Santiago de Compostela – tu zmierzają europejskie pielgrzymki

1 kwiecień 2016
car hire santiago de compostela

To hiszpańskie miasto znacznie różni się od typowo turystycznych miejscowości, do których jedzie się po wypoczynek i słońce. Położne w północno-zachodniej Hiszpanii Santiago de Compostela to przede wszystkim cel pielgrzymek i jedno z najważniejszych miejsc kultu zachodniego chrześcijaństwa.

Do Santiago de Compostela prowadzi wiele szlaków oznaczonych specjalnymi muszlami. Według dawnych kronik, aby pielgrzymka była ważna i przyniosła pielgrzymowi przychylność Stwórcy, powinien on przemierzyć na piechotę co najmniej 100 km lub 200 km na rowerze. Nikogo więc nie dziwią samotni pielgrzymi, którzy bez względu na pogodę zmierzają kamienistymi drogami do celu swojej podróży. rent a car santiago de compostelaW odróżnieniu od nich, osoby, które przybywają tu samochodami czy autokarami, nazywane są turystami.

Bazylika w miejscu grobu apostoła

Santiago de Compostela było miejscem kultu już we wczesnym średniowieczu. W IX wieku naszej ery odkryto tu grobowiec z ciałem świętego Jakuba Większego, jednego z dwunastu apostołów Chrystusa. Jeszcze za życia apostoł często bywał w Santiago de Compostela i okolicach, aby nauczać tutejszą ludność. W miejscu, gdzie odnaleziono szczątki apostoła wybudowano najpierw niewielką kaplicę, a następnie potężną katedrę, która w kolejnych stuleciach stała się celem pielgrzymek przybywających tu z całego chrześcijańskiego świata. Z biegiem czasu Santiago de Compostela stało się równie popularnym miejscem kultu, jak Ziemia Święta czy Rzym. Co ciekawe, wraz z postępem laicyzacji Europy pielgrzymki do Santiago de Compostela stawały się coraz mniej intensywne.

Paulo Coehlo ożywił miejsce pielgrzymek

Jeszcze mniej więcej pół wieku temu liczba pielgrzymów nie przekraczała tu stu osób rocznie. Sporo popularności przyniosła temu miejscu wizyta papieża Jana Pawła II w latach 80-tych XX wieku. Jednak prawdziwy boom na pielgrzymowanie rozpoczął dopiero Paulo Coelho, który w jednej ze swoich książek opisał pielgrzymów wędrujących do Santiago de Compostela. Wielomilionowe nakłady książek poczytnego pisarza zrobiły swoje – dziś do Santiago de Compostela przybywają miliony pielgrzymów rocznie. Co ciekawe, wiele z tych osób dopiero poszukuje swojej drogi wiary, sporo jest tez osób niewierzących, dla których droga jest przede wszystkim sposobem na hart ducha.

Stare Miasto na liście UNESCO

Zwiedzając Santiago de Compostela, warto zacząć od słynnej bazyliki św. Jakuba Większego. cheap car hire santiago de compostelaAle to nie wszystko – warto również zwiedzić Muzeum Katedralne, kościół i klasztor franciszkański, Muzeum Pielgrzymek czy Klasztor Sierot. Co ciekawe, w mieście znajduje się jeden z najstarszych i najlepszych uniwersytetów w całej Hiszpanii. O tym, jak wyjątkowy jest cały zespół Starego Miasta, może świadczyć fakt, że jako całość zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Szczególne atrakcje czekają w mieście na pielgrzymów, którzy dotrą tu 25 lipca w święto Jakuba. Odbywają się tu wtedy liczne fiesty i zabawy uliczne, co dla pielgrzymów, którzy przebyli długą i trudną drogę, jest doskonałym oderwaniem się od rzeczywistości i okazją do zabawy.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję