Rozległy kraj pełen kontrastów – Stany Zjednoczone Ameryki Północnej

27 lipca 2015
USA - Statue of Liberty

USA jest trzecim pod względem wielkości krajem świata. Imponuje wielkimi metropoliami, krajobrazami pełnymi dzikiej przyrody, unikalną i bardzo różnorodną kulturą oraz wyjątkowymi walorami turystycznymi.

Na przestrzeni jednego kraju koncentrują się strzeliste wieżowce i gęsta zabudowa miast, niebotycznie wysokie góry, jeziora i bajeczne plaże. Nowoczesność i przepych. Natura i hołdowanie tradycjom przodków. Wszystko w obrębie jednego terytorium. W jaki sposób jednak zwiedzać rozległy kraj bez wydawania majątku? Szczególnie atrakcyjna oferta jest skierowana do studentów, dla których stworzono program Work and Travel umożliwiający wyjazd do USA na kilka miesięcy i podjęcie pracy oraz zwiedzanie. Program jest organizowany przez fundacje amerykańskie, dzięki którym otrzymuje się legalnie wizę i pozwolenie na pracę na określony czas.

USA Kanion Kolorado

Kosmopolityczny Nowy Jork

U wybrzeża Nowego Jorku na wyspie Liberty Island stoi jeden z najważniejszych symboli Ameryki – Statua Wolności. Współtwórcą gigantycznego posągu był Gustaw Eiffel. Obowiązkowo należy odwiedzić Manhattan – dzielnicę znajdującą się na wyspie o tej samej nazwie, w której sercu rozpościera się jeden z najsłynniejszych parków na świecie czyli Central Park. Times Square jest kultowym miejscem Nowego Jorku migoczącym blaskiem wszechobecnych reklam świetlnych. Również spacer Piątą Aleją jest wspaniałym doznaniem. To tutaj kręcono między innymi „Śniadanie u Tiffany’ego”. Uwagę przykuwa architektura kamienic. Nowy Jork to drapacze chmur: Empire State Building zbudowany w stylu art deco i słynne wieże World Trade Center zniszczone podczas tragicznego w skutkach zamachu terrorystycznego, które zostały zastąpione przez nowy kompleks budynków. Odwiedzając kosmopolityczne miasto warto zajrzeć do Metropolitan Museum of Art, Bronx ZOO i na Coney Island, gdzie znajduje się lunapark. Na miłośników sztuki czeka znana na całym świecie sala koncertowa Carnegie Hall. Imponująco prezentuje się Most Brookliński i majestatyczna katedra św. Patryka w stylu gotyckim.

Wodospad Niagara – siła i piękno przyrody

Podczas pobytu w Nowym Jorku na własne oczy trzeba zobaczyć Wodospad Niagara, który jest cudownym zjawiskiem przyrodniczym. Wodospad leży na granicy USA i Kanady na rzece Niagara. Tworzą go wody spływające z jeziora Erie do jeziora Ontario. Spienione kaskady wody można podziwiać z tarasu widokowego lub wybrać się w rejs statkiem w pobliże Jaskini Wiatrów.

USA - wodospad Niagara - panorama

Waszyngton – stolica Stanów Zjednoczonych

Waszyngton stanowi przede wszystkim centrum sprawowania władzy. Do głównych atrakcji zaliczają się: Biały Dom, Kapitol i National Mall. Wśród zielonych terenów National Mall znajduje się pomnik Jerzego Waszyngtona w formie marmurowego obelisku, którego wysokość wynosi 169 m. Pomnik jest wyposażony w taras widokowy. Wypoczynek wśród pięknej roślinności czeka w United States National Arboretum. Kompleks znany jako Instytut Smithsona zaprasza do licznych muzeów i ZOO, w który można zobaczyć np. urocze pandy.

USA - Washington

Kalifornia pełna marzeń

Kalifornia przyciąga wszystkich pragnących sławy, a pod względem turystycznym wręcz prowokuje do odwiedzin. Zobaczyć napis Hollywood na zboczu góry Lee w Los Angeles – bezcenne. Podobnie jak spacer Aleją Gwiazd. Los Angeles – miasto aniołów, w którym bogata dzielnica Beverly Hills kontrastuje z ubóstwem emigrantów pochodzących z Meksyku. Ciekawość prowadzi na najdroższą ulicę w USA, którą jest Rodeo Drive.USA - LA - Venice Beach

Miasta nie można opuścić bez odpoczynku na plaży Venice Beach.

San Francisco to kolejne miasto Kalifornii, które nie pozwala o sobie zapomnieć. Słynny most Golden Gate znajduje się na wielu pocztówkach, ale najlepiej zobaczyć go z bliska. Wyspa Alcatraz przez długi czas wzbudzała postrach, ponieważ jej terytorium zajmowało więzienie, w których przetrzymywano najgroźniejszych przestępców USA. Wśród nich był Al Capone.

USA - San Francisco - Golden Gate

Więzienie jest udostępnione dla zwiedzających. Kalifornia jest światem marzeń i produkcji filmowych, a Disneyland Resort przenosi w świat baśni i zabawy. To miejsce, w którym nawet dorośli wyraźnie czują smak dzieciństwa.

Chicago – aktywny wypoczynek i zwiedzanie

Chicago jest jednym z największych miast, które upodobała sobie amerykańska Polonia. Poza tym, że mieszka tu wielu Polaków, a czas można spędzić aktywnie nad jeziorem Michigan jest też wiele innych miejsc wartych zobaczenia. Wizyta w Lincoln Park ZOO na pewno będzie się zaliczała do udanych. Adler Planetarium to nie tylko planetarium, ale i muzeum. Do malowniczych atrakcji turystycznych zalicza się Fontanna Buckhingama z czterema rzeźbami koni morskich.

Floryda – plaże i zabawa

Floryda zachęca do przyjazdu magicznymi plażami Miami i parkami rozrywki, które wciągają w świat zabawy. W Bush Gardens Tampa Bay czekają rollercostery i spływy do wody oraz mnóstwo tematycznych stref dla dzieci i dorosłych. Park gwarantuje spotkanie z żyrafami i nosorożcami. Magic Kingdom i Epcot to z kolei dwa z parków tematycznych Walt Disney World Resort. Floryda zaprasza ponadto do Legolandu.

Wyjątkowe atrakcje

Podróż po Stanach Zjednoczonych odkrywa różne oblicza kraju. Potrzeby jest gruby przewodnik, aby opisać wszystkie najważniejsze miejsca turystyczne, ale do niewątpliwych atrakcji zalicza się Georgia Aquarium – jedno z największych oceanariów na świecie, które znajduje się w Atlancie. Jednym z najbardziej interesujących widoków jest Mount Rushmor czyli góra z wykutymi w skale głowami czterech prezydentów USA: George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodore’a Roosvelta i Abrahama Lincolna. Jest to jeden z symboli Stanów Zjednoczonych. Hawaje to przede wszystkim rajskie plaże, a do najciekawszych należą Lanikai Beach i kompleks plaż Poipu Beach Park. Kulturę Hawajczyków najlepiej poznać odwiedzając Centrum Kultury Polinezji.

Najpiękniejsze parki narodowe

Park Narodowy Wielkiego Kanionu obejmuje obszar Wielkiego Kanionu zaliczanego do 7 naturalnych cudów świata. Kanion znajduje się w stanie Arizona i rozciąga się wzdłuż rzeki Kolorado. Krajobraz wypełniają skaliste i wyniosłe szczyty, jaskinie, wodospady oraz stepy. Park Narodowy Yellowstone zyskał ogromną sławę nie tylko dzięki bajce o misiu Jogi.

Park Narodowy Yellowstone

Jest to najstarszy park narodowy na świecie, który oczywiście został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W wulkanicznym płaskowyżu znajduje się imponująca komora magmowa. Przez park przebiega wąwóz rzeki Yellowstone, a oprócz gejzerów teren pokrywają lasy sosnowe. Od wodospadów czuć orzeźwiający chłód. Park Narodowy Gór Skalistych to krajobraz wypełniony górskimi grzbietami i potężnymi szczytami. Do najbardziej zachwycających miejsc przyrodniczych w USA należą też: Park Narodowy Great Smoky Mountains, Park Narodowy Arches, Park Narodowy Bryce Canon, Park Narodowy Zion, Na Pali Coast State Park, Garden of the Gods, Park Narodowy Yosemite, Park Narodowy Haleakala.

Zobacz także

Wynajem samochodów USA
Wynajem samochodów Los Angeles
Wynajem samochodów Hawaje
Wynajem samochodów Chicago
Wynajem samochodów Las Vegas
Wynajem samochodów Boston
Wynajem samochodów Miami
Wynajem samochodów Nowy Jork

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję