Romantyczny Weekendowy spacer, czyli Polska na Walentynki. Nasze Top5

10 lutego 2020
couple-260899_640

Nie masz pomysłu na walentynkowy, weekendowy spacer z ukochaną? Znaleźliśmy dla Ciebie pięć miejsc w Polsce, które nie tylko sprzyjają pieszym wycieczką, ale idealnie nadaja się na oświadczyny, a nawet zaręczyny.

chemno-1137682_640Chełmno nazywane jest polskim Miastem Zakochanych. 14 lutego odbędą się tutaj, 19 już Walentynki Chełmińskie i co się z tym nierozerwalnie wiąże- Jarmark Świętego Walentego. Miłosna impreza potrwa aż do niedzieli, czyli całe 3 dni. Uroczyste obchody rozpoczną się w piątek już o siódmej rano, Odpustem św. Walentego. Jakie atrakcje na Was czekają podczas romantycznego, weekendowego spaceru w tym mieście? Między innymi robienie olbrzymiego, malinowego tortu w kształcie serca, bezpłatne zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta, Festiwal Dobrego Jedzenia i Piwa, spacer z przewodnikiem, warsztaty z „Sekretarzem Miłosnym” oraz wokalne z Grażyną Łobaszewską, widowiska obrzędowe, Walentynkowe MORSowanie, a także liczne koncerty muzyczne, na których wystąpią na przykład Fisz Emade Tworzywo, Sorry Boys, Julia Marcel oraz Laureaci XIII Festiwalu Piosenki Miłosnej. To się nazywa romantyczny weekend.

gdansk-1056868_640Gdańsk to idealne miasto na oświadczy i zaręczyny. Miejsc sprzyjających tym wydarzeniom znajdziecie tu bez liku. Gdzie warto zatem, poprosić o rękę wybrankę swego serca? Na przykład na Moście Zakochanych, w Zaułku Pocałunków lub Bazylice Mariackiej, a także pod kamienicą „Panienki z Okienka”. Idealne miejsca na romantyczne spacery i pocałunki w cieniach drzew, znajdziecie w Parku Oliwskim oraz Parku Oruńskim. Jeśli chcecie natomiast zaskoczyć damy swoich serc, zabierzcie je na Górę Gradową i razem podziwiajcie wyjątkową panoramę Gdańska. W takiej scenerii z pewnością usłyszycie długo wyczekiwane „tak”.

the-amphitheater-4480018_640Jednym z najbardziej romantycznych regionów naszego kraju są Mazury. Jeśli nie wierzyciecie, to koniecznie wybierzcie się do Mrągowa. Już sama sceneria tego regionu: bujne lasy i liczne jeziora, sprzyja wszystkim uwodzicielom i uwodzicielkom, a do tego znajduje się tu Źródełko Miłości i Trasa Zakochanych. Ścieżka Edukacyjna Źródełko Miłości ma zaledwie 500 metrów, zaczyna się za amfiteatrem, a kończy przy Źródełku Miłości. Na jej trasie spotkacie liczne ptactwo, zwierzęta leśne, oraz typową dla tego regionu roślinność. Taki spacer po łonie natury z pewnością służy romantycznej atmosferze. Źródełko Miłości jest również punktem kulminacyjnym Trasy Zakochanych, która rozpoczyna się w Parku Sikorskiego i wiedzie poprzez  Jezioro Magistrackie, Ratusz, molo, amfiteatr oraz Willę Markowski. Co więcej spotkacie na niej równiez kościoły różnych wyznań, w których zawsze możecie zarezerwować termin na swoje zaślubiny.

Brenna  również ma swoje miłosne tajemnice i legendy. Poznacie je podczas spaceru Szlakiem Wspomnień, aż do Krzyża Zakochanych. Oczywiście trasa biegnie dalej, ale to właśnie ten odcinek najbardziej sprzyja zakochanym parom. Z Krzyżem Zakochanych wiąże się nieszczęśliwa legenda z mezaliansem w tle, dotycząca Elżbiety- panny z dobrego domu, oraz biednego kawalera Artura. Jak pewnie się domślacie rodzina dziewczyny nie akceptowała tego związku. Co zrobiła Elżbieta, czy poddała się woli rodziców, czy stanęła po stronie prawdziwego uczucia? Tego dowiecie się spędzając Walentynki w Brennie.

childrens-literature-3684538_640Także Lublin posiada swoje romantyczne oblicze i odkryje je przed Wami już w najbliższą sobotę, 15 lutego, o godzinie 13.30. Przed Archikatedrą odbędzie się zbiórka wszystkich zakochanych par (ale nie tylko, single również sa mile widziani, może to właśnie tu poznają swoją druga połówkę?), aby wspólnie ruszyć poznawać nieznaną, damsko-męską naturę tego miasta. Ten spacer będzie obfitował w wiele romantycznych miejsc.Dowiecie się, w którym kościele brał ślub jeden z najwybitniejszych, polskich pisarzy- Bolesław Prus, zwiedzicie kościół, w którym znajdują się relikwie patrona Zakochanych- św. Walentego, zobaczycie gdzie znajduje się najsłynniejszy sklep jubilerski Aleksandra Kalickiego. Spacer zaplanowano na około 3 godziny. Uczestnictwo w nim jest odpłatne. Koszt biletu to 15zł. Można go nabyć w Biurze Obsługi Ruchu Turystycznego PTTK w Lublinie.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję