Smart Travel- Madryt

29 kwiecień 2017
Smart Travel

Dziś, w naszym nowym cyklu Smart Travel- Madryt. Znajdziecie tu wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania podróży do stolicy Hiszpanii. Zaczynając od tych podstawowych, poprzez nocleg, jedzenie, lokalny transport i kończąc na miejscach, które koniecznie trzeba zobaczyć. Z nami podróżowanie staje się łatwiejsze.

Podstawowe informacje

Smart TravelMadryt stolicą Hiszpanii został w drugiej połowie XVI wieku. Obecnie jest to również największe miasto tego kraju, uznawane za jego główne centrum sztuki i rozrywki. Liczne fiesty, kluby nocne, bary, jak również galerie i muzea mają tu swych stałych wielbicieli, zarówno mieszkańców jak i turystów, którzy często tu wracają.

Językiem urzędowym w Madrycie jest język Hiszpański, aczkolwiek z większością mieszkańców porozumiecie się także po angielsku, szczególnie w muzeach czy restauracjach przy głównych ulicach. Walutą jest tu Euro, a w prawie każdym sklepie czy restauracji można zapłacić kartą płatniczą lub kredytową. Aby wjechać na teren Hiszpanii Polacy muszą posiadać dowód osobisty lub paszport. Polskie prawo jazdy jest tu honorowane.

Jedzenie

Smart TravelRestauracje, w których podają najlepsze jedzenie w Madrycie znajdują się w małych wąskich uliczkach, i wyglądają tak niepozornie, że zastanawialibyście się czy tam wejść. Jedyne co przemawia za tym, aby zjeść w nich obiad to tłumy ludzi czekające na wolny stolik lub miejsce przy barze. Jeśli jednak zdecydujecie się zaufać takiej gastronomii z pewnością wyjdziecie zadowoleni i najedzeni. Trzeba także wiedzieć, że w Madrycie można zjeść potrawy ze wszystkich regionów Hiszpanii, między innymi galicyjską ośmiornicę pulpo a feira czy andaluzyjskie gazpacho. Są także dania charakterystyczne tylko dla tego regionu, na przykład gulasz z ciecierzycy Cocido madrileño, huevos rotos czyli smażone ziemniaki podawane z jajkami, które troszkę przypominają nasze sadzone, z tym, że żółtko jest na pół ścięte, tortilla czyli omlet jajeczny z ziemniakami, oraz bułka ze smażonymi kalmarami.

Nocleg

Smart TravelJeśli zdecydujecie się na pięciogwiazdkowe hotele w centrum miasta musicie liczyć się z wydatkiem kilkuset do tysiąca złotych za noc, za dwuosobowy pokój. Poczujecie się w nich jak w jednym z pałaców króla. W większości, oprócz luksusowego pokoju, do swojej dyspozycji będziecie mieli również bezpłatny parking (idealne rozwiązanie dla osób, które zdecydują się wypożyczyć auto w Madrycie), strefę SPA i Wellness, a nawet odkryte baseny znajdujące się na dachach budynków, dzięki czemu podczas relaksującej kąpieli będziecie mogli podziwiać panoramę miasta.

Im dalej od centrum i niższe standardy, tym również niższe ceny. Ci, którzy planują podróż niskobudżetową mogą wynająć pokój u hiszpańskiej rodziny, samodzielny apartament na obrzeżach miasta, czy miejsce w wieloosobowym, hostelowym pokoju. Ostatnia opcja może okazać się dość interesująca dla zaawansowanych travelersów, którzy lubią nawiązywać nowe przyjaźnie, z ludźmi z całego świata.

Transport

Smart TravelMadryt można zwiedzać pieszo, wynajętym samochodem, autobusem turystycznym Madrid City Tour oraz lokalnymi środkami transportu.

Koszt całodziennego biletu Madrid City Tour to 9 euro dla dzieci od 7 do 15 lat i seniorów powyżej 65 lat oraz 19 euro dla osób dorosłych. Dzieci do 6 roku życia jeżdżą nim bezpłatnie. Autobus dowiezie Was do najważniejszych miejsc i zabytków stolicy. Istnieje również możliwość udania się nim na wycieczkę do Toledo (od 57 euro) oraz Avilii i Segovii (od 86 euro).

Jeśli zdecydujecie się na wypożyczenie samochodu, koniecznie przeczytajcie czym różnią się przepisy ruchu drogowego w Hiszpanii od tych w Polsce. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie tutaj.

Smart TravelDość łatwym sposobem poruszania się po Madrycie jest korzystanie z metra. W mieście znajduje się 300 jego stacji, które obsługuje 15 linii. Oprócz tego można skorzystać z autobusów miejskich, podmiejskich pociągów Cercanías, które łączą Madryt z innymi miastami, taksówek, jak również wypożyczyć rower miejski.

Lotnisko Barajas, które znajduje się 12 kilometrów od centrum Madrytu obsługuje 4 terminale. Do centrum można się z nich dostać autobusami miejskimi oraz metrem. Z terminalu T4 dodatkowo do miasta odjeżdża również pociąg.

Must see

  • Odwiedź Museo del Prado, które zyskało miano najważniejszego muzeum na świecie. Znajduje się w nim cenna Królewska Kolekcja, która jest narodowym dziedzictwem Hiszpanii. Galeria powstała na początku XIX wieku.
  • Zobacz barokowy Pałac Królewski, który jest oficjalną siedzibą Króla Hiszpanii.
  • Obejrzyj pokaz Koridy w Las Ventas, największej, hiszpańskiej arenie walki byków.
  • Pójdź na wieczorny spacer do Pałacu Kryształowego i zobacz, jak światło odbija się od stali i szkła, z których został zbudowany.
  • Zrób zakupy na Mercado en San Miguel, targu, który oferuje nie tylko świeże produkty spożywcze, wino i szampana, ale także ciekawe wydarzenia kulturalne.
  • Zajdź na najbardziej szykowny pac w całym Madrycie, Plaza de Espana. To wizytówka miasta, przy której znajdują się między innymi rządowe budynki.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję