Smart Travel- Odessa

18 kwietnia 2020
odessa-2553671_640

Odessa to jedno z najbardziej magicznych miast świata, może pochwalić się bogatą historią udokumentowaną licznymi zabytkami, a także dużym dorobkiem kulturalno-oświatowym. To nie tylko trzecie co do wielkości miasto Ukrainy, ale także ogromny, morski port. Kolejny odcinek Smart Travel został poświęcony jednemu z najważniejszych miast Krymu.

Warto wiedzieć

the-feast-of-the-passover-2740354_640Odessa to miasto Krymu, największy port morski na Ukrainie, usytuowany nad Morzem Czarnym. Jedna z najpiękniejszych metropolii, ale też, jak wspominają podróżnicy, i najdroższych. To nie jedyny jej minus, kolejny to ograniczony dostęp do bezpłatnych plaż publicznych, przede wszystkim dlatego, że jest ich bardzo mało, bowiem ich większość sprywatyzowały hotele. Mimo wszystko warto się na nie wybrać, tym bardziej, że Odessa to bardzo słoneczne miasto. I… to jedyne negatywy podróży do tego miejsca. Jeśli jesteście w stanie je pokonać, to od tej pory czekają tu na Was same atrakcje.

Z praktycznych informacji warto wiedzieć, że mieszkańcy miasta porozumiewają się ze sobą głównie po rosyjsku, z turystami zaś, po angielsku. Płaci sie tu ukraińską walutą zwaną hrywną (UAH). 1 UAH to około 16 polskich groszy.

Jedzenie

odessa-grecheskaya-area-2740049_640Na jedzenie w Odessie nikt jeszcze nie narzekał. Nie dość, że jest bardzo smaczne, to jeszcze syte. A trzeba przyznać, że dla każdego podróżnika jest to ważny element wyprawy. W końcu po całym dniu zwiedzania „kiszki marsza grają”, więc można zjeść „konia z kopytami”. Kuchnia Odessy to połączenie gastronomii tatarskiej z ukraińską. W ciągu dnia warto skorzystać z ofert starszych Pań (i nie tylko) sprzedających na ulicznych straganach herbatę i czebureki (rodzaj pierogów), a wieczorem zajść do jednej z regionalnych retauracji i zamówić na przykład sało, czyli słoninę na ostro (Uwaga! Można spotkać też słoninę w czekoladzie), tradycyjny barszcz ukraiński czy też potrawę pilaw. Jest to ryż z baraniną, jednym z ulubionych mięs tutejszych mieszkańców. Do picia popularne są tu domowe, owocowe kompoty.

Transport

station-2726362_640Odessa jest dosyć dobrze skomunikowana. Na transport nie można więc narzekać. Znajduje sie tu port morski, port lotniczy, a w samym mieście linie tramwajowe, elektryczne kolejki, wypożyczalnie samochodów. Z Kijowa przyjedziecie tu wygodnym pociągiem. Pomiędzy miastami warto się przemieszczać też małymi, lokalnymi minibusami, zwanymi maszrutkami. To bardzo ciekawy transport, przypominający zbiorową taksówkę. Maszrutki na Ukrainie mogą wydawać się Wam dość niepewnym środkiem transportu, szczególnie między ukraińskimi wioskami, bowiem ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. W pierwszym momencie dość często turyści zastanawiają się, czy pojazdy te mają aktualny przegląd techniczny, bowiem na blacharce widać spore ilości rdzy, a nadjeżdżającego busa nierzadko słychać już z daleka. Na szczęście w Odessie, spotyka się już nowsze ich modele. Maszrutki mają wiele zalet. Po pierwsze bardzo rozbudowane rozkłady jazdy i dużą częstotliwość kursów, po drugie zawsze można poprosić kierowcę, aby ten wysadził Was w dowolnym miejscu, niekoniecznie na wyznaczonym przystanku. Minusem są jednak tłoki. Bilety można kupić u kierowcy.

Nocleg

Noclegi w Odessie są bardzo zróżnicowane pod kątem cenowym. Możecie wynająć luksusowy apartament w hotelu- za kilkaset złotych, ze wszystkimi wygodami lub zwykły dwuosobowy pokój tylko ze śniadaniem, za kilkadziesiąt złotych. Bardzo rozsądne cenowo sa też kwatery prywatne, które opłaca się wynająć, gdy podróżować będziecie całą rodziną.

Must See

  • odessa-2726570_640Teatr Opery i Baletu– utrzymany w neobarokowym stylu, najstarszy tego typu obiekt w mieście. Obecna forma budynku jest drugą. Pierwsza wybudowana została w roku 1810 i spłonęła 64 lata później. Nowy Teatr oddano do użytku 14 lat po pożarze.
  • Pałac Worońcowów- powstał w I połowie XIX wieku.
  • Muzeum Puszkina– to dawny dom rosyjskiego pisarza, w którym mieszkał 15 miesięcy.
  • Dom Mickiewicza– znajduje się przy ulicy Deribasowskiej. Polski poeta mieszkał tu po zesłaniu do Rosji.
  • Odeskie Muzeum Sztuki– usytuowane jest na ulicy Sofijskiej. Zawiera galerie malarstwa rosyjskiego i radzieckiego.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję