Napoje i koktajle oczyszczające organizm z zimowych toksyn

28 luty 2022
smoothie-gdfa908a9d_640

Zima powoli już odchodzi w inne regiony świata, a wraz z nią powinniśmy pożegnać zbędne kilogramy i toksyny nagromadzone w naszych organizmach, w ostatnich miesiącach. Sprawdź jakie napoje i koktajle oczyszczające pozwolą Ci osiągnąć równowagę ciała i umysłu.

Dlaczego warto pić koktajle oczyszczające?

drink-gfb98e9948_640Regularne picie koktajli oczyszczających powoduje redukcję masy ciała, pozbycie się zbędnego tłuszczu, który nagromadził się w naszym ciele przez zimę, a także utratę substancji toksycznych, które dostały się do naszego organizmu wraz z ciężkostrawnym jedzeniem, typu fast food, po które zimą tak chętnie się sięga. Koktajle oczyszczające mają równiez działanie nawadniające i odżywcze. Posiadają dużo błonnika, a co się z tym wiąże pozwalają na uczucie sytości przez kilka godzin. Mogą zatem swobodnie zastąpić jeden, a nawet dwa posiłki dziennie. Ponadto są naturalnymi przeciwutleniaczami oraz bogatym źródłem witamin i minerałów. Warto przygotowywać zarówno koktajle zielone, na bazie warzyw, jak również kolorowe czyli owocowe, i mieszane owocowo – warzywne. Nie należy żałować do nich bakalii i przypraw, na przykład orzechy zawierają duże ilości witaminy b oraz magnezu, przez co wspomagają koncentrację, a chilli rozgrzewa, dzięki czemu pomaga schudnąć.

Jakie inne napoje oczyszczają organizm ze zbędnych toksyn?

Oprócz koktajli, organizm oczyszcza również zwykła woda mineralna, niegazowana. Dorosły człowiek powinien jej wypijać w ciągu dnia około dwóch litrów. Szklanka wody mineralnej z cytryną, spożywana codziennie rano, na czczo, nie tylko ma działanie oczyszczające, ale również uodparnia i orzeźwia. Badania wykazały, że woda z cytryną pobudza równie mocno jak filiżanka czarnej, mocnej kawy.

lemonade-g971803cfa_640Przemianę materii przyśpiesza zielona herbata. Najlepsze działanie ma, gdy zaparzymy ją drugi raz z tych samych liści. Działa również antyoksydacyjne, antybakteryjnie oraz moczopędnie. Wspomaga działanie wątroby oraz wzmacnia układ odpornościowy.

Zbawieny wpływ na nasz organizm mają również kolorowe koktajle owocowe. Oczyszczająco działają między innymi grejpfruty, ananasy, awokado. Warto dodać do nich również zieloną pietruszkę, która jest źródłem witaminy C, oraz pomidora, który jest bogaty w potas.

Najlepsze koktajle oczyszczające

Najlepiej oczyszczają tak zwane koktajle zielone. Ich bazą są warzywa, takie jak jarmuż, szpinak, sałata, seler naciowy, rukola czy rzeżucha. Dodaje się do nich wszelkiego rodzaju owoce, na przykład mango, ananas, truskawki, grejpfruty, limonkę, jeżyny. Najlepiej korzystać z warzyw i owoców sezonowych. Nie należy bać się łączyć smaków, ani doprawiać napoju przyprawami oraz bakaliami. Zalecane jest jednak unikanie soli, ta bowiem powoduje zatrzymanie wody w organizmie oraz wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Dodatkiem wzbogacającym smak, ale również źródłem białka, jest jogurt lub maślanka. Taki koktajl białkowo – warzywny można podać zarówno na śniadanie, jak i obiad.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję