Najczęstsze wymówki, przez które Polacy, co roku, urlop spędzają w domu

24 sierpnia 2017
turysta

Czy wiesz jakie są najczęstsze wymówki, przez które Polacy, co roku, urlop spędzają w domu? Zebraliśmy i obaliliśmy 8 najczęściej się powtarzających. Sprawdź, którą Ty zazwyczaj się usprawiedliwiasz, przed wyjazdem w nieznane.

Nie mam pieniędzy

Prawda jest taka, że nigdy ich nie będziesz miał zbyt wiele, a to dlatego, że zawsze znajdą się inne wydatki, zarówno te z tak zwanych wydarzeń losowych, jak na przykład popsute auto, jak i te, które sam sobie stworzysz, czyli nowy telefon, sukienka, buty. Masz zatem w tym przypadku dwie opcje, albo zaczniesz oszczędzać, i na przykład odkładać co miesiąc 10% swoich dochodów, albo połączysz podróżowanie z dodatkową pracą. Pamiętaj, że Travelersem się jest nie bywa, a podróżowanie to najlepsza szkoła w jaką możesz zainwestować.

Podróżowanie jest za drogie

TopyPodróżowanie wcale nie musi być drogie. Jak już wspomnieliśmy w punkcie pierwszym, zawsze możesz połączyć wyjazd z pracą. Poza tym nie musisz od razu kupować wycieczek all inclusive na dwa tygodnie, na drugi koniec świata. Wyjedź na weekend do Pragi lub Sandomierza. Sam zorganizuj sobie podróż, poluj na alerty cenowe, wynajmij pokój w hostelu na obrzeżach miasta, zrezygnuj z autobusów hop-on hop-off na rzecz lokalnych środków transportu, a także korzystaj z kuponów rabatowych dostępnych na lotniskach i w lokalnych informacjach turystycznych. Więcej o tym jak obniżyć koszty podróży pisaliśmy tutaj.

Samej/ samemu jest nudno

To najczęstsza wymówka osób, które nie lubią samych siebie. Samemu wcale nie jest nudno, a daje Ci to nieograniczone możliwości. Po pierwsze możesz robić co chcesz i kiedy chcesz, a także z minuty na minutę modyfikować swoje plany. Po drugie większe prawdopodobieństwo, że ktoś z lokalnej ludności do Ciebie podejdzie, aby porozmawiać, aniżeli gdybyś stał w większej grupie. Przeczytaj dlaczego warto podróżować samemu.

Nie dostanę latem urlopu

TopyI powinieneś wręcz podziękować za to swojemu szefowi. Jeśli wyjedziesz do ciepłych krajów późną jesienią lub zimą to przedłużysz sobie lato i nabierzesz energii do działania, po powrocie. Poza tym, w wielu Europejskich miastach, jak na przykład w Barcelonie, Rzymie czy Lizbonie, latem spotkasz głównie turystów, a przecież nie o to chodzi w podróżowaniu. Mieszkańcy tych regionów wyjeżdżają w tym czasie na swoje urlopy, często do chłodniejszych krajów Europy.

Boję się

Pytanie brzmi „czego”? Samego siebie? Ludzi, których spotkasz? Braku znajomości języka? Nie ma się czego bać. Przełam więc swój strach, spakuj się i leć. Z doświadczenia wiemy, że strach odchodzi w momencie kiedy zamkniesz drzwi od swojego domu na klucz. Nawet jeśli nie znasz dobrze żadnego języka obcego, istnieje jeszcze tak zwana mowa ciała, a ta jest wszędzie podobna. Poza tym uśmiechem załatwisz wszystko i wszędzie, nawet w najdalszym zakątku świata.

Nie lubię latać

Samolot to najbezpieczniejszy środek transportu. Wypadki zdarzają się bardzo rzadko, a turbulencje wcale nie są bardziej uciążliwe niż jazda autem po dziurawej drodze. Jeśli jednak nie lubisz latać podróżuj autobusem, pociągiem lub wynajętym samochodem. Możesz też zorganizować rowerową lub autostopową wyprawę po Polsce lub Europie.

Nie mam z kim zostawić dziecka

z dzieckiem na plażyZabierz więc dziecko ze sobą. Istnieje wiele powodów, aby wybrać się z dzieckiem na koniec świata. Pierwszy i najważniejszy to ten, że podróże kształtują osobowość dziecka, kolejny to naturalny sposób nauki malucha języka obcego oraz niebanalne miejsca, do których nie miałbyś odwagi pójść sam, jako osoba dorosła (np. Muzeum Czekolady czy Zabawek).

Za dużo zachodu z tą organizacją

Tak naprawdę połowę przyjemności czerpie się z układania planu i organizacji wyprawy. Szukanie tanich lotów, noclegu w ciekawym miejscu, a przede wszystkim wybieranie kierunku podróży daje dużo satysfakcji. Jeśli jednak chcesz to ominąć, wykup wycieczkę objazdową z touroperatorem. Pamiętaj tylko, aby zawsze korzystać ze sprawdzonych ofert. O tym jak znaleźć rzetelne biuro podróży pisaliśmy tutaj.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję