Polskie labirynty naturalne, w których warto się zgubić. Top 5

10 lutego 2019
maze-511153_960_720

Zabawa w odnajdywanie drogi w labiryncie to jedna z ulubionych rozrywek dzieci. A jeśli mogą sami się w nich najpierw zgubić, a następnie odnaleźć, to z małej zabawy robi się wielka przygoda. Dlatego przygotowaliśmy dla Was Top 5 polskich labiryntów, w których warto się zgubić (kolejność przypadkowa).

Labirynt Park Łeba, Ul. Wspólna, Łeba

cornfield-3599229_960_720Labirynt w Łebie to ponoć największy tego typu kompleks w Polsce. Teren obiektu posiada aż 5000 metrów kwadratowych. Podobno najszybsi śmiałkowie pokonują trasę już w 20 minut, ale czy warto się śpieszyć, skoro na jej terenie jest kilka platform widokowych, z których można podziwiać okolicę? Warto, jeśli zaplanowany jest wyścig z inną grupą. Oprócz pokonania gąszczu poplątanych ścieżek można tu również zagrać we francuską grę Boule oraz spędzić czas w „Magicznym Ogrodzie drewnianych Gier Wielkoformatowych”. Animatorzy oferują także wiele innych atrakcji, takich jak tematyczne zajęcia grupowe. Do wyboru są zabawy „Śladami Kaszub”, „Burzliwe Dzieje Pirata Rabarbara” oraz Labirynt Harrego Pottera”. Labirynt otwarty jest od maja do 10-tego października.

Paproty 8, Malechowo, woj. Zachodniopomorskie

W niewielkiej wsi Paproty, w województwie zachodniopomorskim, w pobliżu Darłowa, mieści się Gospodarstwo Edukacyjne Paproty, a w nim labirynt wierzbowy, ziemniaczany, z pszenicy, a nawet z klocków lego. Ten ostatni należy zbudować samemu. Oprócz nich są tu również inne, różnorodne rozrywki. Gospodarstwo zachęca chociażby do zdobycia „Piaskowej góry”, zabawy w Pradolinie Rzeki Grabowej oraz na terenie rancza. Do wyboru są między innymi gigantyczne bańki, disc-golf i balonowa katapulta.

Kurozwęki, ul. Zamkowa 3, woj. świętokrzyskie

corn-892595_960_720Labirynt w kukurydzy, konopi i bukowy znajduje się obok Pałacu Kurozwęki. Istnieje już od 12 lat i z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Oprócz odnalezienia drogi do wyjścia, twórcy tego miejsca przygotowali dla swych gości urozmaicenie wycieczek po labiryncie, w postaci gier i konkursów. Dodatkową trudnością jest fakt, że trzeba tu liczyć wyłącznie na wiedzę i umiejętności swoje lub współtowarzyszy, bowiem nie ma tu zasięgu ani telefonicznego, ani internetowego. Długość wszystkich dróg w labiryncie kukurydzy to ponad 4 kilometry. Co więcej, z roku na rok zmienia się trasa i projekt labiryntu, dlatego warto tu regularnie powracać.  Były już trasy nawiązujące między innymi do Euro 2012, Koziołka Matołka i postaci Jana Pawła II.

Ogrody Hortulus Spectabilis Dobrzyca 76, powiat koszaliński

Ogrody tematyczne Hortulus oferują znakomita rozrywkę wśród pięknych roślin i krajobrazów. Łączna powierzchnia labiryntu to 1ha. Tutejsze ogrody i labirynty nawiązują do mitologii oraz świata baśni. Celem ich stworzenia była nie tylko dobra zabawa, ale także nauka, przede wszystkim o świecie przyrody. Panoramę labiryntu można podziwiać z tarasu na szczycie Wieży Widokowej, której  wysokość wynosi 19,1 metra, a kształt przypomina podwójną spiralę DNA. Chcąc wejść na sam szczyt należy pokonać 102 stopnie.  Czynne od maja do końca września, w październiku w weekendy.

Bliziny, ul. Zwierzyniecka 10, woj. pomorskie

child-1721906_960_720To świat labiryntów stworzonych między innymi w polu kukurydzy, ale także z drewna, bloków siana lub starych opon. Każdy z nich jest inny, i w każdym warto się zgubić, bowiem odnalezienie prawidłowej drogi, która zaprowadzi nas do wyjścia to nie lada wyzwanie. W zależności od odwagi i czasu, którym dysponujemy mamy do wyboru różne długości ścieżek i powierzchni. Labirynt drewniany posiada na swej trasie mosty i wieże, które mogą nam pomóc w szybkim dotarciu do celu lub zlokalizowaniu naszego przeciwnika. W labiryncie kukurydzianym tak prosto nie jest, choć w lipcu i sierpniu trasę pokonać jest łatwiej, jako, że rośliny są w tym czasie niższe nawet o kilkadziesiąt centymetrów, aniżeli we wrześniu czy październiku. Warto też wspomnieć, że labirynt drewniany jest jedynym tego typu w Polsce. Labirynty czynne są sezonowo: drewniany od  kwietnia do  października oraz kukurydziany od lipca do października.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję