Przyprawy świata, które dodają zdrowia i urody

23 czerwca 2018
market-3466906_960_720

Uwielbiamy przyprawy. Odpowiednio dobrane potrafią wydobyć głębie aromatu i wytrawność smaku. Należy jednak pamiętać, że przyprawy świata nie tylko dodaje się do potraw dla ich walorów smakowych, ale także po to, aby zachować ładną i smukłą sylwetkę, świeży wygląd cery i przede wszystkim dla poprawy zdrowia.

Oto przyprawy świata najchętniej używane w kuchniach Polaków.

cayennePieprz Cayenne słynie z właściwości wzmacniających układ krążenia, wspomagających leczenie niestrawności i chorób wątroby. Stosują go także kobiety, którym zależy na zgubieniu kilku nadprogramowych kilogramów i zachowaniu ładnej i smukłej sylwetki. Pieprz Cayenne to zmielona papryka kajeńska, stosowana najczęściej jako dodatek do zup, zapiekanek i dań z makaronem.  Przyprawę uprawia się w Indiach, Meksyku oraz wschodnich krajach Afryki.

kurkumaKurkuma doceniana jest przez gospodynie domowe przede wszystkim za to, że łagodzi różnego rodzaju stany zapalne oraz za działanie przeciwbakteryjne. Przyprawa ma także właściwości barwiące potrawy na piękny, głęboki, żółty kolor. Dlatego często dodaje się ją do makaronów, jaj, a nawet ryżu i mleka. Kurkumę uprawia się głównie w Iranie, Hiszpanii, Indiach, Chinach i Indonezji.

Szafran jest najdroższą i prawdopodobnie jedną z najstarszych przypraw świata, ale też najbardziej cenioną. To także sekretny składnik prawdziwej, hiszpańskiej paelli. Wykorzystywany jest podczas wspomagania leczenia depresji, chorób neurologicznych oraz menopauzy. Wielu naukowców uważa, że szafran ma także cenne właściwości antyrakowe.

basil-2406270_960_720Bazylia w naturalnych warunkach spotykana jest w Indiach. W polskich sklepach sprzedawana jest albo świeża w doniczkach, albo suszona, sproszkowana. Trzeba jednak przyznać, że cieszy się ona dużą popularnością. Najczęściej podawana jest jako dodatek do pomidorów , gulaszów, zup, sosów, pieczeni. Bazylia jest także głównym składnikiem włoskiego pesto. Roślina ta ma wiele właściwości zdrowotnych, między innymi uodparniające, wzmacniające, uspokajające, wspomagające oczyszczanie układu moczowego, łagodzi wzdęcia oraz dolegliwości bólowe.

Czosnek niedźwiedzi doceniany jest przede wszystkim przez zawodowych kucharzy i doświadczone gospodynie domowe. W warunkach naturalnych spotykany jest w europejskich lasach liściastych oraz w regionie Kaukazu.  W Polsce najczęściej występuje w Sudetach. Działa przeciwbakteryjnie, pomaga w problemach z brakiem krzepliwości krwi, oraz w leczeniu zapalenia górnych dróg oddechowych.  Działa antynowotworowo i przeciwgrzybiczo. Hodowany w doniczce na parapecie odstrasza komary oraz inne owady. W kuchni poprawia smak przede wszystkim jajek i drobiu. Dodawany jest najczęściej do zup (szczególnie rosołu), sosów, sałatek, gulaszy i kotletów mielonych.

ImbirImbir rozgrzewa i odchudza. Pomaga również w leczeniu przeziębień, zmniejsza bóle stawów, migrenowe głowy, jak również niweluje obrzęki, działa przeciwgrzybiczo i przeciwwymiotnie. Imbir pochodzi z Azji, ale obecnie uprawia się go także między innymi w Afryce, Indiach, Malezji i Chinach. Korzeń tej rośliny dodaje się między innymi do sosów, herbat, wody z miodem, deserów, owoców morza.

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję