Podróż samochodem z niemowlakiem. Co i jak zapakować?

27 sierpnia 2020
child-479304_640

Wakacje dobiegają końca, ale wiele osób właśnie na wrzesień zaplanowało swój urlop. Wśród nich są między innymi świeżo „upieczeni” rodzice. Podróż samochodem z niemowlakiem jest bowiem dużo łatwiejsza kiedy temperatura powietrza nie przekracza 30 stopni Celsjusza. Pojawia się więc pytanie co i jak zapakować, a także w jaki sposób przetrwać długą jazdę? Podpowiadamy na bazie własnych doświadczeń z naszymi dziećmi.

W dobie pandemii spowodowanej koronawisrusem COVID-19, podróżowanie z niemowlakiem publicznymi środkami transportu, takimi jak pociąg czy autobus, staje się dużym zagrożeniem dla zdrowia jego oraz całej rodziny. Dlatego warto skorzystać ze swojego lub z wypożyczonego samochodu. Tu jednak powstaje pytanie: w jaki sposób przetrwać długą jazdę i co zapakować na ten czas? Poniżej krok po kroku wyjaśniamy.

Co zapakować w podróż samochodem z niemowlakiem?

mother-2549022_640Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w dość dużą torbę (te dodawane w gratisach do wózków z pewnością się nie sprawdzą, są zdecydowanie za małe). O to niezbędnik, który należy do niej zapakować, udając się w podróż samochodem z niemowlakiem. Jako, iż preferujemy minimalizm w podróży, to uwzględniliśmy tylko te najbardziej potrzebne rzeczy :

  • Pampersy oraz woreczki, w które włożymy zużyte pieluszki. Sprawdzają się worki na śmieci o pojemności 12 litrów. 50 sztuk to około 2-3 złotych. Plus jest taki, że brudne pampersy nie będą porozrzucane po całym samochodzie, zachowasz więc porządek. Oszczędzisz też nawet do kilkudziesięciu złotych na specjalnych woreczkach na zużyte pieluszki.
  • Mata do przewijania. Mogą to być jednorazowe podkłady, które wyrzucisz po użyciu, ich koszt to około 1 złotego za sztukę, pakowane są zazwyczaj po 10 sztuk. My jednak wolimy maty ceratowe, które są dodawane do przewijaków stosowanych w łóżeczkach turystycznych. Obecnie w dobie COVID-19 są idealne. Wystarczy je bowiem przetrzeć chusteczką nawilżaną środkiem antybakteryjnym.
  • Pieluszki tetrowe lub flanelowe sprawdzą się do zabezpieczenia ubranka dziecka w czasie jedzenia lub wytarcia jego buzi, gdy będzie się ślinić. Pieluszką można także dziecko przykryć, gdy słońce za mocno grzeje (dzięki temu nie poparzymy skóry dziecka) lub gdy zrobi się chłodno, ale nie na tyle, aby użyć kocyka.
  • Środki do higieny: chusteczki nawilżane wodą do umycia rąk, buzi i pupy dziecka przy zmienianiu pieluszki, chusteczki antybakteryjne i żel antywirusowy do wyczyszczenia Twoich rąk przed przewijaniem czy przygotowaniem pokarmu maluszkowi, kremy: przeciw odparzeniom oraz przeciw promieniom UV.
  • Ubranko na zmianę, śliniaczek, kocyk.
  • Zabawki: grzechotka, książeczka (tu sprawdzi się pozycja kontrastowa, na której dziecko dłużej zatrzyma swój wzrok), ulubiona maskotka, dzięki której maluszek będzie czuł się bezpiecznie. Z pewnością dziecko zainteresuje się pluszowymi zabawkami sensorycznymi, ktore zawierają na przykład lusterko, grzechotkę, piszczałkę oraz inne „bajery”. Można je zawiesić na rękojeści fotelika, dzieki czemu maluszek będzie miał do niej swobodny dostęp.
  • Jeśli nie karmisz piersią to jedzenie: mleko w proszku, woda, przekąski. Nie mieszaj mieszanki dziecięcej z wodą, bowiem gotowe mleko jest przydatne tylko przez godzinę, później nie nadaje się do podania niemowlęciu. Jeśli nie chcesz przygotowywać go w trasie, udaj się do apteki i zapytaj czy dostępna jest jego wersja płynna, hermetycznie zamknięta. Takie mleko wystarczy przelać do butelki dziecka i mu podać. Z przekąsek nie zabieraj nic słodkiego. Lepiej sprawdzą się owoce czy kukurydziane chrupki. Batoniki, wafelki, ciastka są bardzo słodkie i mogą spowodować mdłości oraz wymioty, nadmierną senność lub pobudzenie, a czekolada pobrudzi wnętrze samochodu. Jak przygotować szybko, łatwo i higienicznie mleko? Do butelek dziecięcych jeszcze w domu wsyp odpowiednią ilość proszku. W ten sposób spakuj je do torby. Wodę weź oddzielnie, na przykład w termosie czy butelce po wodzie mineralnej. Wystarczy, że w wypozyczonym pojeździe umyjesz ręce chusteczkami antybakteryjnymi i zdezynfekujesz je żelem antywirusowym, oraz przelejsz wodę do butelki ze sproszkowanym mlekiem. Jeśli chcesz możesz też założyć rękawiczki jednorazowe do tej czynności.
  • Fotelik samochodowy. Przed podróżą pamiętaj sprawdzić czy Twoje dziecko jeszcze się mieści w nim wagowo. Pierwsze foteliki dla niemowlęcia mają ograniczenie wagowe 13 kilogramów.
  • Wózek- będzie idealnym rozwiązaniem jeśli tanie, wypożyczone auto się zepsuje. Ciekawym rozwiązaniem jest posiadanie wózka, do którego stelażu można wpiąć, dzięki specjalnym adapterom, fotelik samochodowy.
  • Książeczka zdrowia i pesel dziecka. Nigdy nie wiadomo kiedy będą potrzebne.

Niektórzy zachęcają do podawania dzieciom przed jazdą, środków przeciwwymiotnych. My jednak jesteśmy przeciwni temu, jeśli nie skonsultujesz wcześniej tego z lekarzem pediatrą. Możesz bowiem niemowlęciu zaszkodzić, a nie pomóc.

Zrezygnuj z używania tabletu i smartfona, w celu włączenia w podróży bajek niemowlakowi. Dzieci do lat dwóch nie powinny oglądać telewizji ani bajek na urządzeniach elektronicznych. Powoduje to u nich uszkodzenie wzroku, problemy ze snem, nadmierne pobudzenie, agresję a także zaburzenia rozwoju wyobraźni.

Podróż samochodem z niemowlakiem w dobie COVID-19

child-862775_640Obecnie z powodu ogólnoświatowej pandemii COVID-19 podróżowanie samochodem z niemowlakiem może wydać się problematyczne. Jednak lepiej wypożyczyć tanie auto aniżeli fundować maluszkowi wyjazd pociągiem lub autobusem. Wynajęcie samochodu juz samo w sobie ogranicza możliwość zarażenia się koronawirusem, a to dlatego, że eliminuje niepotrzebne, długotrwałe przebywanie wśród obcych ludzi, którzy są potencjalnym źródłem zarazków.

Zachęcamy Cię, abyś fotelik dziecka przypiął pasami za fotelem kierowcy. To najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie. Jeśli maluszek jedzie tyłem do kierunku jazdy, zamontuj na zagłówku jego miejsca specjalne lusterko, w którym będziesz mógł obserwować zachowanie pociechy.

Tylne siedzenie może posłużyć Ci także za przewijak i wygodną kanapę do nakarmienia dziecka. Jeśli smoczek maleństwa Ci spadnie- nie oblizuj go. Po pierwsze możesz zakazić swoje usta bakteriami i wirusami znajdującymi się na podłodze, po drugie przekazujesz dziecku, ze swojej jamy ustnej, bakterie powodujące próchnicę zębów. Umyj smoczek wodą mineralną lub daj nowy, czysty.

Nawet najczystszy wynajęty samochód warto jeszcze samemu poddać dezynfekcji. Przed każdą czynnością dokonywaną u dziecka umyj ręce chusteczkami nawilżonymi środkiem antybakteryjnym. Po tej czynności wetrzyj w dłonie jeszcze środek/ żel wirusobójczy. Jeśli zakładasz maseczkę wychodząc z auta, zanim pocałujesz maluszka przetrzyj antybakteryjnymi chusteczkami twarz.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję