Parki Dinozaurów

4 września 2019
park-2559147_960_720

Historia nie musi być nudna i żmudna. Wystarczy ją tylko umiejętnie przedstawić w ciekawej formie, tak, aby jednocześnie zainteresowała zarówno małych, jak i dużych członków rodziny. Historia ewolucji niesie ze sobą wiele tajemnic. Nie wszystkie zostały jeszcze odkryte, ale te, które już znamy, stanowią podstawę do stworzenia miejsc wyjątkowych, takich, które zabierają nas w niezwykłą podróż do przeszłości.

W wielu miastach lub na ich obrzeżach powstają Parki Dinozaurów, oferujące dzieciom  oraz całym rodzinom kilkugodzinną rozrywkę, opartą nie tylko na podziwianiu makiet pradawnych zwierząt, lecz także na pokazach multimedialnych, pogadankach lub warsztatach. Wszystko po to, aby przybliżyć zarówno małym, jak i dużym, historię ewolucji naszego świata.

dinosaur-668611_960_720W Polsce istnieje kilkanaście Parków Jurajskich. Można by też rzec, że z roku na rok ich przybywa. Jest to bowiem jedna z najbardziej pożądanych atrakcji wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. A i te starsze coraz chętniej bywają w tych miejscach. Ruchome makiety, wydające  przy ich mijaniu straszliwe głosy,  często wyglądają jakby były żywe. Stoją w lesie między drzewami, ukryte są w krzakach, tak, że tylko je słychać i widać ich nierzadko czerwone, lśniące oczy, lub wyłaniają się z wodnych głębin sadzawki lub stawu. Wiernie odwzorowują środowisko ich dawnego życia.  Oprócz spaceru ścieżką edukacyjną Parki Dinozaurów oferują także inne formy rozrywki. Można np. pobawić się w paleontologa i w wielkiej piaskownicy samemu odszukać kości dinozaurów, obejrzeć film (bardzo często w kinach od 3D do 7D), który przeniesie wizytujących do czasów sprzed wielu milionów lat, obejrzeć eksponaty w mini Muzeach  np. archeologicznym bądź owadów. Aby wycieczka nie była tylko zabawą, ale także przyjemną formą nauki i poznawania świata, w Parkach Dinozaurów organizowane są warsztaty i prelekcje dotyczące ewolucji, często z dodatkiem formy multimedialnej, bo ta szczególnie wydaje się być atrakcyjną dla nastolatków. Oczywiście nie brakuje tu też licznych punktów gastronomicznych i atrakcji dla dzieci- typowych dla wesołych miasteczek, tj. automatów czy choćby dmuchanych zjeżdżalni, karuzel, pontonów do pływania, parków linowych i wielu innych.

Ponieważ Parki Dinozaurów cieszą się coraz większą popularnością, wybraliśmy sześć, które według nas należy odwiedzić w pierwszej kolejności. Znajdują się one :

  • dinosaur-3361215_960_720W Łebie– Ten Park to istny raj dla dzieci. W tutejszych atrakcjach mogą wybierać nie tylko przedszkolaki, ale też nastolatkowie. Bogata ścieżka edukacyjna oferuje zapoznanie się z makietami Dinozaurów w skali 1:1. Na jej drodze można również samemu sprawdzić jak się żyło w prehistorii, korzystając z jednego z bajkowych pojazdów, znanych wszystkim dzieciom, Flinstonów z epoki kamienia łupanego. Po spacerze warto wybrać się do świata bajek, kina 7D lub przeżyć chwile grozy w Zamku Strachu, spojrzeć na świat dinozaurów z wysokości 27 metrów, które oferuje Diabelski Młyn, a także pograć w mini golfa czy też skorzystać z wielu innych rozrywek. Na terenie Parku znajduje się kilka punktów gastronomicznych oferujących dania typu Fast Food, naleśniki lub obiadowe. Ciekawa rozrywką jest również spacer szlakiem latarni morskich i udział w ciekawych animacjach, przygotowanych specjalnie dla dzieci. Przygotujcie się na spędzenie tu całego dnia, bo kilka godzin to zdecydowanie za mało.
  • W Zatorzu– W odróżnieniu od Parku Dinozaurów w Łebie, ten w Zatorzu posiada ruchome okazy prehistorycznych stworzeń. Co więcej, obiekt ten jest największym tego typu w Europie. Dlatego nie może Was tu zabraknąć. Oprócz ścieżki edukacyjnej, na której prezentuje się ponad 100 dinozaurów, a wśród nich największy ze wszystkich, 35-metrowy Argentynozaur, prowadzone są tu między innymi Warsztaty Młodego Paleontologa. Warto wspomnieć, że Zatorland poszedł o krok dalej niż inne obiekty tego typu i postanowił swoich gości zaciekawić także Mitologią Grecką. Jako jedyny w Polsce stworzył więc Park Mitologii. Oprócz tego, na gości, czeka tu jeszcze mnóstwo innych atrakcji   lunapark a w nim chociażby liczne karuzele i dom do góry nogami, kino 3D i 5D, a także Park Owadów oraz park linowy.
  • W Malborku– W tym krzyżackim mieście, w Dinoparku, na spotkanie z dziećmi czekają nie tylko ruchome dinozaury, ale także i… smoki. Tutejsza ścieżka edukacyjna potrafi pobudzić wyobraźnię niejednej osoby. Z dodatkowych atrakcji na szczególną uwagę zasługują tu Wioska Jaskiniowców, w której mieszkają naturalnych rozmiarów postacie Flinstonów i Rubble’ów, baśniowe chatki, Laserowy Tor Przeszkód, Kino 5 D oraz Kraina Zabaw. Bardzo duże zainteresowanie wzbudzają tu też animatroniczne pokazy tresury dinozaurów, niczym z Hollywood. Potrafilibyście oswoić choć jednego z nich?
  • dinosaur-534822_960_720W Bałtowie– To właśnie w Bałtowie powstał pierwszy w Polsce Park poświęcony prehistorycznym stworzeniom. Przyczyniły się do tego wykopaliska oraz znaleziska paleontologiczne i geologiczne na tym terenie. Były to tropy dinozaurów- Stegozaura i Kompsognata. Jurapark to nie tylko ścieżka edukacyjna, na której chowa się około 100 dinozaurów, ale także Muzeum Jurajskie pokazujące złożoność procesu ewolucji oraz prehistoryczne oceanarium, które przedstawia prehistoryczne życie w morskich głębinach. Dodatkową rozrywką, typową dla młodszych dzieci, będzie możliwość obcowania ze zwierzętami z tutejszego Parku Safari. Starsze pociechy na pewno będą chciały wybrać się w tym czasie na konną przejażdżkę oraz wykorzystać możliwość zwiedzenia całej Polski w jeden dzień, w Parku Miniatur. Odwiedziny czarownic w ich Wiosce- Sabatówce, zakończą się nie tylko malowaniem twarzy czy puszczaniem olbrzymich baniek, ale także nawarzeniem magicznego wywaru i skosztowaniem galaretki z karalucha. Jeden dzień w Bałtowie to zdecydowanie za mało, dlatego warto skorzystać z możliwości noclegu na Ranczo.
  • W Sławutówku– Niedaleko Władysławowa, w Sławutówku, znajduje się Park Ewolucji liczący aż 70 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, a w nim zamieszkały między innymi Tyranozaury, Brachiozaury, Stegozaury oraz inne prehistoryczne stworzenia. Jest też Jaskiniowe Miasteczko, w którym swoich gości witają ludzie z epoki kamienia łupanego. Ci, którzy lubią się bać, mogą być naocznymi świadkami polowania na Mamuta oraz wziąć udział w wyjątkowej podróży Batyskafem na dno prehistorycznego oceanu. Maluchy, historie ewolucji Ziemi z pewnością chętnie poznają podczas prelekcji filmowej lub warsztatów.
  • W Szklarskiej Porębie– Przygoda nie z tej ziemi- tak oceniają wizytę w tym miejscu zarówno jego organizatorzy, jak i goście. Dinopark w Szklarskiej Porębie, a w nim kilkadziesiąt okazów dinozaurów, znajdują się na obszarze chronionym Karkonowskiego Parku Krajobrazowego. Oprócz ścieżki edukacyjnej, na rodziny czeka tu również mnóstwo innej rozrywki związanej z wydarzeniami i życiem sprzed kilkuset milionów lat. Można odnaleźć skamieliny T-rexa w jednej z piaskownic, przejechać sie kolejką Flinstonów, spróbować swych sił jako poszukiwacz złota, a w kinie 6D przeżyć podwodną przygodę. Po powrocie do współczesności warto oddać się aktywnej rozrywce w Parku Linowym, spróbować swych sił podczas paintball lub spróbować zaufać swym zmysłom w Parku Iluzji. Gotowi na takie wyzwania?

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję