Najmodniejsze akcesoria rowerowe

9 czerwca 2018
png-2757379_960_720

Wycieczki rowerowe to nie tylko dobry sposób na to, aby szybko zgubić nadprogramowe kilogramy i zyskać ładną sylwetkę, ale także by miło spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Ten znany od wieków jednoślad to także świetny środek transportu podczas niedalekich podróży. Przedstawiamy Wam dziś najmodniejsze akcesoria rowerowe, przydatne podczas małych i dużych wypraw.

  • Bidon

Woda i napoje izotoniczne to podstawa każdego treningu, również rowerowego. Zwykłe butelki z wodą mogą być niewygodne, a dodatkowo zaśmiecają środowisko. Warto zatem zainwestować w dobrej jakości bidon rowerowy, który zapewnia nam możliwość samodzielnego sporządzenia napoju, według potrzeb naszego organizmu. Na rynku sportowym do wyboru jest szeroka gama tych akcesoriów. Od najprostszych, jednokolorowych, do tych posiadających specjalne filtry do wody oraz sitka lub wyciskacze do owoców.

  • Sportowe okulary przeciwsłoneczne

sunglasses-178151_960_720Dobrej jakości okulary ochronią nasz wzrok przed nadmiernym i szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wybierając te, które wykorzystamy podczas jazdy na rowerze, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na ich kształt, tak aby pasował nam do twarzy, ale przede wszystkim na jakość filtru UV. Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne mogą ochronić nas przed wieloma chorobami, takimi jak zaćma czy jaskra, a także przed zmianami rogówki. Najbezpieczniejszy dla naszych oczu jest filtr UV400, gdyż przepuszcza on najmniejszą ilość promieni słonecznych, zdecydowanie należy unikać UV0 i UV100. Na rowerze przydadzą się także soczewki z filtrem polaryzacyjnym, który odbija światło od jezdni.

  • Opaska na ramię z etui na telefon

Opaska na ramię zawierająca etui na telefon pozwoli nam na pozostawienie plecaka, podczas krótkich wypraw, w domu. Warto wybrać etui posiadające specjalną folię przez którą można obsługiwać smartfony bez wyjmowania ich z pokrowca, jak również mające specjalne otwory na kabel od słuchawek. Na rynku dostępne są różne wzory, kolory i rozmiary tego gadżetu, odpowiednie do każdego telefonu.

  • Kask

bicycle-helmet-2452192_960_720Dobrze dobrany kask ochroni nas w czasie ewentualnego wypadku przed urazami głowy. Warto zatem zwrócić uwagę na to, aby był dobrze dopasowany do naszej głowy, a systemy mocowania były solidne i bezpieczne. Kolejnym ważnym elementem jest system wentylacyjny czyli tak zwane otwory w kasku, dzięki którym na skórze głowy nie dochodzi do odparzeń. Siateczka po wewnętrznej stronie naszego ochraniacza nie tylko będzie chroniła przed owadami, ale także przed nadmierną ilością promieni słonecznych.

  • Sakwy rowerowe

Skórzane czy nylonowe, ważne, aby nie przepuszczały wody i chroniły nasz bagaż przed ulewami. Dwukomorowe sakwy łatwo przymocować do bagażnika a ich dostępność o różnych pojemnościach, od kilku do kilkudziesięciu litrów, pozwala nad zapakowaniem dość dużej ilości bagażu lub zakupów.  To świetna alternatywa dla rowerowego koszyka.

  • Lampki rowerowe

Diodowe lampki rowerowe zagwarantują nam bezpieczeństwo podczas późnowieczornych i nocnych przejażdżek. Sprzedawane po dwie sztuki pozwalają nam założyć jedną z przodu, a drugą z tyłu roweru. Mają różne kształty, działają na baterie, są wodoodporne i świecą na różne sposoby.

  • Pompka rowerowa z zestawem naprawczym

bike-1227145_960_720To obowiązkowy zestaw podczas wycieczek rowerowych, i tak jak w mieście często można spotkać ogólnodostępne punkty naprawcze, które zawierają najpotrzebniejsze narzędzia, tak jeśli wybierzemy się na łono natury, może być z tym kłopot. Dlatego warto zawsze mieć przy sobie pompkę rowerową wraz z podstawowym zestawem naprawczym, w skład którego wchodzą łatki i kleje do dętek, a także zestaw kluczy.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję