Pielgrzymka na Jasną Górę

15 lipca 2018
poland-3418572_960_720

Co roku na Jasną Górę przybywają tysiące pielgrzymów, którzy chcą podziękować Matce Boskiej za wszelką pomyślność, która ich spotkała lub zawierzyć jej własne zdrowie,  oczekując na jeden z jej cudów, które miały tu miejsce. Czym charakteryzuje się to miejsce, co warto tu zobaczyć?

Pielgrzymka na Jasną Górę

clear-up-2758713_960_720O cudach na Jasnej Górze słyszał niejeden Travellers, podobnie jak o fatimskich tajemnicach. Legendy głoszą, że w tym miejscu doszło do wielu uzdrowień osób ciężko chorych. Dowodem na to mają być powieszone na ścianie wota, w skład których wchodzą m.in. kule ludzi niepełnosprawnych, którzy dzięki modlitwie w tym miejscu i powierzeniu swych trosk Czarnej Madonnie, wyszli stąd o własnych siłach. Oprócz niepełnosprawności ruchowej, również osoby niewidome odzyskiwały wzrok, a ludzie głuchoniemi zaczynali słyszeć i mówić.

Jednym z atrybutów Jasnej Góry, jej ikoną, która rozsławiła to miejsce, jest portret Czarnej Madonny, z ciętymi ranami na policzku i szyi, która trzyma w objęciach Dzieciątko Jezus oraz Pismo Święte. Wizerunek Matki Boskiej budzi szacunek i powagę, ale także zachwyt nad jego wykonaniem. Madonna ubierana jest bowiem w bogate suknie. Najstarsza z dziewięciu jej szat, diamentowa,  pochodzi z XVII wieku, najmłodsza wykonana została w 2010 roku. Na uwagę zasługują także złote korony Dzieciątka Jezus i Madonny.

czestochowa-2865606_960_720Sanktuarium na Jasnej Górze oprócz Kaplicy Matki Bożej składa się z całego systemu zabudowań, na który składają się m.in.  Dom Pielgrzyma im. Jana Pawła II, Arsenał z XVII wieku, Wieczernik, Skarbiec, Sala Rycerska, Wały Obronne, Dom Pątnika, Droga Krzyżowa, Uzdrawiające Źródełka, Golgota Jasnogórska, Muzeum 600-lecia, Kaplica Pamięci Narodu, Sala Papieska, Brama Lubomirskich oraz Dzwon podarowany przez Zygmunta Starego.

Ukochane miejsce Papieża Polaka

Warto zaznaczyć, że Sanktuarium na Jasnej Górze było szczególnym miejscem Papieża Polaka. To właśnie Czarnej Madonnie Karol Wojtyła zawierzał wiele praw swoich i Kościoła.  Na ścianie, gdzie znajdują się wota wiernych, wiszą także te złożone przez Jana Pawła II, w podziękowaniu Matce Boskiej za ochronę podczas zamachu Alego Agcy na jego życie. Papież złożył w tym miejscu pas, na którym znajdują się ślady jego krwi oraz serce ze złota, na którym widnieje napis „Totus Tuus”, czyli „Cały Twój”.

Zakon Paulinów

Opiekę nad Sanktuarium na Jasnej Górze sprawuje Zakon Paulinów, a dokładnie Ordo Sancti Pauli Primi Eremitae – Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika, nazwany na cześć św. Pawła z Teb, który żył w Egipcie jako pustelnik na przełomie III i IV wieku naszej ery. Paulini charakteryzują się ubogim życiem, oddaniem pracy i modlitwie, samotnej medytacji i modlitwie oraz powierzeniem własnego życia Matce Boskiej.  Zakon na Jasnej Górze oprócz opieki nad kompleksem sanktuaryjnym prowadzi także od 1995 roku Katolicką Rozgłośnię Radiową Radio Jasna Góra, jak również od 1983 roku wydaje dwumiesięcznik „Jasna Góra”. Warto także zaznaczyć, że wyjątkowym miejscem Zakonu w tym miejscu jest Biblioteka Paulinów, w której znajduje się ponad osiem tysięcy historycznych pozycji.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję