Podróż do wnętrza ziemi

26 czerwca 2018
kopalnia

Podróż do wnętrza ziemi może być wspaniałą alternatywą na wakacyjne szaleństwo, dla całej rodziny. Zwiedzanie polskich kopalni stało się bowiem jedną z najmodniejszym urlopowych atrakcji. Wprawdzie jądra ziemi w nich nie znajdziemy, ale z pewnością zapoznamy się z ciężką i jakże odpowiedzialną pracą górników, dowiemy się w jaki sposób wydobywa się węgiel, jak wygląda prawdziwe życie nietoperzy, a także skorzystamy z dobroczynnych właściwości komnat solnych.

Kopalnia Guido

kopalniaJuż samo zejście do Kopalni węgla kamiennego Guido stanowi nie lada atrakcję, bowiem na dół zjeżdża się prawdziwą sztolnią, taką samą jakiej używają w swojej pracy górnicy. Turyści zwiedzają to miejsce na dwóch poziomach. Pierwszy to pokład znajdujący się na głębokości 170 metrów pod ziemią, mieszczą się tu końskie stajnie oraz kaplica patronki górników, św. Barbary. Kolejny etap zwiedzania to poziom -320 metrów, na którym czekają na nas prawdziwe, górnicze atrakcje, m.in. przejazd podwieszaną kolejką i możliwość zapoznania się z maszynami, które wykorzystywane są do wydobywania węgla. Warto jednak pamiętać, że w kopalni jest dość chłodno, i bez swetra lub bluzy nie należy schodzić w dół. Minimalny wiek zwiedzających to 6 lat. Ceny zwiedzania kopalni kształtują się od 25 do 99 złotych. Obowiązuje rezerwacja zwiedzania.

Kopalnia Soli w Wieliczce

WieliczkaKopalnia Soli w Wieliczce uznawana jest za jeden z siedmiu cudów Polski. Została wpisana na listę Dziedzictwa Przyrody i Kultury UNESCO. Sól z tego miejsca wydobywano  tu ponoć przez około 6 tysięcy lat. Uzdrowisko jednak zaczęło powstawać dopiero w XIX wieku naszej ery. Od tego czasu miejsce to odwiedziło już kilkadziesiąt milionów osób. Warto tu przyjechać nie tylko dla grot solnych, ale także aby zobaczyć wyjątkowe podziemne jeziora, kaplice, a także wziąć udział w organizowanych tu imprezach, takich jak Underground Boxing Show oraz Turniej Tańca Salt Cup. Dla przyszłych nowożeńców Kopalnia oferuje organizację wesel w wyjątkowej i bardzo romantycznej scenerii.

Kopalnia Szklary

To jedna z najciekawszych kopalni, nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Często nazywana Centrum Dolnośląskiego Zielonego Złota. Występują tu złoża Niklu, Chryzoprazów, Opali oraz Karneoli. Wprawdzie od 1993 roku już się ich tu nie wydobywa, ale podziwiać to miejsce nadal można, w okresie od końca kwietnia do końca września. Schodząc do podziemi, podobnie jak w Kopalni Guido, warto mieć ze sobą coś ciepłego do ubrania. Oprócz oglądania wystaw muzealnych warto zapoznać się tu także z zagadnieniami życia nietoperzy. Cena za wejście to od 12 do 15 złotych.

Dawna Kopalnia w Nowej Rudzie

mine-896750_960_720kopalnia2 Dawna Kopalnia w Nowej Rudzie to idealne miejsce na to, aby poznać od początku do końca proces wydobywczy węgla. Zwiedzanie turystycznej trasy zaczyna się jeszcze nad ziemią, w muzealnych salach, gdzie znajduje się pigułka historii polskiego górnictwa.  Pod ziemią można spróbować swych sił jako górnik, dotykając a nawet pracując prawdziwymi górniczymi narzędziami.   Ale uwaga na miejscowego ducha, który lubi czasem przestraszyć turystów.  Zwiedzanie Dawnej Kopalni w Nowej Rudzie nie jest kosztowne. Ceny biletów kształtują się od 15 do 22 złotych za osobę. Oprócz możliwości zwiedzania zapewniają one także opiekę przewodnika. Czas zwiedzania to około 70 minut.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję