Piękna na wiosnę

27 marca 2018
beautiful-woman-764079_960_720

Wiosna to idealna pora roku aby zadbać o piękno własnego ciała, tak aby latem śmiało założyć bikini i korzystać z uroków słońca na jednej z polskich lub europejskich plaż. W naszym kraju turyści najchętniej jeżdżą do Sopotu, a w Europie do Chorwacji, Hiszpanii i Portugalii. Ponoć to właśnie tam znajdziemy złociste i miękkie piaski. Dzięki naszym radom będziesz piękna na wiosnę i nie tylko.

Łatwo mówić ale jak to zrobić, kiedy w sezonie zimowym przybyło nam ładnych parę kilogramów, skóra stała się sucha, szara i ziemista, a nas ciągle ogarnia senność i nic nam się nie chce? Znużenie to efekt przesilenia wiosennego i faktycznie może być przyczyną tego, że zamiast zadbać o sobie popadamy w stany lekkiej depresji. Podłożem tego stanu najczęściej jest znaczny niedobór, a nawet całkowity brak, w organizmie witaminy D. I choć coraz więcej się mówi, że należy ją uzupełniać przez cały rok, to wielu z nas podaje ją tylko dzieciom. Lekarze alarmują, że aż 95% osób dorosłych ma zbyt niski jej poziom. Witamina D natomiast ma ogromną rolę, odpowiada bowiem nie tylko za siłę naszych kości, ale także wzmacnia naszą odporność,  zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory, m.in. piersi, chroni przed cukrzycą i zawałem. Co więcej witamina ta wspomaga odchudzanie. Dlatego warto zacząć przyjmować odpowiednią jej dawkę w pożywieniu i suplementach, a także coraz częściej wychodzić, w słoneczne dni, na długie spacery.

cherries-2402449_960_720Dieta, dieta i jeszcze raz dieta

Odpowiednia dieta pozwoli nam nie tylko zwiększyć ilość witaminy D w organizmie, ale także zadbać o smukłą sylwetkę. Dlatego na wiosnę wprowadźmy do naszego menu dużą ilość warzyw i owoców, a także ryb. Wyeliminujmy potrawy tłuste i smażone na rzecz duszonych, pieczonych i gotowanych. Zapomnijmy o okraszaniu ziemniaków, potrawach mącznych i słodyczach. Zamiast nich zjedzmy surówki i orzechy.

Ruch to zdrowie

Oprócz diety ważny jest także wysiłek fizyczny. Dlatego oprócz spacerów, które pozwolą nam na zwiększenie ilości witaminy D w organizmie, przygotujmy rower na wiosnę i wybierzmy się na wycieczkę za miasto. Wyprawa na wieś pozwoli naszym płucom odetchnąć świeżym powietrzem a jazda jednośladem zwiększy kondycję, przepływ krwi, wzmocni serce i wydolność. Warto także powrócić do porannego lub wieczornego joggingu, który z pewnością zmniejszy nasze napięcie nerwowe.

herbs-3119132_960_720Relaks w SPA i nie tylko

Nie zapomnijmy też o zwiększeniu satysfakcji z organizacji czasu wolnego. Dlatego nie bójmy się wyjeżdżać na weekendowe spacery po Europie, do SPA, ośrodków odchudzających, term czy choćby chodzić do kina, teatru czy muzeum, czy jeść obiad w nowo otwartej, lokalnej restauracji.

Warto także raz na jakiś czas poddać się masażom relaksacyjnym, bowiem nie tylko poprawią nam one nastrój dzięki zastosowaniu olejków aromatycznych, ale także rozluźnią napięte mięśnie, poprawią ukrwienie skóry i przepływ limfy, zmniejszą cellulit i przyśpieszą metabolizm.

Kropką nad „i” do osiągnięcia idealnego naszego wyglądu i samopoczucia będzie wizyta w ośrodku uzdrowiskowym. Kilka dni w takim miejscu sprawi, że poczujemy się jak nowo narodzeni. Najpiękniejsze i najchętniej odwiedzane przez Polaków uzdrowiska znajdują się w Nałęczowie, Lądku Zdroju i Kołobrzegu.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję