Podróżowanie w dobie COVID-19. Jak się chronić, ale nie zwariować?

28 luty 2021
couple-5422795_640

Hotele zostały otwarty. Stoki, baseny, muzea, teatry i kina również. Może się więc wydawać, że to idealny moment na to, aby znowu zacząć podróżować. Pandemia COVID-19 jednak nie wygasła, dlatego należy zastosować wzmożony reżim sanitarny i nadal chronić siebie oraz swoich najbliższych. Jak to robić, aby nie zwariować?

O myciu i dezynfekcji rąk słyszałeś już pewnie miliony razy. Ich poprawny schemat potrafiłbyś wyrecytować obudzony nagle w środku nocy. Dowodem tego mogą być Twoje popękane i spierzchnięte ręce. Nosisz maseczkę, zmienaisz ją co kilka godzin, zasłonięte masz nie tylko usta, ale i nos. Nie dotykasz brudnymi rękami twarzy. Co jeszcze możesz zrobić?

Przede wszystkim nie daj się zwariować. Wirusy i bakterie są, zawsze były i będą. Czy pamiętasz, abyś tak panicznie się ich bał jeszcze dwa lata temu? Jadłeś na safari brudnymi rękami, przecierałeś na pustyni nimi mokre od potu czoło, kąpałeś się w basenach, aquaparkach, nie stroniłeś od innych ludzi. Człowiek nadal nie jest Twoim zagrożeniem. Nie musisz się go bać. Nie namawiamy Cię teraz, abyś ignorowal obostrzenia rządowe, ale nie skupiaj się tylko i wyłącznie na zarazkach. To nie wpłynie dobrze na Twoją psychikę.

Nadal noś maseczkę, zachowaj odstęp od innych 1,5 metra, myj i dezynfekuj ręce, ale pamiętaj także o ich nawilżaniu. Inaczej w bardzo krótkim czasie doprowadzisz je do takiego stanu, że zamiast kolejnego celu podróży, będziesz szukać dobrego dermatologa, aby je ratować.

O to kilka innych wskazówek, ktore pozwolą Ci cieszyć się urlopem, jednocześnie dbając o zdrowie Twoje i najbliższych:

  • Zastanów się dobrze nad celem podróży. Może tymczasowo warto zrezygnować z miejsc typowo turystycznych, na rzecz małych i nieznanych miejscowości? Zalet takiego wyboru jest kilka. Po pierwsze odkryjesz „nieznane lądy”, po drugie poznasz inny styl życia, bowiem w wielu małych miejscowościach czas jakby się zatrzymał 20-30 lat temu, po trzecie im mniejsze miasteczko, tym większa szansa uchronienia się przed groźnym koronawirusem.
  • covid-19-4940487_640Pomimo, iż muzea, kina, teatry otwarto w specjalnym reżimie sanitarnym, warto na stronie danej placówki lub w google, sprawdzić w jakich godzinach przebywa w niej najwięcej osób, a w jakich najmniej. Wprawdzie ideą podróżowania na własną rękę jest możliwość poznawania jak największej ilości ludzi, ale w tych czasach, warto jednak starać się unikać tłumów. Plusem jest to, że przewodnik danego muzeum będzie miał więcej czasu, aby udzielić Ci odpowiedzi na nurtujące pytania.
  • Dwa lata temu ryzyko wyboru nieznanego miejsca noclegowego Cię nie przerażało? Teraz jednak korzystaj ze sprawdzonych hoteli czy pensjonatów. Nawet jeśli żaden z nich nie należy do popularnej sieciówki, sprawdź opinie, jakie wystawili mu wcześniej jego goście. Jeśli obiekt dawniej spełniał wszystkie wymogi sanitarne, to zapewne i teraz dołoży wszelkich starań, aby zadbać o bezpieczeństwo Klientów. Ponadto wietrz często swój pokój i zrezygnuj z codziennego jego sprzątania.
  • Niestety, restauracje są nadal zamknięte. Tak samo bary i kawiarnie. Jedzenie można kupić tylko na wynos. Zatem jeśli zamierzasz się posilić „po drodze”, niezależnie czy podróżujesz wynajętym autem czy pieszo, pamiętaj o umyciu i dezynfekcji rąk. Miej zawsze przy sobie nawilżane, antybakteryjne i antywirusowe chusteczki oraz środek dezynfekcyjny.
  • Zrezygnuj z tak zwanych shoppingów. Tym razem pamiątką niech będą same zdjęcia. Pamiętaj, zdrowie jest ważniejsze niż kolejny kubek w kuchennej szafce, przywieziony z wycieczki. Ponadto zaopatrz sie w selfiestick. To nie jest najlepszy czas, by prosić obce osoby, aby zrobiły Ci zdjęcie. Im więcej osób dotknie Twojego aparatu bądź telefonu, tym większa szansa na to, że sie zarazisz koronawirusem.
  • Nie miej oporów, aby korzystać z rękawiczek jednorazowych. Tak naprawdę nie jesteś w stanie ciągle kontrolować czy nie dotkniesz tak zwanej powierzchni wspólnej. Klamki w drzwiach, blat recepcji, długopis, który otrzymujesz do podpisania umowy, pieniądze, poręcz w metrze, to wszystko jest potencjalnym źródłem zakażenia. Rękawiczki ochronią Cię przed przenoszeniem na dłoniach wirusów.
  • Zachowaj szczególną ostrożność podczas podróżowania masowymi środkami transportu. Może lepiej zwiedzać pieszo lub wybrać się do zaprzyjaźnionej wypożyczalni aut?
  • Podróż samochodem to obecnie najbezpieczniejsza forma transportu. Jeśli nie posiadasz własnego, warto, abyś skorzystał z renomowanej wypożyczalni aut. Zanim zapłacisz za pojazd i podpiszesz umowę, koniecznie zapytaj czy był on ozonowany. Na wszelki wypadek, zanim ruszysz w trasę, zdezyfekuj go specjalnym spray-em antywirusowym, dostępnym w każdym markecie czy drogerii.
  • Zdecydowałeś się na podróż samolotem? Kup bilety online. Skorzystaj także z takiej formy odprawy.
  • Zanim wyjedziesz, sprawdź jakie obostrzenia panują w kraju, do którego się udajesz. Może się bowiem okazać, że cały urlop, jakim dyponujesz, będziesz musiał spędzić na kwarantannie, bądź nie zostaniesz wpuszczony bez aktualnego testu PCR.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję