Oni znają sposób na szczęście…

24 lutego 2019
girl-2940655_960_720

Co coach, to inna recepta na szczęście. Jedni mówią, że aby osiągnąć ten stan należy czuć wdzięczność za wszystko co nas otacza, inni radzą zmienić pracę, jeszcze inni zmaksymalizować wysiłek fizyczny. Łatwo mówić, trudniej wykonać. Dlatego najbardziej pożądanej recepty świata, warto poszukać u tych, co doświadczyli radości życia, bo tak naprawdę, to tylko oni znają sposób na szczęście…

Dania

couple-1030744_960_720Na duńskiej recepcie z pewnością znajdzie się słowo Hygge. Co to takiego? To po prostu szczęście. Aby je osiągnąć wystarczy chwila dla siebie. Taka, podczas której poczujesz się bezpiecznie i komfortowo. Według Duńczyków taki stan osiągniesz dzięki posileniu się ulubioną potrawą, wypiciu dobrej kawy, przeczytaniu ciekawej książki. W osiągnięciu szczęścia pomoże Ci też odpowiednio przytłumione oświetlenie, aktywność fizyczna, a przede wszystkim obecność rodziny i przyjaciół. Hygge to po prostu cieszenie się chwilą.

Japonia

japan-2406436_960_720Japoński sekret szczęścia nosi nazwę Ikigai. Zapewnia on szczęśliwe i bardzo długie życie. Aby je osiągnąć, należy spełnić kilka warunków. Oto one:

 • Znajdź swój sens życia
 • Posiadaj pasje, zainteresowania, życiowe cele
 • Celebruj każdą wolną chwilę, każdą filiżankę herbaty, wschód lub zachód słońca.
 • Naucz się odpoczywać
 • Spędzaj czas wolny z rodziną i przyjaciółmi
 • Uprawiaj sporty, dbaj o swoją formę i kondycję
 • Spędzaj czas na świeżym powietrzu
 • Nie przejadaj się, planuj posiłki rozsądne i lekkostrawne
 • Nie bój się śmiać i okazywać radości
 • Doceniaj to co Cię otacza, to czego doświadczasz. Codziennie znajdź rzeczy, wydarzenia, za które możesz podziękować światu i losowi
 • Doceniaj drobne rzeczy, takie jak deszcz po suszy, szum morza, pierwszy uśmiech dziecka, aromat herbaty itp.
 • Rób to w życiu co daje Ci radość, spokój i satysfakcję
 • Pracuj bez względu na wiek. Praca nie tylko bowiem uszlachetnia, ale daje poczucie bycia potrzebnym
 • Ciesz się chwilą

Tybet

dalai-lama-1166021_960_720Według tybetańskich mnichów, aby osiągnąć szczęście, należy odnieść sukces. Nie jest to jednak sukces w pracy czy sukces finansowy, a rozwój samego siebie. Poznanie swoich potrzeb, odnalezienie własnego ja, nauczenie się słuchania swojej intuicji. Tybetańczycy bowiem wierzą, że szczęście związane jest ze stanem naszego umysłu.

Dalajlama tłumaczy ludziom, że należy w życiu doświadczyć wszystkiego, także bólu i cierpienia, bo wtedy posiądziemy kolejną mądrość, która przybliży nas do szczęścia. Dlatego z każdej porażki należy wynieść odpowiednią lekcję. Ten wielki przywódca Tybetańczyków wskazuje także na ogromną rolę przyjaciół i bliskich w naszym życiu, podkreśla, aby okazywać im sympatię i szacunek, ale też nie bać się samotności. Zachęca do podróżowania i odwiedzania miejsc, których jeszcze się nie poznało. Co ciekawe, Dalajlama szczęściem nazywa także wydarzenia, na które się bardzo czeka, a do których nie dochodzi. Wszystko bowiem dzieje lub nie dzieje się po coś, a to co przynosi nam los, trzeba odbierać z szacunkiem i wdzięcznością.

Kuba

salsa-1397961_960_720Obserwując życie Kubańczyków, można na ich receptę szczęścia wpisać: salsa, dobre cygaro, smaczne jedzenie i przyjaciele. Dla Kubańczyków pieniądze nie stanowią radości życia. Jak są to dobrze, ale jak ich nie ma to szczęście ich nie opuszcza. Ten stan wywołuje bowiem muzyka oraz taniec, które można usłyszeć i obejrzeć nie tylko w lokalach, ale także na ulicy. Do tego smaczne, proste jedzenie, dobre cygaro wypalone z przyjacielem przy szklance rumu i osiągamy stan błogości. Człowiek nie istnieje bowiem po to, aby ciągle się śpieszyć i ścigać z czasem. Kubańczycy lubią powolne delektowanie się chwilą, zarówno tą spędzoną w samotności, jak i z bliskimi. Ponadto radości życia dodają im także różnorakie barwy, którymi się otaczają, zarówno kolorowe ubrania, jak i okiennice, domy, roślinność, samochody.

Włochy

italy-104754_960_720Szczęście po włosku to dolce vita, czyli słodkie życie. Dosłownie i w przenośni. Nic tak bowiem nie poprawia nastroju jak dobre jedzenie i pyszna kawa z deserem. Jeśli mowa o jedzeniu tu z pewnością przyjdzie z pomocą pasta z pesto, spaghetti oraz pizza. Z kaw warto rozsmakować się we włoskim cappuccino, z dodatkiem tutejszych lodów. Jednak dolce vita to przede wszystkim czerpanie radości z dnia codziennego, energii od natury, a także celebrowanie pewnych zwyczajów, takich jak stałe pory posiłków czy regularne spotkania z przyjaciółmi. Oczywiście szczęściu zawsze można pomóc wrzucając monetę do Fontanny di Trevi w Rzymie. Jeśli wrzuci się jedną monetę, to oznacza powrót do tego miasta, dwie monety zapewnią przeżycie ognistej miłosnej przygody, a trzy stały, pełen uczuć związek, który zakończy się na ślubnym kobiercu.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję