Polska. Top 10 miejsc polecanych przez Facebookowiczów

16 listopada 2020
the-kamienczyk-waterfall-4657575_640

Pomimo, iż obecnie hotele w naszym kraju mogą przyjmować tylko gości biznesowych, to warto wziąć namiot lub przyczepę kempingową i ruszyć na podbój nieznanych miejscowości. Co warto zobaczyć w naszym pięknym kraju? Dziś miejsca wyjątkowe polecają Facebookowicze. O to ich Top 10.

Sprawdziliśmy Facebookowe grupy, których uczestnicy podróżują po Polsce i odnajdują miejsca ciekawe i wyjątkowe. Na ich podstawie postanowiliśmy stworzyć listę ich TOP 10 i sprawdzić czym fascynują Travellersów.

  1. Zamek Krzyżacki w Malborku- Magda

malbork-4681895_640To największa warownia w stylu gotyckim, na całym świecie. Cały jej kompleks zajmuje około 21 hektarów, w jego wchodzą między innymi trzy Zamki- Wysoki, Średni i Niski, zwany też Przedzamczem. Pierwsze cegły gotyckiej warowni położono pod koniec XIII wieku. W latach 1309- 1457 kompleks był siedzibą Zakonu Krzyżackiego, a następnie do roku 1772 należał do  polskich Królów, między innymi Kazimierza Jagielończyka i Zygmunta Augusta. Obecnie, od 1961 roku, znajduje się tu Muzeum Zamkowe, które w 1997 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jedną z najchętniej odwiedzanych tu wystaw jest Wystawa Bursztynu. Na zamek rokrocznie przybywa  około pół miliona zwiedzających, z całego globu.

  1. Ogrosy Kapias- Renia

Ogrody Kapias,  zwane również jako Gospodarstwo Szkółkarske, można podziwiać w województwie śląskim, a dokładnie w Goczałkowicach Zdrój. Miejsce to wyróżnia się paletą różnokolorowych barw. Znajduje się tu kilkanaśce ogrodów, między innymi Tajemniczy Ogród, ogród japoński, angielski, romantyczny, wiejski, sensoryczny czy też w barwach narodowych. Romantycy z pewnością hętnie czagubią się w tutejszych zaułkach: romantycznym, górskim czy z fontanną. Po długim spacerze można zaś wypocząć na włoskim patio, wrzosowiskach, tarasie widokowym czy w altanie nad stawem. Dzeci zaś z pewnością chętnie się pobawią na olbrzymim placu zabaw.

  1. Krzywy Las- Bartek

crooked-forest-866294_640Krzywy las znajduje się w powiecie gryfińskim i owiany jest tajemnicą. Jedni mówią, że w nocy tu straszy, inni, że nawet za dnia dzieją się tu niepokojące rzeczy. Istnieje też opinia, że miejsce to opanował sam Diabeł. Tutejsze sosny są nienaturalnie wygięte przy samym pniu i dlatego stanowią tak duże zainteresowanie Travellersów. Pomimo, że teorii na temat ich wyglądu jest kilka, między innymi, że jest to dzieło Biesa lub UFO, to prawda jest zupełnie inna, bardziej przyziemna. Krzywizny powstały na skutek ścinania młodych drzewek.

  1. Wodospad Kamieńczyka- Ewelina

poland-2849458_640Wodospad Kamieńczyka jest najwyższym karkonowskim wodospadem. Znajduje się na terenie Karkonowskiego Parku Narodowego, a jego wysokość wynosi 846 m nad poziomem morza. Łączna długość trzech kaskad ma zaś 27 metrów. Jeśli poytać pobliskich mieszkańców, to opowiedzą oni legendę o mieszkających tu siedmiu rusałkach. Wstęp na teren wąwozu, w którym położony jest wodospad, jest odpłatny.

  1. Park Skaryszewski- Krzysztof

Park Skaryszewski, im. Ignacego Jana Pderewskiego, to duma i chluba Warszawy. Zarówno turyści, jak i mieszkańcy lubią w tym miejscu fotografować się przy stojących tu pomnikach i rzeźbach. Ponadto, największy park w stolicy jest idealnym miejscem wypoczynkowym dla całych rodzin. Oferuje swym gościom muzyczne występy w muszli koncertowej, smaczne posiłki w restauracji oraz aktywny wypoczynek na korcie tenisowym lub podczas spacerów wśród 280 gatunków drzew.

  1. Pałac Marianny Orańskiej- Joasia

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim to Perła Architektury Dolnego Śląska. Jej budowa rozpoczęła się w pierwszej połowie XIX i trwała 14 lat, z pięcioletną przerwą w pracach. Pierwotną właścicielką pałacu była niderlandzka królewna, córka Króla Wilhelma I Orańskiego. Budowlę zaprojektował niemiecki architekt Karl Schinkel, a pracowali przy niej również Polacy. Księżniczka została bowiem zapamiętana jako osoba, która znacznie wpłynęła na rozwój tego regionu. Dzięki niej powstały także górskie drogi oraz huta szkła, ktora dała miejsca pracy tutejszym mieszkańcom. Kobieta zadbała też o kompleksy leśne.

  1. Zalipie- Ala

Jedną z największych, polskich atrakcji, którą upodobali sobie zagraniczni turyści, jest mała, wielobarwna wioska- Zalipie. Gwoździem programu tego miejsca są stare, drewniane domy, pokryte strzechą i pomalowane w kwieciste wzory. Barwne lecz naturalne kwiaty zdobą też kurganki, zewnętrzne parapety, płoty oraz rabaty i klomby przy obejściu. Zwiedzanie wnętrz wiejskich gospodarstw odbywa się tylko i wyłącznie za zgodą ich mieszkańców, gdyż choć czas się tu zatrzymał wieś nadal tętni życiem. Jak wygląda izba?  Głównym jej elementem jest wiekowy piec kaflowy, który ma ją ogrzać. Kolejnym, stara kuchnia na węgiel i drewno. Na ścianach wiszą drewniane chochle, a na ścianach dywany. Stoły zaś zdobią wyrabiane na szydełku obrusy.

  1. Torpedownia Babie Doły- Jakub

sea-4587289_640Ten gdyński, militarny obiekt to pozostałość po niemieckich fortyfikacjach z okresu II wojny światowej. Po dawnym obiekcie badawczym, dziś pozostały ruiny, które przyciagają miłosników niecodziennej fotografii oraz eksploratorów miejsc opuszczonych. W Polsce są tylko dwie fortyfikacje tego typu. Ta jest jedną z nich. Druga znajduje się na Oksywiu.

  1. Poleski Park Narodowy- Ewelina oraz Filip

W tym roku Poleski Park Narodowy obchodził swoje trzydziestolecie. Tutejsze tereny dzielą się na ekosystemy leśne, nieleśne i wodne. Występująca tu flora zawiera ponad półtora tysiąca gatunków, wśród których, oprócz bezkręgowców, żyje 48 gatunków ssaków, 13 gatunków płazów, 7 gatunków gadów, 200 gatunków ptaków oraz 21 gatunków ryb. Wyjątkowość tutejszej przyrody można podziwiać podczas spaceru aż ośmioma ścieżkami edukacyjnymi. Główną atrakcją tego miejsca jest lęgowisko żółwi błotnych.

  1. Ogrody Hortulus- Marzena

W powiecie koszalińskim, w Dobrzycy, można zbłądzić w jednym z naturalnych labiryntów. Znalezienie prawidłowej drogi do wyjścia z niego może zająć  pół dnia. Powierzchnia labiryntu zajmuje 1 hektar i nawiązuje tematycznie do mitologii oraz wielu baśni. W występujących tu 30  ogrodach można spotkać około 6-ciu tysięcy gatunków różnorodnych roślin. Ich uprawa jest możliwa dzięki temu, że w tym miejscu, w Polsce występuje łagodniejszy klimat niż w innych regionach naszego kraju. Ogrody mienią się prawdziwą feerią barw dzięki różnorodnej florze, jak również mostkom, oczkom wodnym, mostkom i rzeżbom. Każdy ogród ma inną tematykę. Są tu między innymi ogród zmysłów, japoński, śródziemnomorski, francuski i leśny. Oprócz bardzo różnorodnej flory znajdują się tu także oczka wodne, mostki, rzeźby czy mostki.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję