Sekret długowieczności Japończyków- Japońska Kuchnia

29 czerwiec 2017
japonia kuchnia

Zastanawiałeś się kiedyś nad receptą długowieczności Japończyków, albo nad ich sposobem zachowania smukłej sylwetki? Sekret tkwi w jedzeniu. Japońska kuchnia jest bowiem jedną z najzdrowszych na świecie, bazująca głównie na ryżu, rybach i owocach morza. Oczywiście wszystko świeże, z jak najmniejszą liczbą chemicznych dodatków.

sushiZapewne patrząc na polskie stoły trudno Ci uwierzyć, że gdzieś na świecie, w kraju, który znacznie przewyższa nas swoim rozwojem i technologią, ludzie dbają najbardziej w swym życiu o to co mają na talerzu. Co więcej, zdradzę Ci, że dla Japończyków dbałość o jedzenie jest ważniejsza niż zabieganie o związek. Wydaje Ci się to niemożliwe? A jednak. W Japonii nie do pomyślenia byłoby podanie na stół bigosu czy kiszonych ogórków, tam wszystkie produkty są bardzo starannie dobierane i kontrolowane pod względem świeżości i jakości. Na stołach króluje głównie ryż, zarówno ten biały jak i brązowy,który stanowi podstawę tutejszego pożywienia od ponad 2000 lat, a także ryby i owoce morze, duszone, pieczone, grillowane jak i surowe. Smaży się tu bardzo rzadko. Codziennością jest sushi  czyli kawałki surowej ryby zawijane z ryżem, sashimi- porcjowana surowa ryba podawana z sosem sojowym, oraz wszelkiego rodzaju sałatki z owocami morzami. Na stołach często króluje też miso czyli zupa przygotowywana na gęsto z soi oraz ryżu, ramen, który jest odmianą mięsnego rosołu z makaronem, japońskie curry,podawane z ryżem i przygotowane z mięsa, warzyw, sojowego sosu i chili oraz kayu czyli owsianka. Nikogo nie dziwi tu też częste spożywanie wodorostów i tofu. Są one przeznaczone dla każdego, nie tylko dla wegan i wegetarian.

kulinariaDocenia się bowiem ich cenne dla zdrowia witaminy i minerały. Oczywiście jada się tu także dania mięsne, popularny jest kurczak teriyaki oraz wołowina Kobe, która jest najlepszą odmianą tego mięsa, znaną na całym świecie. Najwyższym uznaniem wśród Japończyków cieszy się natomiast potrawa łącząca grzyby, wodorosty, ryż i rybę, nazywana Kaiseki ryori. To rarytas podawany w najlepszych restauracjach. Trzeba zaznaczyć, że Japończycy swoje dania potrafią odpowiednio też przyprawić. Używają do tego najczęściej sosu sojowego a także korzenia chrzanu wasabi, który ma bardzo ostry smak.

Dużą wagę przykłada się w tym kraju także do wysokiej jakości alkoholu. Tradycją jest picie sake, czyli wina ryżowego oraz japońskiej whiskey, która w swym smaku dorównuje tej szkockiej.

kulinariaW Japonii jada się trzy posiłki dziennie, z czego jeden, ten najważniejszy jest kilkudaniowy. Potrawy spożywane są wolno, wpływ na to ma zapewne korzystanie z pałeczek, którymi nabiera się bardzo małe porcje. Restauracje często są sprofilowane, to znaczy specjalizujące się w podawaniu głównie jednego lub dwóch dań. Dlatego ich karta menu nie jest tak rozbudowana jak w Polsce, i znajduje się w niej tylko kilka pozycji. I choć coraz więcej można spotkać fast-foody, to jednak ne również nastawione są na to, aby serwować dania zdrowe, z jak najmniejszą ilością zwierzęcego tłuszczu.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję