Podróż śladami historii świata

7 sierpnia 2018
pyramid-1093924_960_720

Podróż śladami historii świata to druga część artykułu Podróż z historią w tle. Chcemy Was bowiem zachęcić do podróży tematycznych, takich, które pozwolą Wam spojrzeć na nasz świat z innego punktu widzenia, jak również zapoznają Was z wydarzeniami, które miały miejsce wiele tysięcy lat temu, również przed naszą erą.

desert-1748462_960_720Sahara. Czy wiesz, że największa pustynia świata, najbardziej gorące miejsce na ziemi, pierwotnie wcale nie było pustynią? Tak naprawdę Sahara była jednym z najbardziej pożądanych miejsc, przez ówczesnych ludzi, jeśli chodzi o uprawę roślin jadalnych, takich jak na przykład zboża, między innymi pszenicę.  Obecnie tutejsza gleba nie pozwala na pojawienie się roślinności, tylko gdzieniegdzie znajdują się oazy. Jak podają badania naukowe, obszar ten zaczął zmieniać swój wygląd około 2500 lat przed naszą erą. Dziś podróż po Saharze nie należy do najtańszych. Kilkudniowa wyprawa z przewodnikiem to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od tego jakich atrakcji oczekujemy.

landing-1225541_960_720Śladami Wikingów. Czy wiesz, że Wikingowie byli analfabetami? Każda legenda, którą stworzyli była przekazywana z pokolenia na pokolenie tylko i wyłącznie za pomocą opowieści starszyzny.  Współcześni ludzie postrzegają Wikingów jako dzielnych wojów, którzy znali skuteczne techniki  i taktyki walk oraz jako bezwzględnych grabieżców, ale warto też zauważyć, że byli oni przede wszystkim doświadczonymi żeglarzami, trzeźwo myślącymi handlowcami  oraz bardzo dokładnymi rzemieślnikami. Potrafili wyrabiać piękne, trwałe i kunsztowne łodzie, jak również żelazne przybory dnia codziennego, miecze i inne narzędzia walki, a kobiety tkały ubrania, zdobiąc je kolorowymi nitkami oraz wyplatały piękne i trwałe kosze. Podróż śladami Wikingów warto zacząć od Wyspy Wolin i kontynuować w Skandynawii.

pyramid-1093924_960_720Miasta dawnych cywilizacji. Majowie to jedna z cywilizacji, która budzi największe zainteresowanie wśród współczesnych ludzi. Co roku Meksyk odwiedzają setki tysięcy turystów, którzy są zafascynowani kulturą i wiedzą Majów. Ludność ta była bowiem wybitna w dziedzinach takich jak astronomia i matematyka. Świątynia w meksykańskim Palengue zapiera aż dech w piersiach, podobnie jak pałace, świątynie i piramidy znajdujące się w innych częściach Ameryki Środkowe, m.in.  w Gwatemali czy na Jukatanie. Współcześni Majowie zajmują się głównie rolnictwem.

Etiopia. Pomimo, iż kraj ten jest uznawany za jedno z najbiedniejszych państw świata, to warto go poznać, chociażby ze względu na jego bogatą historię. Etiopię na przestrzeni wieków zamieszkiwali Arabowie, Muzułmanie, Chrześcijanie. Do dziś w kraju  tym rezydują zróżnicowane grupy etniczne, mówiące w różnych językach, choć pod względem religijnym przeważają Chrześcijanie. W Etiopii, niedaleko wsi Hadar, w drugiej połowie XX wieku, odnaleziono szkielet pierwszej kobiety zamieszkującej ziemię. I nie nazywała się ona Ewa, tylko Lucy. Niestety, nie odnaleziono jej całej, tylko niespełna 25% jej kości. Zwiedzając ten kraj koniecznie trzeba pamiętać również o wizycie w Lalibelli, aby obejrzeć 11 kościołów wykutych w skale.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję