Na Piastowskim Szlaku

22 wrzesień 2017
Na piastowskim szlaku

Szlak Piastowski jest jednym z najatrakcyjniejszych polskich szlaków turystycznych. Na jego trasie można spotkać liczne, unikatowe zabytki, które przybliżają historię naszego kraju, jak również wysłuchać sędziwych mieszkańców, którzy z chęcią opowiadają tajemnicze legendy, takie jak na przykład o królu Popielu, którego myszy zjadły.

Na piastowskim szlakuSzlak Piastowski przebiega przez dwa województwa, Wielkopolskie i Kujawsko- Pomorskie. Rozpoczyna się w Poznaniu, a kończy w Kaliszu. Podzielony jest na dwie trasy. Pierwsza z nich biegnie z Poznania do Włocławka i obejmuje po drodze 15 miejscowości, między innymi Gniezno, Biskupin i Inowrocław. Druga rozpoczyna się w Łeknie i kończy w Kaliszu. Na tej trasie znajduje się 8 miejscowości, w tym Gniezno i Konin.

Całą drogę można pokonać zarówno samochodem, jak również za pomocą innych form przemieszczania się. Trasa oferuje zarówno szlaki rowerowe oraz piesze, jak i kajakowe lub motorowodne. Przez Szlak Piastowski przebiega także Droga św. Jakuba, która prowadzi z Mogilna do Gniezna.

Co warto zobaczyć na Piastowskim Szlaku?

Na piastowskim szlakuSzlak Piastowski jest najstarszą trasą turystyczną w naszym kraju, powstałą prawdopodobnie w latach ’30 ubiegłego wieku. Poniżej wymieniamy jego najważniejsze miejscowości, jak również ich zabytki oraz inne atrakcje godne uwagi.

Poznań-Zamek Królewski, Ostrów Tumski, Zamek Cesarski, Muzeum Archeologiczne, jak również Rogalowe Muzeum, Stary Rynek oraz Deli Park.

Gniezno– Drzwi Gnieźnieńskie zlokalizowane obok południowej wieży w Katedrze Gnieźnieńskiej (miejsce koronacji 5 królów Polski), Muzeum Początków Państwa Polskiego, Pomnik Bolesława Chrobrego, Park Piastowski, a także Pomnik Smoka Drachowskiego oraz Muzeum Techniki i Machin Wojennych.

Żnin– dwa oddziału Muzeum Ziemi Pałuckiej, Kościół farny świętego Floriana oraz sufragarnię.

Biskupin– Gród ze stanowiskami archeologicznymi.

Mogilno-Zespół Pobenedyktyński.

Inowrocław-Tężnie i Park Solankowy, kościół Najświętszej Maryi Panny.

Na piastowskim szlakuPłowce– Dwór w Płowcach, kopiec i pomnik, które są symbolem wygranej bitwy z Krzyżakami  na początku XIV wieku, przez Władysława Łokietka.

Włocławek-Bazylika Katedralna Wniebowzięcia NMP, Pałac Biskupi, Pomnik Władysława Łokietka, a także 400-letni Dąb Konrad, Pałac Muhsama oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

Łekno-Gród i Klasztor Cysterski, Kościół św. Jana Chrzciciela.

Grzybowo-Grodzisko piastowskie.

Giecz-Rezerwat Archeologiczny dawnego grodu.

Kalisz– Rezerwat Archeologiczny Zawodzie, Kaliski Gród Piastów, a także Rynek oraz Rogatkę Wrocławską.

Ciekawe formy poznawania Piastowskiego Szlaku

Osoby, które lubią zwiedzać Polskę w niebanalny sposób pragniemy zachęcić do podążania śladami piastowskich legend. Tych jest aż 10, a każda z nich tak samo tajemnicza i ciekawa. Inną opcją są Questy, czyli gry i zabawy terenowe. Tych Szlak Piastowski oferuje aż trzy. Pierwsza to poszukiwanie Skradzionych Relikwii Świętego Wojciecha, druga pozwala poznać Gniezno- miasto królów, a trzecia przybliża historię Piastów.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję