Rowerem po bezdrożach

20 października 2018
silhouette-683751_960_720

Jesień to idealna pora roku na podróżowanie rowerem po bezdrożach.  Pamiętaj jednak, że do każdej wyprawy należy się dobrze przygotować, zadbać o odpowiedni sprzęt, ubranie, a przede wszystkim buty. Nie należy także zapominać o tradycyjnym przeglądzie jednośladu.

Jaki rower

snow-3066167_960_720Do pracy na drugim końcu miasta z pewnością wystarczy tzw. rower miejski. W tym momencie wystarczy zwrócić uwagę na to czy kupujecie wersję przystosowaną dla kobiet czy mężczyzn  oraz na dodatki tj. koszyk, bagażnik i wygodne pedały oraz siodełko. Jednak na prawdziwą, kilkudniową wyprawę rowerem po bezdrożach warto wybrać jednoślad terenowy, z odpowiednią ilością przerzutek, wielkością kół, dobrymi amortyzatorami , niezawodnymi hamulcami, wygodnym siodełkiem i  porządną konstrukcją. Na rynku obecnie jest szeroki wybór tego typu pojazdów, od rowerów górskich, przez tzw.szosowe, aż po trekkingowe. Jaki rower zatem wybrać, skoro większość z nich posiada dodatkowo jeszcze swoje podtypy? Rowery górskie sprawdzą się na trasach trudnych, z dużą ilością pagórków, nierównym terenem, np. w lasach i górach. Jeśli planujecie przejazd wyznaczoną trasą rowerową po twardym i wyrównanym podłożu, wystarczy rower szosowy. Natomiast jeśli Wasza trasa będzie bardzo różnorodna warto zainwestować w rower trekkingowy.

Co na siebie

Podczas całodniowych oraz kilkudniowych wypraw rowerowych konieczne jest wygodne ubranie oraz buty. Te ostatnie warto wybierać w zależności od pory roku. Latem lżejsze, z cieńszą podeszwą, a jesienią lub zimą wyższe, z grubszą podeszwą, a nawet ocieplane. Podstawą jest jednak stabilność kostki w nich oraz wygoda. Buty nie mogą obcierać, być zbyt luźne, spadać lub uciskać. Warto także postawić na obuwie wciągane bądź na rzepy, tak aby sznurówki nie stanowiły zagrożenia podczas jazdy.

Głównym wyznacznikiem podczas wyboru ubrania na rower również powinna być wygoda. Jesienią sprawdzi się jednak odzież termiczna, przylegająca do ciała, odprowadzająca pot, ale chroniąca od Was od wiatru i wilgoci. Warto zrezygnować z odzieży zawierającej dużą ilość zamków czy troczków, tak aby nie obcierały podczas jazdy, szerokich spodni, które mogą zaplątać się w szprychy, a także grubych swetrów czy puchowych kurtek. Sprawdzi się natomiast zasada ubioru „na cebulę”. Warto także pamiętać zabrać czapkę, rękawiczki (najlepiej bez palców, gdyż w nich dłoń jest stabilniejsza na kierownicy) oraz okularów przeciwsłonecznych.  Zdecydowanie w domu zostają parasole i długie płaszcze chroniące przed ulewami, w sklepach dostępna jest specjalna odzież rowerowa, przeciwdeszczowa.

Gdzie na rower?

bike-1227145_960_720W Polsce występuje 49 szlaków rowerowych, najpiękniejsze z nich (wg subiektywnej oceny Redakcji Travel- Experts) to Bursztynowy Szlak Rowerowy, Kampinowski Szlak Rowerowy, Podlaski Szlak Bociani oraz Zaczarowane Pejzaże.

Przez Polskę przebiega też EuroVelo, czyli europejska sieć szlaków rowerowych, o numerach EV4 (Ostrawa- Przemyśl), EV9 (Gdańsk- Przemyśl), EV10 (Świnoujście- Gdańsk), EV11 (Warszawa- Kraków).

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję