Na co zwracać uwagę kupując fotelik samochodowy

24 czerwiec 2021
joie-baby-car-seat-3785975_640

Są trzy najważniejsze obszary, które należy wziąć pod uwagę wybierając naszemu Maleństwu fotelik samochodowy: bezpieczeństwo, wygoda, wiek oraz waga dziecka. I nie ma tu znaczenia, czy będziemy je w nim wozić 1km do żłobka, czy też będzie w nim objeżdżało z nami pół Europy. Odpowiedni fotelik samochodowy to jedna z najważniejszych rzeczy znajdujących się w wyprawce dziecka.

Na co zwracać uwagę kupując fotelik samochodowy?

vehicle-69771_640Fotelik samochodowy przede wszystkim dobieramy pod kątem wieku dziecka, a także jego wagi i wysokości. Pierwsze foteliki służą nie tylko noworodkom, ale także niemowlętom i małym dzieciom ważącym do 13kg, czyli do około 2-2,5 roku życia. Mają one pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, a często i dodatkowe adaptery, dzięki którym po wyjęciu ich z auta, możemy je zamocować do stelaża wózka i ruszać w dalszą podróż pieszo. Pierwsze foteliki montuje się tyłem do kierunku jazdy samochodu. Jest to najbezpieczniejsza forma podróżowania dla naszego Maluszka. Należy jednak pamiętać, że jeśli zamontujemy taki fotelik na przednim siedzeniu pasażera, musimy wyłączyć \poduszkę powietrzną. Foteliki dla starszych dzieci, czyli ważących więcej jak 13 kilogramów, nie mają już wąskiego spektrum podziału wagowego. Można dostać je w przedziałach wagowych 9-18 kg, 9-25kg a nawet 9-36kg. Jeśli zdecydujemy się na opcję 9-18 kg, to gdy dziecko ukończy 5-6 lat będziemy zmuszeni pomyśleć o kolejnej wymianie. Bez względu na to, który model kupimy, powinniśmy jak najdłużej wozić malucha przypiętego pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Nie warto się też spieszyć z przechodzeniem dziecka na tak zwaną podkładkę. Pasy pięciopunktowe gwarantują większe bezpieczeństwo w trakcie wypadku, ze względu na nikłe szanse wypadnięcia dziecka z fotelika, na przykład podczas nagłego hamowania.

Kolejnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest wygoda. Na pasach zalecane jest zakładanie miękkich podkładek które zapobiegną otarciom na szyi czy ramionach, jak również osłonę krocza. Dodatkowy ochraniacz głowy spowoduje, że będzie ona stabilna w przypadku wstrząsów czy szarpnięcia auta, dzięki czemu zapobiegniemy ewentualnym urazom nie tylko głowy, i szyi, a także górnego i środkowego odcinka kręgosłupa. Wygodę zapewnią też odpowiednio wyprofilowane części oparcia w okolicach lędźwi i kręgosłupa, oraz siedzisko. To istotne, zwłaszcza gdy planujemy długie podróże.

Niestety, większość z nas, kupując fotelik samochodowy patrzy przede wszystkim na cenę. Warto jednak, wziąć też pod uwagę markę i posiadane certyfikaty bezpieczeństwa. Ponadto nie powinniśmy kupować używanych fotelików. Nie wiadomo bowiem jak długo były używane, oraz czy nie brały one udziału w wypadku. Wtedy nie zagwarantują one już naszej Pociesze 100% bezpieczeństwa.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

PRYWATNOŚĆ

Jakiego rodzaju dane osobowe może wykorzystywać Travel, Media & Management Group

Gdy odwiedzasz nasze strony internetowe, możemy zbierać pewne informacje jak na przykład adres IP oraz przeglądarka z której korzystasz, lub informacje o systemie operacyjnym Twojego komputera, wersji aplikacji, ustawieniach językowych oraz odwiedzonych stronach.

Kiedy chcesz dodać komentarz pod artykułem lub założyć konto w serwisie aby móc dodawać treści do naszego serwisu możemy prosić Cię o imię i nazwisko, Twój nick, adres mailowy

Kiedy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie oferty na wynajem samochodu, możliwości współpracy, złożenia jakiegokolwiek innego zapytania prosimy Cię o informacje potrzebne aby udzielić Ci pełnej informacji czy informacji niezbędnych do zrealizowania danej usługi.

W przypadku dokonywania rezerwacji samochodu poprzez stronę Travel-Experts.com.pl Twoje dane są administrowane przez Cartralwer, właściciela systemu rezerwacji, którego polityka prywatności określona jest pod tym linkiem https://www.cartrawler.com/ct/privacy-policy/ - dokonując rezerwacji będziesz proszony o zaznaczenie zgody na takie przetwarzanie danych. Podajesz tam dane takie jak imię, nazwisko, wiek, numer karty kredytowej aby dokonać płatności, numer lotu, możesz podawać dane na przykład drugiego kierowcy.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możemy również zbierać dane dotyczące danego urządzenia, jego ustawień, charakterystyki oraz położenia geograficznego. Możemy również obliczać i przetwarzać dane związane z aplikacjami zainstalowanymi na Twoim urządzeniu mobilnym, np. ich nazwę, opis lub kategorię. Żadna z tych informacji nie zawiera danych mówiących nam o tym, kim jesteś, ale wciąż są to dane, które mogą być uważane za „osobowe”.

Dlaczego Travel, Media & Management Group zbiera, wykorzystuje i udostępnia Twoje dane osobowe?

Korzystanie z serwisu Abyś mógł dodać komentarz do artykuły, stworzyć profil, login aby dodać obiekty turystyczne, którymi zarządzasz.

Dokonanie rezerwacji Przede wszystkim wykorzystujemy Twoje dane osobowe do realizacji i zarządzania Twoją rezerwacją samochodu, jak również do przekazania niezbędnych danych dostawcy pojazdu. Możemy też wykorzystać je do realizacji i zarządzania Twoimi rezerwacjami dowolnych produktów powiązanych (np. ubezpieczenia) oraz do przekazania niezbędnych danych odpowiedniemu dostawcy.

Obsługa klienta Staramy się odpowiedzieć na Twoje zapytania, odnośnie umieszczonych na naszej stronie artykułów, odnośnie możliwości wynajęcia samochodu i związanych z tym warunkami. Również na wszelkiego innego rodzaju zapytania kierowane pod naszym adresem.

Innego rodzaju komunikacja

Od czasu do czasu możemy skontaktować się z Tobą e-mailem, telefonicznie lub SMSem (w zależności od danych kontaktowych, które nam udostępnisz). Przyczyn może być kilka:

Odpowiedż na Twoją prośbę, pytanie lub podjęcie działań aby tę prośbę zrealizować - Dodajesz komentarz do artykułu lub coś jest dla nas nie jasne i chcemy upewnić się z autorem, iż podana przez niego informacja, komentarz jest poprawna - Możemy wysyłać Ci przypomnienia, informacje mailowe o ile na te została wcześniej przez Ciebie udzielona odpowiednia zgoda - W przypadku dokonania rezerwacji ponadto, iż otrzymasz automatycznego maila potwierdzającego rezerwację z naszej strony możemy wysłać również dodatkowe potwierdzenie aby mieć pewność, że ono do Ciebie dotarło

Wykrywanie oszustw i nadużyć: Możemy wykorzystywać dane osobowe do wykrywania i zapobiegania oszustwom lub innym nielegalnym bądź niechcianym działaniom.

Podnoszenie jakości usług: Podsumowując, wykorzystujemy dane osobowe: do celów analitycznych, by podnieść jakość naszych usług, by poprawić doświadczenia naszych klientów, by usprawnić funkcjonowanie i podnieść jakość naszych usług internetowych związanych z podróżowaniem.

Jakie środki bezpieczeństwa stosuje Travel, Media & Management Group w celu ochrony danych osobowych?

Zgodnie z obowiązującymi na terenie Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych wdrożyliśmy stosowne procedury mające na celu zapobieżenie nieuprawionemu dostępowi do danych osobowych lub ich niezgodnemu z prawem wykorzystaniu.

W celu ochrony Twoich danych osobowych korzystamy z odpowiednich systemów biznesowych oraz procedur. Korzystamy również z procedur bezpieczeństwa oraz ograniczeń technicznych i fizycznych w zakresie dostępu i wykorzystania danych osobowych na naszych serwerach. Jedynie autoryzowany personel ma dostęp do danych osobowych w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

KONTAKT

Jak można kontrolować dane osobowe przekazane Travel, Media & Management Group?

Możesz poprosić o wykaz swoich danych wysyłając e-mail na adres kontakt@travel-experts.com.pl (w tytule umieszczając: „Ochrona danych osobowych - pytanie”) lub wysyłając pismo na adres: Travel, Media & Management Group, ul. Wiosenna 61a, 80-178 Gdańsk. W celu ochrony Twoich danych możemy poprosić Cię o dodatkowe informacje w celu zweryfikowania Twojej tożsamości. Jeśli zauważysz jakieś błędy w swoich danych, poinformuj nas (drogą e-mailową lub wyślij nam pismo na ten sam adres), tak abyśmy mogli je poprawić.

Również jeżeli masz pytanie odnośnie polityki i prowadzonych działań prosimy o kontakt jak wyżej.

Akceptuję