Podróżuj i pracuj jednocześnie, czyli skąd brać „kasę” na długie wyprawy

25 września 2019
fitness-332278_960_720

Życie zaczyna się po 40-tce. Zapewne myślisz, że w Twoim wieku wielu rzeczy Ci nie wypada, bo co pomyślą znajomi, rodzina, bo osoba z Twoją pozycją będzie źle odebrana przez społeczeństwo itp. My powiemy Ci jedno: nie myśl o tym, co powiedzą inni, tylko spełniaj marzenia, podróżuj i pracuj jednocześnie.

Ludzie zawsze będą gadać. Nigdy wszystkim nie dogodzisz. Wielu będzie krytykować Twoje decyzje, bo będą czuć się zazdrośni. Będą pożądać Twojej odwagi i determinacji do zmian. A przecież życie masz jedno i nikt go za Ciebie nie przeżyje. Pozbądź się strachu, uprzedzeń, a u kresu swego życia będziesz miał co opowiadać wnukom i prawnukom, a przed wszystkim- co wspominać. Lepiej bowiem żałować, że się coś zrobiło, aniżeli porzuciło marzenia.

Zanim jednak zamkniesz swoją firmę lub rzucisz pracę w korporacji, zastanów się w jaki sposób możesz zarabiać pieniądze na życie, podróżując. Wojciech Cejrowski kiedyś powiedział: sprzedaj lodówkę i jedź… Cóż, to chyba nie jest najlepszy pomysł w dzisiejszych czasach, jako, że używany sprzęt agd jest dość tani, więc taka „kasa”szybko się skończy.  Jeśli masz mieszkanie własnościowe możesz je wynająć długoterminowo, w ten sposób masz dochód pasywny przez kilka miesięcy. Gorzej, jeśli nie posiadasz swojej nieruchomości.

salt-harvesting-3060093_960_720Możesz wtedy szukać prac sezonowych w miejscach gdzie się zatrzymasz. Ma to swoje plusy i minusy. Łatwo i szybko poznasz języki oraz kulturę danego kraju, nawiążesz nowe znajomości, ale z drugiej strony brak znajomości języka może być przeszkodą w poszukiwaniu pracy na miejscu, a konkretne godziny wykonywania obowiązków zawodowych, narzucone przez pracodawcę, mogą uniemożliwić swobodne podróżowanie.

Najlepszą opcją wydaje się więc praca zdalna, online. W jaki sposób zatem zarobić na utrzymanie w podróży? O to kilka opcji:

  • Ankiety- zostań respondentem paneli badawczych. Wypełnianie ankiet przez kilka godzin dziennie pozwoli zarobić Ci miesięcznie nawet kilkaset złotych.
  • Sprzedawaj zdjęcia, które robisz w podróży. Jeszcze przed wyjazdem załóż specjalną old-1130731_960_720platformę do sprzedaży online swoich zdjęć lub nawiąż współpracę z gazetą turystyczną czy też biurami podróży. Koszt takiego jednego zdjęcia to od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. W zależności jak unikatowe ono będzie.
  • Zostań Influencerem. Influencer to osoba, która ma wpływ na decyzje innych ludzi. Prowadzisz bloga lub vloga? Nie? To jak najszybciej zacznij i nawiąż współpracę z dużymi przedsiębiorstwami, np. firmami odzieżowymi, kosmetycznymi, produkującymi sprzęt sportowy czy turystyczny.Przedstaw swój plan podróży i zaproponuj, że będziesz reklamował ich produkty z różnych zakątków świata. Z pewnością wiele firm będzie zainteresowanych podjęciem takiej współpracy.
  • Zostań przedstawicielem do spraw sprzedaży usług. W tym przypadku wystarczy telefon i komputer z Internetem. Wiele firm usługowych potrzebuje takich osób. Sprzedajesz np. usługi prawnicze, opiekuńcze, finansowe, doradcze. Czas pracy zależy od Ciebie i Twoich chęci. Wynagrodzenie masz zwykle prowizyjne od inkasa, czyli od tego co wpłaci klient, ale pamiętaj, że duża część klientów za usługi płaci ratalnie, więc tak jak przy wynajmie mieszkania, nawet przez kilka miesięcy możesz mieć dochód pasywny.
  • Jeśli potrafisz tworzyć strony internetowe- rób to. Jeśli nie- przed wyjazdem naucz się to robić. Za jedną stronę, w zależności od jej stopnia trudności, a także tego czy napiszesz sam do niej teksty i zrobisz zdjęcia, możesz zainkasować od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
  • dance-1661302_960_720Zostań instruktorem Zumby. To się naprawdę opłaca. Aby zostać instruktorem Zumby czy Strong by Zumba, a także Zumba Kids, Zumba Gold czy Aqua Zumba, nie trzeba być sportsmenem. Wystarczy uśmiech, dobre chęci i udział w odpowiednim kursie instruktorskim. Kurs pozwala Ci uzyskać licencję na 6 miesięcy. Możesz ją przedłużyć (odpłatnie) wstępując do społeczności ZIN. Co ciekawe i ważne w Twoim przypadku i planach, kurs możesz zrobić w Polsce, a pracować na całym świecie. Połączysz dobrą zabawę z zarabianiem pieniędzy. Uwierz, na takie zajęcia przychodzi zawsze mnóstwo osób, więc pracy dla Ciebie nie zabraknie.

Na koniec chcemy Ci odradzić pracy polegającej na wypełnianiu wniosków kredytowych i zaciąganiu pożyczek w prywatnych formach finansowych. Tego typu ofert pracy jest sporo, ale jest to dość ryzykowne. Będąc na drugim końcu świata możesz nie dopilnować zamknięcia takiego konta czy pożyczki, a wtedy kłopot „murowany”.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję