Ślubne przesądy z całego świata

20 styczeń 2020
wedding-night-1116722_640

Ślub to ponoć jeden z najszczęśliwszych dni w życiu. Przygotowania do ceremonii i przyjęcia weselnego trwają zazwyczaj wiele miesięcy, a zdarza się, że i lat. Wszystko musi być bowiem zapięte na  przysłowiowy „ostatni guzik”. Jak jednak uchronić się od pecha i zapewnić sobie trwałość związku oraz szczęście na wieki? Poznajcie ślubne przesądy z całego świata.

W Polsce to zazwyczaj kobiety przygotowują ślub i przyjęcie weselne. Dbają o każdy szczegół, zarówno w kościele jak i na sali, na której mają się bawić zarówno Państwo Młodzi, jak i goście. Inaczej jest jednak na indonezyjskiej Wyspie Bali. Tutejsza społeczność uważa, że aby małżeństwo było trwałe, to mężczyżni powinni przygotować wesele, a kobiety się na nim bawić. Co więcej, Panowie nie biorą udziału w zorganizowanej przez siebie imprezie.

wedding-1146324_640I tak jak na Bali o szczęśliwe pożycie małżeńskie powinien zadbać mężczyzna, to w Finlandii jest to obowiązkiem kobiety. W tym celu każda Panna Młoda powinna mieć przy sobie, przy ołtarzu, zapałkę. Zwiastuje to bowiem nie tylko pomyślność w związku, ale i jego trwałość.

W Chinach oboje Młodzi  starają się już zawczasu ustrzec przed ewentualnymi małżeńskimi problemami. W tym celu, przed śłubem wspólnie składają wizytę Wróżce, aby ta określła dzień, w którym powinni się pobrać. Chińczycy wierzą, że astrolożka dobierze im ten najbardziej pomyślny, który zapewni im miłość i dostatek przez całe małżeństwo.

W Meksyku szczęście w zwiazku podzielone jest na kolory. Barwne wstążki doszyte do bielizny biorącej ślub kobiety, mają przynieść szczęście nie tylko w intymności jej związku (wstążka czerwona), ale także i w małżeńkim portfelu (wstążka błękitna).

W Grecji istnieje przesąd, że na weselnych stołach muszą się koniecznie znaleźć migdały. Są one bowiem afrodyzjakiem zapewniającym młodemu małżeństwu stabilność i głębokość ich uczuć. Panna Młoda podczas ceremonii ślubnej powinna mieć też przy sobie cukier, który osłodzi małżonkom w przyszłości wspólnie spędzane chwile.

broken-glasses-1164516_640We Włoszech, podobnie jak i w naszym kraju, aby zapewnić sobie szczęście, przyszli Państwo Młodzi tłuką szkło. Ale jak w Polsce są to kolorowe butelki rzucane o ziemię przed domem Panny Młodej, a na weselu kieliszki,  tak w tym kraju śródziemnomorskim przyszłe małżeństwo tłucze wazony na ślubnej imprezie. Również w Niemczech oraz Danii panuje przesąd, że gdy Panna Młoda dzień przed swoim ślubem potłucze naczynia, to uchroni tym samym swój związek od pecha i ewentualnego rozstania.

Wizyta kominiarza na ślubie to przesąd, który króluje w Wielkiej Brytanii. Jego rola jednak nie polega na uczestniczeniu w całej ceremonii. Musi on na oczach wszystkich gości i Młodego Małżonka pocałować Pannę Młodą. Co więcej, ponoć Anglicy wierzą także, że najszczęśliwsze są małżeństwa, które pobrały się w środę.

wedding-1353829_640Japończycy uważają znowu, że szczęściu Młodej Pary trzeba dopomóc. Dlatego zawsze wręczają prezenty w zelonych opakowaniach, bowiem to właśnie ten kolor, według nich, zapewnia pomyślność we wszystkich sferach życia.

Również sypanie ryżu to dość powszechny przesąd przynoszący młodemu małżeństwu szczęście. Robią to nie tylko Polacy, ale też Włosi i Chińczycy, od których to wszystko się zaczęło.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję