadąc odnosi się wrażenie, że na drodze panuje jeden wielki haos. Ruch bowiem jest tu bardzo niezorganizowany, a rowery i motocykle często jeżdżą pod prąd. Dlatego warto też zastanowić się czy nie lepiej wypożyczyć samochód z kierowcą. Więcej o zasadach ruchu drogowego w Wietnamie w naszym cyklu ABC Kierowcy na świecie.

Nocleg

Noclegu w tym kraju najlepiej szukać jeszcze przed wyjazdem, przez zaufane wyszukiwarki internetowe. Zwracajcie uwagę koniecznie na opinie innych osób w nich nocujących, tak aby na miejscu nie okazało się, że obiecano Wam inne warunki, a otrzymaliście inne. Warto wziąć także ze sobą, w formie papierowej, potwierdzenie rezerwacji. Jeśli wolicie szukać noclegu na miejscu musicie brać pod uwagę, że możecie się sporo nachodzić zanim otrzymacie wolny pokój, i nie zawsze może on Wam odpowiadać. Dość popularne i niedrogie są pensjonaty, które prowadzą wietnamskie rodziny. Ich ceny za noc, od osoby, to po przeliczeniu, od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Jedzenie

Smart TravelKuchnia Wietnamska jest jedną z najzdrowszych kuchni świata. Duży wpływ na nią miała gastronomia chińska, ale i Laosu oraz Kambodży. Tutejsze dania opierają się przede wszystkim na rybach, ryżu, ziołach i świeżych warzywach. Koniecznie trzeba tu spróbować sycącego rosołu z kluskami, nazywanego PHO  oraz banh xeo czyli naleśników zawierających różne nadzienia, a po obiedzie napić się piwa z beczki zwanego bia hoi lub jaśminowej, zielonej herbaty. Na targach warto zaopatrzyć się w egzotyczne owoce, takie jak papaya, karambola, kaki, kokos, mango czy smoczy owoc. Jeśli macie więcej odwagi dotyczącej próbowania różnych dziwnych potraw, to warto sięgnąć po suszone ryby czy skórki żab.

Must see

  • Odwiedź przynajmniej jeden z 13 Parków Narodowych Wietnamu.
  • Idź na targ i spróbuj lokalnych owoców, obserwuj życie mieszkańców, targuj się. Tutejsze targi są otwarte już od najwcześniejszych godzin rannych, dzięki czemu możesz uniknąć upałów.
  • Weź udział w rejsie po Zatoce Ha Long, która jest jedną z największych atrakcji Wietnamu. Znajduje się na niej około 2 tysięcy wapiennych wysepek i skał.
  • Odwiedź jedno z najpiękniejszych miasteczek Wietnamu HOI AN i podziwiaj jego historyczne Stare Miasto, świątynie i galerie.
  • Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć o tym co warto zobaczyć i robić w Wietnamie przeczytaj nasz wywiad z podróżnikiem, który co roku odwiedza ten kraj.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję