Polskie piramidy

24 czerwca 2020
child-3695323_640

Piramidy kojarzą się nam z Egiptem, a przede wszystkim ze słynnym grobowcem Cheopsa. To jeden z najczęstych punktów docelowych Travellersów. Mało kto jednak wie, że na polskich Kujawach znajdują się piramidy strasze od tych w Afryce. To jednak nie jedyne miejsce gdzie można znaleźć słynne grobowce. Te bowiem wybudowano także w Małopolsce i na Mazurach.

Polskie piramidy, które znajdują się na Kujawach, a dokładnie w miejscowościach Wietrzychowice, Sarnów i Gaj, w gminie Izbica Kujawska, są starsze od tych egipskich aż o tysiąc lat, jednak swym wyglądem bardzo się różnią od tych z kraju Sphinksa. Przypominają bowiem dość wysokie (3- 5 metrów wysokości), trójkątne kopce, które usypano z głazów i kamieni. Są to budowle megalityczne, określane Lejkowatymi Pucharami, powstałe na przełomie IV i III wieku przed naszą erą. Służyły za miejsce pochówku zmarłych. Wybudowanie takiego grobowca wiązało się z szacunkiem jakim darzono nieboszczyka, wobec czego chowano w nich władców, wodzów i kapłanów. Co więcej w jednym grobowcu było pochowanych nawet do trzech osób. Obecnie są one pod ochroną Rezerwatu Archeologicznego, na terenie, którego się znajdują.

Grobowce wzorowane na egipskich piramidach można znaleźć w Rożnowie, Rapie czy Zagórzanach. Piramida w Zagórzanach jest znacznie niższa od swych starożytnych, afrykańskich poprzedniczek. Sama budowla ma 10 metrów wysokości, a na jej szczycie znajduje się chrześcijanski krzyż. Wybudowana została na początku lat trzydziestych ubiegłego wieku i stanowiła miejsce pochówku hrabiów Skrzyńskich.

Piramida w Rożnowie została wybudowana natomiast dla rodziny von Eben, w 1780 roku. Pochowanych jest w niej aż 29 osób, w tym sam generał August Freiherr von Eben. Budowla ma dziewięć metrów wysokości, a na bocznej ścianie znajdują się dwa otwory przypominające obserwujące okolicę oczy. Projekt piramidy sporządził ten sam architekt co Bramę Brandenburską.

Również piramida w Rapie miała być odzwierciedleniem tych egipskich. Co więcej ma ona identyczny kąt nachylenia. Wierzono bowiem, że jeśli będzie do złudzenia przypominać piramidę Cheopsa, wtedy ciała nieboszczyków zostana zmumifikowane. Trzeba przyznać, że budowla ta swym kształtem zachwyca wielu podróżników. Jednomyślnie przyznają też oni, że jest dużo piękniejsza od afrykańskich piramid. Grobowiec ten należał do rodziny baronów von Fahrenheid. Pierwszą osobą w nim pochowaną była trzyletnia córka barona. Piramida wybudowana została na początku XIX wieku.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję