Senegal- to warto wiedzieć przed podróżą

28 lutego 2019
senegal-3976415_960_720

Marzysz o egzotyce i dużej dawce adrenaliny? Twoim marzeniem jest zobaczyć prawdziwą Afrykę? W takim razie ten kierunek jest dla Ciebie. Senegal- perełka Czarnego Lądu. Przedstawiamy kilka praktycznych informacji, które warto wiedzieć przed wylotem.

sea-2900621_960_720

Tylko dla osób o mocnych nerwach

Pomimo, iż zachwyca swym urokiem, Senegal jest jednym z państw, które zagrożone są terroryzmem. Zrezygnuj zatem z podróży do regionu Casamanca, a także pogranicza Mali i Mauretanii, Gambii i Gwinea- Bissau.

senegal-83498_960_720

Szczoteczka do zębów w prezencie

Weź w podróż kilka nowych szczoteczek do zębów. Będą idealnym, egzotycznym prezentem dla mieszkańców tego kraju. Z pewnością, gdy będziesz potrzebować pomocy z ich strony, takim higienicznym gadżetem odwdzięczysz się. Pamiętaj tylko, aby pokazać jak się ich używa, bowiem tubylcy nie znają takiego sposobu mycia zębów. Do ich czyszczenia używają drewnianych patyczków. Uwierz, że zwykła szczoteczka uznawana jest tu za dobro luksusowe.

fisherman-mosque-246976_960_720

Zwiedzanie meczetów

Senegal to kraj, w którym dominuje Islam. Zwróć uwagę, że turystom nie wolno zwiedzać meczetów w piątki. Nie powinieneś też wchodzić do tych miejsc podczas nabożeństw.

senegal-3540206_960_720

Wynajem auta

Jeśli planujesz wypożyczyć samochód, musisz mieć ukończone 23 lata i posiadać międzynarodowe prawo jazdy. Pamiętaj, że w tym kraju nie wolno prowadzić pod wpływem alkoholu. Obowiązuje 0,00 promila. Uważaj na innych kierowców, jeżdżą oni według własnych zasad, a nie tych oficjalnie ustanowionych.

bird-1945362_960_720

Obiekty UNESCO

W kraju tym znajduje się aż pięć obiektów wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO. Wśród nich są Kamienne kręgi Senegambii. Jest tu około tysiąca monumentów, których wysokość sięga nawet ponad 2 metry, a waga wynosi mniej więcej 10 tysięcy kilogramów. Do dziś zagadką pozostaje, która cywilizacja utworzyła to miejsce. Z pewnością jednak jest ono magiczne. Do UNESCO należą także miedzy innymi dwa Parki Narodowe.

senegal-1852316_960_720

Wyspa niewolników

Wyspa niewolników to również jeden z obiektów listy UNESCO, należących do Senegalu. Oficjalnie nazywa się Wyspą Gorée. Przez około 400 lat miejsce to było bazą, gdzie sprzedawano i kupowano ludzi do ciężkiej pracy i wyzysku.

destination-senegal-3296564_960_720

Pamiątka z podróży

Najlepszą pamiątką z Senegalu będzie tradycyjny strój jego mieszkańców. Polecamy też ręcznie robioną biżuterię , zarówno tą z metali szlachetnych, jak również wiklinową, drewnianą, a nawet skórzaną. Do wyrobów wykorzystuje się tu skórę wielbłąda.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję