Opony zimowe- na co zwrócić uwagę?

6 września 2019
pile-1868894_960_720

Do zimy jeszcze wprawdzie daleko, ale już w najbliższym czasie należy powoli zacząć mierzyć się z tematem zmiany opon z letnich na zimowe. Nie warto robić tego na ostatnią chwilę, bowiem może się okazać, że potrzebny będzie zakup nowych. A to już dostarcza wielu przemyśleń, chociażby takich jaką głębokość bieżnika wybrać lub co oznaczają poszczególne klasy. Krótko podpowiadamy Wam zatem na co zwrócić uwagę kupując opony zimowe.

snow-chains-3029596_960_720W 2012 roku Unia Europejska wprowadziła obowiązkowe stosowanie etykiet na oponach. Zawarte są na nich wszystkie ważne informacje ich dotyczące, co znacznie ułatwia konsumentom ich odpowiedni dobór do swojego auta. Komunikaty na nich zawarte dotyczą przyczepności na mokrej nawierzchni, zużycia paliwa i hałasu toczenia. Wymogi Unii są jasne, etykiety muszą być zrozumiałe i czytelne dla każdego, nawet dla laika. Zatem informacje są na nich przedstawione za pomocą grafiki klas (od A do G), tak jak ma to miejsce na przykład na lodówkach czy pralkach. Klasa A jest najbardziej pożądana, gdyż zawiera najkrótszą drogę hamowania, a także najmniejsze zużycie paliwa, dlatego też wybierając tego typu opony, kierowcy zwiększają swoje oszczędności, związane z eksploatacją samochodu, nawet o 7,5%.

tire-416189_960_720Oprócz klasy opon, na co jeszcze warto zwrócić uwagę, zanim kupimy te zimowe? Przede wszystkim na głębokość bieżnika, a jeśli były już używane to także na jego stan. Jest to bardzo ważne, gdyż to właśnie ta część opony wpływa na jej przyczepność do podłoża, a zimą jak wiadomo o poślizg nie trudno. Opony zimowe powinny mieć minimalną głębokość bieżnika 4,5 mm. Nowe mają 8 do 10mm, i według badań, to właśnie takie są najbezpieczniejsze podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych. Przy zakupie używanych opon zimowych warto zapytać sprzedającego ile mają lat, jak długo były eksploatowane, oraz jak długo i gdzie były przechowywane. Nie kupuj opon starszych niż 10 lat, one Ci już nie posłużą. Staraj się, aby ich wiek nie przekraczał 3 lat. Dodatkowo sprawdź czy guma jest jeszcze miękka czy już twarda. Jeśli twarda, to opony będą nadawały się jedynie do utylizacji, nie zagwarantują one Tobie już bowiem bezpieczeństwa. Jeśli nie ufasz sprzedawcy, możesz sam sprawdzić wiek opony, której rok produkcji jest wypisany z jej boku (ostatnie 2 cyfry z 4).

Pomimo, że nie ma obowiązku posiadania w aucie czterech jednakowych opon, musisz wiedzieć, że należy zakładać zawsze dwie identyczne na jedną oś. Ponadto wszystkie cztery powinny być zimowe, nie „miesza” się bowiem opon zimowych z letnimi, gdyż ma to wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy.  Koniecznie zwróć także na wielkość opon, aby była odpowiednio dostosowana na wielkości Twojego auta, a po ich założeniu na odpowiednie ciśnienie powietrza w nich zawarte

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję