Płonie Amazonia- Zielone Płuca Świata

23 sierpnia 2019
forest-fire-3836834_960_720

Od ponad trzech tygodni płonie Amazonia. Właśnie następuje zagłada Zielonych Płuc Świata i ostatnich rdzennych cywilizacji ludzkości. Giną unikatowa flora i fauna. Jaki wpływ będzie to miało na dalsze losy Ziemi i ludzkości? Kto jest za to odpowiedzialny i kto poniesie konsekwencje?

flower-3609721_960_720Pożary w Amazonii nie były rzadkością, ale w tym roku nadeszła zagłada Zielonych Płuc Świata. Według  NASA od początku stycznia do dnia dzisiejszego, w Amazonii było już prawie dwa razy więcej pożarów aniżeli w całym zeszłym roku. To wielka tragedia, nie tylko dla Brazylii, na której jest położona większa część puszczy oraz 8 innych krajów, które ona obejmuje, ale także dla całego naszego świata. Deszczowe lasy Amazonii stanowią bowiem prawie 25% drzew całego globu. Są odpowiedzialne za produkcję największej ilości tlenu na świecie i pochłanianie najwięcej dwutlenku węgla. Pisaliśmy o tym tutaj. Dwa lata temu doszło do dużej wycinki drzew, w zeszłym roku florę i faunę tego terenu zniszczyło około 40 tysięcy pożarów, w tym roku, jak wspomnieliśmy było już ich prawie dwa razy więcej. Co dalej z tym pięknym pomnikiem przyrody? Kto poniesie największe konsekwencje tej tragedii?

guapore-river-1564149_960_720Należy pamiętać, że Amazonia to nie tylko wysokie i życiodajne drzewa, ale także unikatowa roślinność oraz zwierzęta i inne żywe stworzenia tam żyjące. Warto podkreślić, że puszczę tą zamieszkuje 20% wszystkich ptaków świata, a także ponad 100 tysięcy gatunków zwierząt, które właśnie tracą swój dom, i którym grozi przez to wyginięcie.  Nie możemy też zapomnieć o tym, że Amazonia posiada również swych ludzkich mieszkańców, którzy nie chcieli żyć w nowoczesnej cywilizacji i pozostali na swej rdzennej ziemi, korzystając przede wszystkim z jej uprawy. Powinniśmy zatem uszanować ich wybór i nie narzucać im dobrodziejstw, z których my sami na co dzień korzystamy. Dla plemion zasiedlających Amazonię, jej pożary są utratą domu i zagrożeniem dla ich kultury. Musimy brać pod uwagę fakt, że zmuszenie ich do ułożenia sobie życia we współczesnym, nowoczesnym świecie dla nich oznaczać to może wiele chorób, szok, z którym nie będą umieli sobie poradzić, a także śmierć nie tylko ich samych, ale także ich kultury, naturalnej cywilizacji, którą tworzyli. Przypomnijmy, że jedna czwarta plemion indiańskich, która zamieszkuje Amazonię, nigdy nie miała kontaktu z naszym światem.  Zatem to właśnie amazońskie plemiona poniosą największe i najtrudniejsze konsekwencje tych pożarów. A są one tak rozległe i duże, że widać je nawet z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Co gorsza, nie sposób ich opanować.

Kto jest winien tej klęski żywiołowej? Na pewno człowiek. Prezydent Brazylii winą obarcza organizacje pozarządowe tego kraju, które według niego, ponoć próbują obecne jego władze. Ale trzeba też zaznaczyć, że wcześniejsze działania i wypowiedzi Jair Bolsonaro, które mogły świadczyć o dążeniu do rozwoju cywilizacji i przemysłu na terenach Amazonii,  stawiają w niekorzystnym świetle w tej kwestii także jego samego. Prawdą jest jednak, że za powstałą sytuację odpowiedzialny jest każdy z nas. Tak jak wszyscy jesteśmy winni ton plastiku zasiedlających morza i oceany. Gdybyśmy bardziej dbali o nasze dobra naturalne, chronili je, to zapewne nie doszłoby do utraty największego dziedzictwa naturalnego naszego świata.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję