Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata

16 września 2018
lion-577104_960_720

Dzikie, nieposkromione, niebezpieczne, trujące, śmiercionośne, a jednocześnie piękne, nierzadko przyjemne w dotyku, pociągające… Jakie są naprawdę najniebezpieczniejsze zwierzęta świata?

hippo-3645653_960_720Hipopotam– w ogrodach zoologicznych duży hipcio jest jednym z najchętniej odwiedzanych zwierząt, przez dzieci i młodzież. Wylegujący się na słońcu od czasu do czasu podniesie swoje cielsko i z rozbrajającym brakiem gracji „wskoczy” do błota. Jednak gdy przyjrzymy się dokładnie temu zwierzęciu i poznamy jego styl życia na wolności to okazuje się, że hipopotam jest nie tylko jednym z najbardziej niebezpiecznych zwierząt świata, ale też jednym z największych ssaków tego globu. Jego zęby mogą osiągać długość nawet do kilkudziesięciu centymetrów długości, a waga ponad 4 tony. Na wolności samice stają się agresywne przede wszystkim, gdy obcy  podejdzie do młodych.

cayenne-tick-542169_960_720Kleszcz- ten mały pajęczak z pozoru może wyglądać niegroźnie, jednak nikt już się na jego niewinne oblicze nie nabierze. Z roku na rok coraz więcej się mówi o jego ogromnym dla człowieka zagrożeniu. Potrafi doprowadzić do ciężkich chorób i powikłań, oraz długotrwałej i uciążliwej terapii. Kleszcze żywią się bowiem krwią swej ofiary, podczas żerowania mogą przenieść wiele chorób, najbardziej popularne to borelioza, babeszjoza i kleszczowe zapalenie mózgu.

Balista czerwonozęba– ta błękitna ryba zachwyca w oceanariach swą czystą niebieską barwą, o różnych odcieniach, a najlepszych światowych kucharzy swym smakiem. Jednak… zanim się ją spróbuje warto się dobrze zastanowić czy warto ryzykować… oraz sprawdzić umiejętności kucharza, bo tylko prawidłowo przyrządzona zapewni nam zdrowie. Balista czerwonozęba jest bowiem jedną z najbardziej trujących ryb na świecie.

Ognica pstra– ta w brązowo- białe paski ryba posiada płetwy, które tworzą wokół niej śliczną sukienkę, ale mimo swego piękna to kolejna z najbardziej niebezpiecznych ryb na świecie, posiadająca też bardzo ostre kolce, które służą jej do obrony.  Zawarty w nich jad powoduje u człowieka bardzo silne bóle, a także problemy układu oddechowego.

hornets-3384013_960_720Szerszeń– jedna z jego pełnych nazw brzmi szerszeń groźny i całkowicie odzwierciedla jego naturę. Kiedy zaatakuje i użądli powoduje silny ból a także często reakcję alergiczną: obrzęki, duszności. Duża ilość jadu oraz uczulenie na niego może spowodować nawet śmierć. Jak uniknąć ataku szerszenia? Przede wszystkim nie zbliżać się do jego gniazda ani nie drażnić owada np. odganiając go rękami.

Fletowiec kapturowy – ten nieduży, bo raptem dwudziestokilku- centymetrowy ptak, o pięknym połączeniu kolorów (ciepły żółty, ceglastoczerwony i czarny) to najbardziej trujący ptak na świecie. Występuje w Papui ,w Nowej Gwinei i jest tam dość popularnym zwierzęciem. Trująca toksyna zlokalizowana jest w piórach Fletowca, dlatego nie zaleca się łapania go. Dotknięcie tego ptaka może spowodować kichanie, dreszcze, pieczenie błon w nosie i jamie ustnej oraz mdłości.

Wałęsak brazylijski- pomimo, iż jest to pająk niewielkich rozmiarów, bo największy osobnik tego gatunku osiąga niespełna 5 centymetrów, to zaliczany jest do najagresywniejszych i najjadowitszych pająków świata.  Wystarczy bardzo mała ilość jego jadu aby zabić mysz. U ludzi śmierć po ukąszeniu występuje bardzo rzadko, ale toksyna powoduje bolesną i długotrwałą erekcję.

kobraKobra- te piękne węże można bardzo często spotkać na Placu Dżami al-Fana w Marrakeszu, gdzie często towarzyszom zaklinaczom węży. Niestety nieumiejętne postępowanie z tym gadem, a także spotkanie go w jego naturalnym środowisku może doprowadzić do śmierci. Ukąszenie kobry powoduje powolną, pełną cierpienia śmierć, przed którą następuje m.in. paraliż, problemy z oddychaniem, krwotoki zewnętrzne i wewnętrzne.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję