Najbardziej niebezpieczne miejsca świata

12 lipca 2018
Stop

Owiane tajemnicami naukowymi i tymi z zaświatów. Przyciągające pięknem ale też grożące utratą zdrowia a nawet życia. Gdzie znajdują się i jakie są naprawdę najbardziej niebezpieczne miejsca na ziemi?

Nanga Parbat

Góra, która znajduje się na liście dziesięciu najwyższych szczytów świata. Jej wysokość wynosi 8126 metrów n.p.m..  Zdobycie tego szczytu zimą graniczy prawie z cudem. To jeden z najniebezpieczniejszych ośmiotysięczników świata. Ostatniej zimy udało się go zdobyć Polakowi Tomaszowi Mackiewiczowi i Francuzce Elisabeth Revol. Niestety, nasz rodak pomimo, iż spełnił swoje wieloletnie marzenie, przypłacił to życiem. Pierwszym człowiekiem, który wspiął się na szczyt, latem 1953 roku, był austriacki himalaista Hermann Buhl. Pomimo, iż Nanga Parbat była później zdobywana jeszcze kilkukrotnie, to pierwszego zimowego wejścia dokonano dopiero ponad 60 lat później, w 2016 roku. Wyczynu ten urzeczywistniło trzech himalaistów z różnych krajów świata: z Hiszpanii Alex Txikon, z Włoch Simone Moro oraz z Pakistanu Muhammad Ali. Kolejni byli właśnie Revol i Mackiewicz.

EtnaEtna

Ten jeden z najniebezpieczniejszych wulkanów świata znajduje się w Europie. Jest postrachem, a jednocześnie ikoną Sycylii. Etna ma już ponad 500 tysięcy lat, ale nadal należy do czynnych i bardzo aktywnych wulkanów, które w każdej chwili grożą wybuchem lawy. Zniszczyła już ona wiele domów w miejscowościach położonych u stóp tego szczytu. Ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w marcu 2017 roku. Zginęło wtedy 10 osób. To jednak nie przeszkadza turystom w próbach wejścia na wierzchołek krateru.  Tegoroczne doniesienia naukowców głoszą, że Etna zmienia swoje położenie, przemieszczając się w kierunku morza z prędkością, niespełna 1,5 cm w ciągu roku.

SyriaSyria

Wiele rankingów by się z nami nie zgodziło, podając, że pierwsze miejsce jeśli chodzi o najniebezpieczniejsze miejsca świata zajmuje Kolumbia, Czad czy Afganistan. My jednak zdecydowanie odradzamy podróżowania do Syrii, czyli Syryjskiej Republiki Arabskiej, pomimo, iż Stolica tego kraju, najstarsze miasto świata, Damaszek, ma się czym chwalić przed turystami. To tu znajduje się pierwszoplanowa, wielka  duma tego miasta, Meczet Umajjadów. Niestety, piękno tego miasta zostało nadwyrężone podczas działań zbrojnych. Na szczęście zniszczenia nie sięgnęły takich rozmiarów jak w Allepo. Operacje wojskowe w Syrii jednak nadal trwają. Wiele Państw Europejskich wycofało stamtąd swoje placówki dyplomatyczne, w tym Wielka Brytania. Wiele przejść granicznych Syrii zostało zamkniętych, a ataki terrorystyczne się nasilają.

Trójkąt Bermudzki

Trójkąt Bermudzki to wyjątkowe miejsce, które fascynuje wielu badaczy, a także pasjonatów zjawisk paranormalnych. Położony niedaleko Bermudów, na Oceanie Atlantyckim, nie ma stałego, wyznaczonego obszaru, a jego granice są bardzo często przesuwane.. Historia odnotowała w tym obszarze wiele niewyjaśnionych zaginięć i katastrof, zarówno różnego rodzaju statków, żaglowców jak i samolotów. Naukowcy tłumaczą ich przyczynę niespodziewanymi wybuchami metanu, parapsycholodzy działaniem sił z zaświatów. Wiele zaginięć jednak da się racjonalnie wyjaśnić.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję