Podróż z historią w tle

15 lipca 2018
pyramids-2371501_960_720

Podróż z historią w tle to jeden z najciekawszych pomysłów na niezapomniane, tegoroczne wakacje. W zależności od historycznych upodobań, możemy podążać śladami starożytności, światowych rewolucji lub poznając dzieje polskiego rycerstwa.

Polska

malbork-205460_960_720Podróż z polską historią w tle warto rozpocząć od zapoznania się z najważniejszymi dla naszego kraju,  na przestrzeni dziejów, wydarzeniami . Najlepiej to zrobić biorąc udział w rekonstrukcjach bitew, jakie miały miały miejsce w polskiej historii. Koniec lipca upłynie pod znakiem walk rycerskich.  Ich turnieje odbędą się  tym czasie między innymi w Cieszowie, Bytowie, Żywcu i Szydłowie. Wielką atrakcją dla dużych i małych będzie również odtworzenie oblężenia Malborka. Na początku sierpnia warto wybrać się też do Zamku Ogrodzienieckiego, na Międzynarodowy Turniej Rycerski o Miecz Kasztelana. Pod koniec drugiego miesiąca wakacji należy odwiedzić  Mławę i obejrzeć rekonstrukcję bitwy, która odbyła się w tym miejscu w 1939 roku. W zeszłym roku wydarzenie to dodatkowo upamiętnił Drużynowy Bieg Żołnierski.

Ciekawym miejscem pod kątem historii jest również Kołobrzeg, który najczęściej kojarzy się turystom z plażowym miasteczkiem, tętniącym radosnym życiem wśród wielu atrakcji i konkursów. Warto jednak podkreślić, że podróż do tego miejsca może stać się także cenną lekcją historii. Warto tu bowiem poznać wydarzenia w jakich brały udział okręty ORP Fala oraz ORP Gryf, wchodzące w skład Skansenu Morskiego.

Dokładne miejsce Chrztu Polski, który miał miejsce w 966 roku, nie jest znane, ale przyjmuje się, że odbył się on na wyspie zwanej Ostrowem Lednickim, położonej na jeziorze Lednica, w województwie wielkopolskim. Najważniejszymi zabytkami tego miejsca są ruiny Palatium i Kościoła.

Świat

river-nile-378495_960_720Podróż pozwalająca na poznanie historii świata trwałaby całe nasze życie i z pewnością nie poznalibyśmy wszystkich jego dziejów. Nie oznacza to jednak, że należy się poddać i pozostać w domu. Chcąc zapoznać się z dziejami starożytności należy odwiedzić w pierwszej kolejności Mezopotamię. Ponoć to właśnie w okolicach Nilu po raz pierwszy zaczęło się rozwijać rolnictwo. Uprawiano wtedy głównie jęczmień i pszenicę. W Mezopotamii początki rolnictwa datuje się na 8 tysięcy lat przed naszą erą. Kraina ta to także centrum pojawienia się pierwszego pisma, zwanego piktogramami.  Rozwój druku datowany jest natomiast na wiek XV, kiedy to za sprawą Gutenberga, w Niemczech, w Moguncji, powstała pierwsza maszyna drukarska. Warto podkreślić, że Niemcy to także ojczyzna wynalazcy pierwszego roweru.

Miłośnicy techniki i rozwoju powinni dokładnie zwiedzić Wielką Brytanię, ta bowiem od roku 1760 stawała się światową potęgą przemysłu. To właśnie w tym europejskim kraju została wynaleziona wielowrzecionowa przędzarka oraz maszyna parowa.

Fani kosmicznych lotów z pewnością docenią podróże po Rosji i Stanach Zjednoczonych. Dawny Związek Radziecki to kraj, w którym w przestrzeń kosmiczną wystrzelono pierwszego satelitę, a z USA pochodzili pierwsi ludzie, którzy stanęli w 1969 roku na księżycu. Ich dowódcą był Neil Armstrong.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję