Słodycze z różnych stron świata

18 stycznia 2019
pick-and-mix-171342_960_720

Nie znamy podróżnika, który nie lubi łakoci. Takie regionalne rarytasy potrafią osłodzić niejedną wyprawę. Przedstawiamy najsmaczniejsze słodycze z różnych stron świata. Ale Uwaga! Nie zawsze są one słodkie.

abundance-1868573_960_720Wielkimi degustatorami słodyczy są Maltańczycy. Prym wśród łakoci wiedzie tu Ta’ pavia czyli biały nougat z dużą ilością orzechów i migdałów. Warto spróbować także prinjolatę czyli ciastek z orzeszkami Pini oraz ciastek mqaret z daktylowym nadzieniem. Do picia polecamy Kinnie. Maltańczycy uważają, że napój ten, jest podobny w smaku do amerykańskiej pepsi, my, że absolutnie jej nie przypomina. Jest orzeźwiający, ale dość gorzki i ma ziołowy posmak.

Kruchy lub ciągnący się Nugat to również sztandarowy rarytas Hiszpanii. Wyjątkowy w smaku, hiszpański Turron, wyrabiany jest z orzechów, migdałów, białek oraz miodu i ma miliony fanów na całym świecie. Podobnie jak hiszpańskie lody, szczególnie te z okolic Alicante, a dokładnie, według turystycznych rankingów, z Livanti Gelato di Sicilia. W Hiszpanii, słodycze podaje się nie tylko na deser, ale często te na śniadanie. Głównym przysmakiem o tej porze dnia jest churros, czyli ciastko smażone w głębokim tłuszczu, posypane cukrem lub maczane w gęstej, słodkiej czekoladzie.

food-3083213_960_720Ciekawą podróż wśród światowych łakoci można przeżyć w Tajlandii. Tajlandzkie lody stanowią bowiem egzotyczne doznania dla niejednego podniebienia. Słodkie, owocowe, ale też pikantne, wytrawne, kwaśne, a nawet alkoholowe, piwne. Sprzedawane są nie tylko w kawiarniach,w pucharkach, ale i na straganach, w rożkach zrobionych z papieru, plastikowych kubeczkach, a także na cienkich patykach. Zawsze świeże i rześkie, idealnie wkomponowują się w tutejsze upały.

Niesłodkie łakocie można także spotkać w Meksyku. Tu słodycze niekoniecznie są słodkie, ale też pikantne, słone lub kwaśne. Bardzo często dodaje się do nich chilli. Czerwonym, pikantnym proszkiem obsypuje się żelki, lizaki, ciastka. Można go znaleźć w większości łakoci. Te najczęściej robione są na bazach owoców takich jak arbuz, mango, truskawka, limonka, tamarynda.

Wielkimi miłośnikami słodyczy są również Japończycy. Łakocie stanowią dla nich częste przekąski pomiędzy głównymi posiłkami, a czasem nawet je zastępują (np. w pracy). Nie zawsze jednak słodycze są słodkie. Lody, ciastka, cukierki często mają bowiem smak warzyw lub przypraw. Zwyczajowe, japońskie łakocie noszą nazwę wagashi. Bardzo często są podawane jako dodatek do zielonej herbaty. Wagashi nie zawsze jednak oznacza cukierka czy ciastko. Może to być na przykład ryżowa kulka z pastą z fasoli i cukru, ciastko z batatem, ciasto ryżowe czy owocowe galaretki.

breakfast-926492_960_720W owocowych łakociach gustują mieszkańcy Afryki. Zamiast cukierków dzieci najczęściej jedzą tam ananasy, mango i inne egzotyczne owoce, ale także orzechy czy migdały. To z nich najczęściej wykonywane są słodkie przysmaki. Dorośli, podobnie jak w Polsce, łakocie zjadają głównie przy kawie. Hitem wśród mieszkańców tego kontynentu są Rogi Gazeli  „Kaab el ghzal”, słodkie pierożki po brzegi wypełnione migdałowym nadzieniem.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję