Rozbłysło Boże Narodzenie

31 grudzień 2021
christmas-g8f335931b_640

18.12.2021r. zostanie w pamięci Sieradza na długo w pamięci. W tym dniu, rozbłysło świąteczne Las Vegas, przy ulicy Wiejskiej. Pomimo, iż to prywatna inicjatywa, to przyciąga tłumy odwiedzających. To nie jedyna taka posesja w Polsce.  Jak się okazuje, tak bardzo rozpowszechniony w Stanach Zjednoczonych zwyczaj, przystrajania domów bożonarodzeniowymi światełkami, na dobre zadomowił się i u nas.

O domu strachu przy ulicy Jaśkowa Dolina w Gdańsku, już od kilku lat słychać w całej Polsce. Jest to najpiękniej udekorowany budynek w Trójmieście, na Halloween. Czy świąteczne Las Vegas w Sieradzu równie szybko zdobędzie taki rozgłos jak jego pomorski kolega? A może to inny dom zasługuje na tytuł najpiękniejszego, bożonarodzeniowego budynku?

Wprawdzie Boże Narodzenie już za nami, ale dekoracje przy ul. Wiejskiej w Sieradzu, swoim bogactwem nadal urzekają. Pomimo, że właściciele podwórka stroją je dopiero drugi rok, to w ciągu ostatnich kilkunastu dni zdobyło on już taki rozgłos, że przyjeżdżają je zobaczyć nawet zagraniczni turyści. Sieradzkie Las Vegas, jak mówią o prywatnej posesji okoliczni sąsiedzi, rozświetlać ma w tym roku ok.60 tysięcy lampek. To prawie dwa razy więcej niż rok temu. Na podwórku przysiadł też Mikołaj ze swoimi reniferami, choć tych trzeba tu szukać, każdy bowiem udał się pod inne, bajecznie udekorowane drzewko. Pewnie szukają tego właściwego, pod którym Święty powinien zostawić prezenty. Ale to nie lada wyzwanie, bo co jedna choinka to piękniejsza, bardziej kolorowa. Właściciele rozświetlonego, świątecznego domu dla każdego przechodnia mają otwartą bramę. Można tu wejść i oberzeć dekoracje całego podwórka i budynku mieszkalnego. Wszyscy zbłądzeni wędrowcy są tu bowiem mile widziani.

To jednak nie jedyne miejsce, w którym właściciele  nie martwiąc się o rachunek za energię, postanowili świętować z rozmachem. Kolejne miejsce warte obejrzenia znajduje się w Krapkowicach. Podwórko Pana Henryka, przy ulicy Chrobrego, już od 20 lat, w grudniu, jest otwierane dla gości, którzy chcą poczuć magię świąt. Tak było i w tym roku. Rozbłysło na nim ponoć 40 tysięcy lampek. Oprócz sznurów światełek i popularnych dekoracji, właściciele tego domu wykonali również różne, świąteczne makiety oraz podświetlany napis Wesołych Świąt, które stanowią dodatkowe atrakcje.

Popowo to wieś w województwie lubuskim. Zapewne nikt by o niej nie słyszał, gdyby nie magia Świąt Bożego Narodzenia, a właściwie moda na świąteczne iluminacje. Popowo rozbłyska w grudniu już od 15 lat. Przez równo miesiąc, to jest od 6 grudnia do 6 stycznia, 300 osób, będzie cieszyć swe oczy świetlistymi barwami swej miejscowości, bałwanami, reniferami, choinkami i Mikołajami. Podświetlone są budynki, ulice. Iluminacje wrażenie robią oglądane nie tylko z ziemi, ale także z powietrza. Dzięki nim wsią, kilka lat temu, zainteresowała się publiczna telewizja.

Oprócz prywatnych posesji, na Boże Narodzenie dekorowane są ulice miast, Rynki, skwery, parki, centra handlowe. Tysiące lampek, choinek, dekoracji wprowadza nas w okres świąt. Ciesząc oczy różnorodnymi barwami świateł i dekoracji, mało kto jednak zastanawia się jak wiele ludzkiej pracy musialy one kosztować, jak dużo prądu pochłaniają, jak drogo kosztują, czy choćby jaki wpływ mają one na nasz klimat.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję